Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дерегистрация в КАТ след продажба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дерегистрация в КАТ след продажба

    Здравейте,

    Казуса е следня: Продадох си скутее - 50cc, с договор за покупко-продажба без нотариална заверка и искам да заява продажбата пред КАТ, тъй като купувача ми изглеждаше съмнителен, нямам представа дали въобще ще го прехвърли на свое име. Тъй като скутера е добра база за стънт и очевиднио той го знаеше още с потеглянето започна маймунджалъците. Има ли начин да отида в КАТ, заедно с договора?

    Щях да му откажа продажбата, но в карйна сметка излезна точен с парите и реших да му го продам. Благодаря педварително!

    ПС. в КАТ никой не си вдига телефона да ги питам

  • #2
    Може, даже беше законово задължен да го направиш до скоро. Сега нотариусите го правят, в твоя случай ти. Мини и през данъчното.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • noname12
      noname12 коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря за отговора!
      Бързах да отида до общината, поне това, че КАТ ми е на 30мин и не се знаеше дали ще дочакам ред - документи се подават до 16:00ч. Утре живот и здраве съм там!

  • #3
    По едно време имаше такава възможност, ако искаш им пиши на мейла - аз писах с друг въпрос и ми отговориха в рамките на деня.
    Не е зле да провериш и в данъчното дали ти се води още. Ако не е прехвърлен през КАТ ти се води.

    Коментар


    • noname12
      noname12 коментира
      Редактиране на коментар
      Ще отида на място за по-сигурно! Дори и да може електронно ще мине по-бавно.
      Ще пиша после какво е станало!

  • #4
    Процедурата към момента е следната: Продавача завежда в деловодството договора за покупко-продажба - дават ти входящ номер на листче.
    В какъв срок ги обработват не ми стана ясно, но ми казаха да си пазя входящия номер.

    Коментар


    • #5
      Погрешно го бях написал в друга тема, но да взема да се самоцитирам тук. Утре пак някой ще пита.
      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Пак глупости "на кило"! Що не четете закона? До 350 куб. без нотариална такса. Копие на договора с входящ номер в съответния КАТ. Да се прекрати регистрацията на тоя "миксер"е глупост неземна. КАТ сами ще прекратят регистрацията, когато изтекат два месеца от датата на продажбата.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • moci111
        moci111 коментира
        Редактиране на коментар
        Да ти кажа и тук данъците си остават без да го отпишеш в кат. Не дай си боже през тези два месеца да направи беля ще почнат да те викат теб.

    • #6
      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Погрешно го бях написал в друга тема, но да взема да се самоцитирам тук. Утре пак някой ще пита.
      Е той чиляка вероятно се чуди от къде научава кат, като договора е на хвърчащ лист.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #7
        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Погрешно го бях написал в друга тема, но да взема да се самоцитирам тук. Утре пак някой ще пита.
        А данъците кой ще отпише? И миксера се води на него пак. Не е добър съвет, хем си в системата.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #8
          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение

          А данъците кой ще отпише? И миксера се води на него пак. Не е добър съвет, хем си в системата.
          Ти да видиш!? Има връзка между КАТ и НАП, а и нищо не пречи да си вземе човек удостоверение за пред "финансовите власти". Струва 5 лв.( без комисионната на банката). Или пък беше 4?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #9
            КАТ и Общината няма как да знаят, а вероятността новия собственик да не го регистрира е огромна. Сами факт, че доста хора преди мен бяха оставили договори за продажба в КАТ (някои писани и на ръка) говори, че хората искат да си защитят интереса.

            Тоя скутер не може да вдигне повече от 80км/ч, та кой зане какви глоби не се очакват. Опасението е да не се ползва за някави кражби - това са си чисти предразсъдъци, нито го знам нито го познавам, просто на такъв ми прилича.

            Коментар


            • #10
              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение

              Ти да видиш!? Има връзка между КАТ и НАП, а и нищо не пречи да си вземе човек удостоверение за пред "финансовите власти". Струва 5 лв.( без комисионната на банката). Или пък беше 4?
              Връзката КАТ Габрово и данъчното в Дряново например е собсвеника на МПС-то. Тича с хартията. Виж с данъчното в Габрово я има, пробвал съм няколко пъти вече, че и нотариусите са се вързали. Въпроса е КАТ как го дерегистрира, щото и без ГО се дерегистрира, но данъка си върви и МПС-то си е твое.
              п.п. Както се писа в горния пост, то няма и КАТ как да знае, че има сделка, без някой да подаде данни. В случая бившия вече собственик.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


            • #11
              Когато съм си продавал предишните ми МПС-та, след задължителното прехвърляне, още на следващия ден, веднага отивам първо до общината да я отпиша от данъчното, след това директно отивам в КАТ за да я отпиша и от там, след като вече имам входящите номера, вече съм по-спокоен относно бъдещи нередности с МПС-то което съм продал на новия собственик.

              Така че за тези които искат да са спокойни, това е начина по който вече описах, по-горе.

              Коментар


              • #12
                Може би съм Ви подвел със заглавието, тъй като оттавна не ми се е налагало да прехвърлям купувам/продавам и каквото и да е свързано с МПС в КАТ.
                Искам въпросното МПС да не се води на мое име пред КАТ.
                Имам известно съмнение, че обработката на договора, който представих в КАТ няма да мине бързо, тъй като подобни договори ги трупаха на един куп. Опитах се да ги питам кога ще стане това, но за съжаление не получих конкретен отговор, а и с тези противоепидемични мерки имаш точно два пръста процеп през който комуникираш със служителката и нямаше как да си навра главата вътре, за да ме вземат насериозно!

                Коментар


                • moci111
                  moci111 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Щом имаш входящ номер проблема е техен.

                • Стоян Боюков-Sariones
                  Стоян Боюков-Sariones коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако си от София обади се! Не ми се пише повече.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X