Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с бракуване на фирмен автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казус с бракуване на фирмен автомобил

    Питане ми се заформи.
    Имам един Пасат 1,6 ТДИ произведен 1991г. Беше ми служебен до като не се наложи да го прехвърля на личното си ЕТ.
    От няколко години съм го дал за ползване на братовчеди, но междувременно закрих и ЕТто.
    Автомобила си е в движение и е грехота да го дам целия за скрап.

    Та каква е процедурата за отписване към момента? Задължително ли е бележка от скрапфирма, или мога да върна само номерата.
    Че мисля да го оставя за разкостване при дедо в Костинброд, за който какви пари остави. Ще отидат за подобрения на дедовия сервиз.

  • #2
    Връщаш номерата и талоните в КАТ, попълваш каквтото трябва плюс декларация, че се съхранява в частен имот. Преди няколко години така направих с блъснатата ми кола. Талоните ги дупчат и ти ги връщат, добре е да са при колата ако мине някой да се заяжда.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      за ф.лице е както е написал адаша, то и аз бракувах така преди време, но за заличена фирма да не стане драма ако проверят фирмата и тя я няма...... - я питай Стоян преди да отидеш в КАТ

      https://www.mvr.bg/opp/%d0%b0%d0%b4%...b8%d0%ba%d0%b0
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        ЕТ-то не е точно "фирма", защото не е юридическо лице. Това си е пак физическото лице.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          Най-добре го продай, а парите, ако още искаш това, ги дай на Дедо за сервиза.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Най-добре го продай, а парите, ако още искаш това, ги дай на Дедо за сервиза.
            Не бих обявил нещо за продажба, дето не съм го карал и поддържал от 4 години.

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Аз просто не бих го обявил в категория “качваш се и караш”.
              Иначе не бих имал скрупули да продам и кюлотите на баба.
              Аку че не съм ги носил никога.

          • #7
            Пенчо бре! Не можа ли да звъннеш, та чак тема си пуснал? Какво ти пречи да го прекратиш " в частен имот"?
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              Пенчо бре! Не можа ли да звъннеш, та чак тема си пуснал? Какво ти пречи да го прекратиш " в частен имот"?
              То май така ще стане.
              А отписването в общината как става в последно време. Знам, че ако минеш през нотариус - той има грижата

              Коментар


              • zemo
                zemo коментира
                Редактиране на коментар
                МВР-то , некой път си питат ушите . Кола на която съм извадил талон на мое име на 11/11/2020г. в общината на стария собственик на 23/12/2020 , ич абер си нямаха.

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                написал съм Раздел IV, но ето ти и чл. 54, но там пише това, което ти написах по-горе, че информацията се подава от МВР по служебен път

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Преди 5 години продадох кола, нотариуса ми каза, че той уведомява общината да прекратят партидата. КАТ подават за новорегистрирани. Проверих след 2-3 месеца, едната отписана, другата заведена. Всичко ток, да не повярваш. Същото се оказа и с недвижима собственост, нотариуса пусна информация и данъчното ми го лепнаха веднага.

            • #9
              Стига бре многознайковци! Най,бързо и лесно е със служебна бележка. Струва 6 лв. с банковата такса . Иначе е по служебен път Да.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X