Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекратяване на регистрация след прехвърляне при нотариус?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекратяване на регистрация след прехвърляне при нотариус?

    Здравейте, не знам дали това е най правилното място за темата, но имам един въпрос и не можах да намеря компетентен отговор.
    Ако купя регистрирана кола(джип) но с идеята да ми е за части, мога ли след прехвърлянето при нотариус да прекратя регистрацията в кат (да й върна номерата) преди да съм вадил талони и номера на мое име?
    Притеснението ми е че колата реално трудно се движи, и ако първо трябва да ходи в кат за смяна на номера и талони, няма как да стане. Някой правил ли е такова упражнение. Да прекрати регистрация в кат с договора за покупка, без талоните да са на негово име?
    Става дума за кат софия

  • #2
    Защо не накараш продавача да я бракува, и я купи тогава. Не съм сигурен но може да си спестиш така и нотариалните разходи.

    Коментар


    • #3
      Дърпа се защото няма как да му гарантирам че наистина ще я взема ако я бракува. И го разбирам... Като я купя бракувана пак трябва някакъв договор, че съм дал пари за тези железа. А не полицията като ми влезе в двора да не мога да докажа откъде е тази кола. Не знам кой е най удачния вариант. За това ми се иска направо на нотариус, ама да не се наиграя и там с нещо... За това питам

      Коментар


      • #4
        Най лесно ще е да му дадеш пари и двамата да отидете до КАТ да я бракува. В КАТ ще пише твой адрес, че ще се съхранява бракуваното МПС.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          Пак глупости "на кило"! Що не четете закона? До 350 куб. без нотариална такса. Копие на договора с входящ номер в съответния КАТ. Да се прекрати регистрацията на тоя "миксер"е глупост неземна. КАТ сами ще прекратят регистрацията, когато изтекат два месеца от датата на продажбата.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • moci111
            moci111 коментира
            Редактиране на коментар
            Регистрацията ще му прекратят но данъци ще продължи да плаща.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Стояне, мотопетката е в другата тема, тук е джип за бракуване

          • Стоян Боюков-Sariones
            Стоян Боюков-Sariones коментира
            Редактиране на коментар
            Аууу. Сори! Моя грешка.

        • #6
          С договора номерата и талоните на гишето за бракуване и си решаваш проблема.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
            С договора номерата и талоните на гишето за бракуване и си решаваш проблема.
            Дано сега да е така, но преди няколко години не беше ако МПС-то ти е от друга област!
            Един мотор се наложи да го закарам до КАТ София Обл. за да го бракувам, имах договор и талони но регистрацията беше в КАТ Кюстендил.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от kamazmaster Преглед на мнение
              Здравейте, не знам дали това е най правилното място за темата, но имам един въпрос и не можах да намеря компетентен отговор.
              Ако купя регистрирана кола(джип) но с идеята да ми е за части, мога ли след прехвърлянето при нотариус да прекратя регистрацията в кат (да й върна номерата) преди да съм вадил талони и номера на мое име?
              Притеснението ми е че колата реално трудно се движи, и ако първо трябва да ходи в кат за смяна на номера и талони, няма как да стане. Някой правил ли е такова упражнение. Да прекрати регистрация в кат с договора за покупка, без талоните да са на негово име?
              Става дума за кат софия
              Регистрацията с договор може да се направи без проблем в съответният КАТ издал табелите (това в конкретния случай).
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #9
                Минеш ли през нотариус , задължително ти искат талони на твое име, за да правиш нещо с колата .
                Според мен , пишете един договор , не е нужно заверка от нотариус . Датата я оставяте празна . Даваш му парите , вземаш си колата, без номера . Той отива с номерата и талоните и снема от отчет в КАТ, като пише твоя адрес за съгранение . После ти праща продупчените талони .Написваш датата на договора .
                това е .
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #10
                  Този последния вариант звучи най добре
                  ще говоря с човека. Но все пак ме гложди основния въпрос в темата, дори да не е за конкретния случай. Какво става ако човек си купи мпс, прехвърли го при нотариус и после нещо по него се скапе и не може да отиде в кат за регистрация. Ако някакви части се търсят с месеци да речем. Какво се прави тогава, минавал ми е този филм през акъла като съм купувал. 30 дена след нотариуса ако не е регистрирано има глоба, 200лв беше последно. С времето се начислява още...

