Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на джипка от Корея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на джипка от Корея

    Здравейте,
    Поздравления за хубавия форум и благодаря за приема !!! Отскоро обмислям да внеса Hyundai Terracan от Корея. Категоричен съм,че искам точно такъв да си взема въпреки,че със сигурност има доста по яки машини. Информация за Теракан има изписана доста и съм наясно със всички проблеми, които мога да имам. Преди да се бухна в този филм обаче , може ли някой да ми подскаже как стоят нещата с регистрацията в КАТ София на МПС-та внесени от там ? Противоречието идва от това,че тук в КАТ ще ми искат талон от предишната регистрация на джипката освен всички митнически документи и технотестове.Търговците от сайта казват ,че джипа пристига с документ , който съдържа информация за колата и предишния собственик и указва,че е дерегистрирана там и подготвена за експорт и няма как да дадат оригинален талон защото при дерегистрацията е върнат в тамошната администрация отговорна за това. От друга страна тук според Технотест не би трябвало да е проблем, а след разговор и с човек от КАТ също ако е минала всички процедури тук не би трябвало да е проблем. Чувам обаче противоречива информация от форумите и различни институции и не мога да разбера кое е правилното. Има ли някой от вас, който да се е сблъсквал с вноса на подобна машина да ми подскаже от пряк опит как точно стоят нещата ?

    Благодаря предварително.
    Бъдете здрави !!!

  • #2
    Ако не е тайна що искаш чак от Корея да го внасяш, транспорта ще струва колкото МПС в движение тук

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      предполагам,че иска бензинов, които тук са като бяла лястовица.

    • Angel_1980
      Angel_1980 коментира
      Редактиране на коментар
      Дизелов е . Там като бензиновите също не са популярни.

  • #3
    Имай предвид че модела произведен за тамошния пазар може да не покрива изискванията за регистрация в Европа и няма оправия. Мисля че МПС-та от Дубай примерно беше такъв случая.

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Приятел има корейски JX290 , който по по нищо не се отличава от нашите, дори е натоварен с всички екстри.

    • Angel_1980
      Angel_1980 коментира
      Редактиране на коментар
      Не мисля че е проблем. Хората от технотест казаха,че няма да има проблем. По скоро се притеснявам за регистрацията в КАТ.Както един коелга е казал по долу за JX 290 става въпрос.

  • #4
    Първоначално публикуван от Angel_1980 Преглед на мнение
    Здравейте,
    Поздравления за хубавия форум и благодаря за приема !!! Отскоро обмислям да внеса Hyundai Terracan от Корея. Категоричен съм,че искам точно такъв да си взема въпреки,че със сигурност има доста по яки машини. Информация за Теракан има изписана доста и съм наясно със всички проблеми, които мога да имам. Преди да се бухна в този филм обаче , може ли някой да ми подскаже как стоят нещата с регистрацията в КАТ София на МПС-та внесени от там ? Противоречието идва от това,че тук в КАТ ще ми искат талон от предишната регистрация на джипката освен всички митнически документи и технотестове.Търговците от сайта казват ,че джипа пристига с документ , който съдържа информация за колата и предишния собственик и указва,че е дерегистрирана там и подготвена за експорт и няма как да дадат оригинален талон защото при дерегистрацията е върнат в тамошната администрация отговорна за това. От друга страна тук според Технотест не би трябвало да е проблем, а след разговор и с човек от КАТ също ако е минала всички процедури тук не би трябвало да е проблем. Чувам обаче противоречива информация от форумите и различни институции и не мога да разбера кое е правилното. Има ли някой от вас, който да се е сблъсквал с вноса на подобна машина да ми подскаже от пряк опит как точно стоят нещата ?

    Благодаря предварително.
    Бъдете здрави !!!
    Може ли на лично линк на сайта, от който си избрал джипа?
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      На мен също ми е интересно

    • Angel_1980
      Angel_1980 коментира
      Редактиране на коментар
      Засега не съм избрал конкретен.Просто ги загледах. И има интересни предложения сайта е добре познатия autowini. Преди да тръгна да избирам искам да си изясня нещата с регистрацията как са.

  • #5
    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Ако не е тайна що искаш чак от Корея да го внасяш, транспорта ще струва колкото МПС в движение тук
    Транспорта, който уреждат с РО-РО композиция дао Бургас е със фактурна стойност 0. Ако го искам в контейнер е около 1200 долара до Пирея. Сметката се връзва в сравнение с всичко, което съм виждал да се предлага. Само искам да си изясня регистрацията в КАТ.

    Коментар


    • #6
      На мен транспорта до Бургас ми се види множко, къде 12000 долара (2 пъти повече от цената на колата). За Гърция обаче ми дава 1400 долара, което си е много изгодно. Какво я правя после от Гърция обаче не знам, а и ако има някой основен агрегат, които е сдал багажа ....
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • Angel_1980
        Angel_1980 коментира
        Редактиране на коментар
        Това вероятно е цена с контейнер, в който могат да влезнат още два автомобила.

    • #7
      В КАТ няма да имаш проблеми ако имаш всички документи.
      основния проблем с автомобили извън съюза е липсата на адекватен (ако въобще може да бъде намерен) СоС сертификат. Без него не можеш да минеш техност, тоест невъзможна регистрация в КАТ.

      ​​​​Моят съвет е да започнеш от намирането на СоС сертификат. Ако немогат да предоставят от Корея, то опитай с ВИН номера в местния представител на Хюндай.
      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

      Коментар


      • Angel_1980
        Angel_1980 коментира
        Редактиране на коментар
        Мисля че си пристига с такъв. Без да съм категоричен обаче

      • Стоян Боюков-Sariones
        Стоян Боюков-Sariones коментира
        Редактиране на коментар
        Знаете ли какво е СоС сертификат и с какво се яде?

        И НЕ! Не е необходим, стига при първоначалната регистрация на автомобила той да отговаря на определена Евро категория!

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X