Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надвзет годишен данък за МПС - какво се прави?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Надвзет годишен данък за МПС - какво се прави?

    Здр. Колата е Ленд Ровър Диско-2, 2001 год., мощност 101 kW, гр. София, 4+1 места (N1 до 3,5 т), Еко (V.9) Euro-2). Според калкулатора за София https://cartax.uslugi.io/ годишният данък е 171,09 лв., а в община Лозенец са го сметнали 188,20 лв. (разликата в мой ущърб е 17,11 лв.). Как мога да обжалвам размера на данъка, къде и за какъв период назад в годините?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Тоя калкулатор е примерен. Пуснах си колата през него, дава ми 151 лв. данък, пък той вече две години е 81. Иначе си има бланка с искане за възстановяване на надвзети данъци. Моя съвет е да не вярваш на всичко в интернет.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Може и така да е. Но имаме 3 коли, а на другите 2 сметката излиза точно до стотинка.

  • #3
    коефициента за възраст ти е разликата, те го смятат за навършил 20г.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dan.JPG
Прегледи:323
Размер:163.5 КБ
ID:6753048
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Навърши 20 години на 19.06.2021. Но явно им е трудно да го сметнат, щото работят с компютър ...

  • #4
    Имаше бланка май на сайта на столична община (може да се ползва за всяка община), ако няма там - на сайта на НАП, попълва се и се входира в деловодството на Местни данъци и такси. После има среща с данъчен инспектор и след нея се издава данъчно облагателен акт, който се връчва с/у подпис. Надвзетата сума се възстановява по банкова сметка.
    Преди години платих данъка на продадена от мен кола и после ми го върнаха до стотинка, но условието е да не дължиш нищо на местни данъци и такси, даже ме накараха да декларирам настоящ адрес на апартамента в който живея, защото го бях посочил като основно жилище и ползвах преференции за това.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X