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                    С договора номерата и талоните на гишето за бракуване и си решаваш проблема.
                    Сигурен ли си че е възможно, кога и в кой кат е било това и колата била ли е регистрирана в друга област?
                    Защото точно това искам да направя а от всякъде чувам противоречиви мнения

                    Коментар


                    • moci111
                      moci111 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Най добре ходи в кат и питай че уж кат е един за цялата страна но в Варна едно в София друго а в Бургас трето. Малоумно е ако по пътя изтропа мотора що да я регистрираш.

                    • kamazmaster
                      kamazmaster коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ами малоумно е ама и държавата ни е малоумна та знае ли човек. Аз се водя в кат софия, но живея в Габрово, трудно ще отида да питам, телефони нямат публикувани за информация... Ако някой знае номер на който биха дали някакво инфо да сподели

                  • #12
                    Имаше нещо с прехвърляне без да е в движение. Задържат големия талон. Но както се каза питай местните, че всеки кат работи с различни закони и наредби.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • kamazmaster
                      kamazmaster коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е това е че се водя в софия а живея в габровско и ми е малко трудно да ходя да питам... То не че като съм питал нещо друг път са отговаряли адекватно и са помагали... Държат се все едно човек е длъжен всичко да знае къде какво и как

                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Баш в Габрово са си &б@ли капаците.

                  • #13
                    Направихме го така. Закарахме го в нас, свалихме номерата, дадох му парите да са в него за да е по спокоен, а талоните в мен. Отидохме заедно до кат да го бракува. Писахме в декларацията че на моя адрес ще се съхранява. С продупчените талони и задължително квитанция за платен данък заедно при нотариус, прави се договор за покупко-продажба на автомобил с прекратена регистрация, пак има данък според сумата и за 1000лв сделка излезе към 100лв. Та сега си имам два продупчени талона и нотариален договор че това нещо е мое. Дълго го умувах и мисля че това е най добрия вариант за случай като моя

                    Коментар


                    • trapper
                      trapper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Имал - дал. За пръв път чувам за Нотариален договор за покупка на скрап (бракувана кола).

                    • Стоян Боюков-Sariones
                      Стоян Боюков-Sariones коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ванка! Лобито на нотариусите е извънрадно голямо. От края на миналата година е променен закона и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО нотариалното прехвърляне на автомобил с прекратена регистрация.

                  • #14
                    Не е скрап, така направена сделката мога да продам купето или двигателя, мога да си озаконя купето или двигателя или след технотест мога да си го пусна пак в движение. Докато като броиш парите и ти дадат талоните без договор вече нищо не може да правиш с нея. Преди е могло...
                    нотариалната такса е набъбнала и искат данък върху сумата, защото това е било схема за евтино прехвърляне на скъпи коли. Спират я от движение прехвърлят я като скрап за 50лв и после пак я регистрират на ново. Предполагам още може, защото не са искали застрахователна оценка, зависи от нотариуса

                    Коментар


                    • moci111
                      moci111 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Само лапаница за нотариуса. Те гарантират че сделката е на ред а отиваш в кат и колата е със запор и проблемите почват. Мошеници най големи лапачи.

                  • #15
                    Като купувах последната кола, след регистрацията в КАТ отивам в местното данъчно за я запиша и там . Директно ми отказаха защото имали връзка с КАТ и служебно щели за я запишат като им дойдат документите. След известно време минах от там да видя какво става, верно я бяха записали и си платих данъка за до края на годината. Затова си мисля че и обратния вариант би трябвало да работи. Като продадеш МПС и го отпишеш от данъчното с договора, те да си изпратят документите в КАТ.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X