Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на настоящия адрес и регистрационните номера на автомобила сменят ли се?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на настоящия адрес и регистрационните номера на автомобила сменят ли се?

    Здравейте, колеги,
    Имам въпрос ,на който ако някой има повече информация ,би ми помогнал много.
    При смяна на постоянния адрес от един областен град в друг , трябва ли да се сменят регистрационните номера на колата ? Също така трябва ли да се сменя и шофьорската книжка? Собственост на автомобила не се сменя ,а само постоянен адрес.
    Благодаря
    Последно редактирано от milenzh; 01-03-20, 08:53.
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

  • #2
    Последно, настоящ или постоянен адрес?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Постоянен адрес ще сменям, извинявай
      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

      Коментар


      • #4
        При смяна на постоянен адрес се сменя всичко-ЛК, книжка, задграничен паспорт...
        Талони на колата също, но за номера не съм сигурен, защото не съм съвсем наясно как работи новата наредба. Ако всичко е нормално, номера не би трябвало да се сменят-само адреса в талона.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          При смяна на постоянен адрес се сменя всичко-ЛК, книжка, задграничен паспорт...
          Талони на колата също, но за номера не съм сигурен, защото не съм съвсем наясно как работи новата наредба. Ако всичко е нормално, номера не би трябвало да се сменят-само адреса в талона.
          Съмнявам се.
          Нито в книжката за правоуправление, нито в задграничния паспорт има информация за какъвто и да е адрес.

          За номера и талона и аз не зная.

          Коментар


          • #6
            Е как да нямаш адрес в книжката...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              В книжката е упоменато МВР където е издадена и в случая ако не се смени ще има несъответствие със постоянния адрес... проблем ли ще е това?
              Засега доколкото разбрах ,от декември 2019 не е задължително смяната на регистрационните номера ,но за шофьорската книжка още не ми е неясно.Талоните доколкото разбрах се сменят...Така ли е някой има ли актуална информация?
              Последно редактирано от milenzh; 01-03-20, 15:25.
              Хонда CR-V 2.4 IVTEC

              Коментар


              • #8
                Тъй де, нали сменяш града. С книжка от София и лична карта от Пловдив, караш кола с примерно варненска регистрация...Дали няма да им направи впечатление на полицаите, че нещо не е съвсем наред...? Макар, че тая хипотеза е напълно възможна за един кратък период от време.
                На сайта на МВР има това:
                "При промяна на имена и/или постоянен адрес

                След промяна на имената, в срок до 30 дни лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на нова лична карта.

                След промяна на постоянния адрес, в срок до 30 дни лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на нова лична карта.

                Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което не подаде заявление за подмяна на българските си лични документи в срок до 30 дни при промяна в имената, единния граждански номер, пола, гражданството, постоянния адрес или при настъпили съществени и трайни изменения на образа.

                При промяна на постоянния адрес от едно населено място в друго населено място, в срок до 30 дни от издаване на новия документ лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на ново свидетелство за управление на моторно превозно средство.
                Не е задължителна подмяната на паспорта при смяна на постоянен адрес.
                "
                Последно редактирано от santaclash; 01-03-20, 15:21.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  Разбрах това накрая :
                  При смяна на постоянния адрес по ЛК се сменят шофьорската книжка, талоните на колата и не е задължително да се сменят регистрационните номера (само по желание) ...така ли е?
                  При това положение къде се плащат данъците? Постоянен адрес ЛК или където се води колата по регистрация?
                  Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                  Коментар


                  • #10
                    Данъците са по постоянния ти адрес.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      При смяна на постоянен адрес в срок до 30 дни се сменят личните документи (това по закон). Автомобилът се регистрира по постоянен адрес. Минава през съответната регионална структура за идентификация, като табелите се сменят по желание на собственика.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        Благодаря колега
                        Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                        Коментар


                        • #13
                          Здравейте колеги, ползвам темата за допълнителни въпроси. Смених си постоянния адрес и документите. Остана мотора. Само че е зима, той е зазимен, няма ГО и не планирах да му правя до пролетта. Някой знае ли какви са глобите при просрочване на 30 дневния срок за регистрация в КАТ? И автоматично ли ми се прехвърлят данъците към новия адрес или трябва да го отписвам от единия град (Бургас) и да го декларирам в София? Съответно, там има ли глоби за забавяне?

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Тъй де, нали сменяш града. С книжка от София и лична карта от Пловдив, караш кола с примерно варненска регистрация...Дали няма да им направи впечатление на полицаите, че нещо не е съвсем наред...? Макар, че тая хипотеза е напълно възможна за един кратък период от време.
                            На сайта на МВР има това:
                            "При промяна на имена и/или постоянен адрес

                            След промяна на имената, в срок до 30 дни лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на нова лична карта.

                            След промяна на постоянния адрес, в срок до 30 дни лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на нова лична карта.

                            Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което не подаде заявление за подмяна на българските си лични документи в срок до 30 дни при промяна в имената, единния граждански номер, пола, гражданството, постоянния адрес или при настъпили съществени и трайни изменения на образа.

                            При промяна на постоянния адрес от едно населено място в друго населено място, в срок до 30 дни от издаване на новия документ лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на ново свидетелство за управление на моторно превозно средство.
                            Не е задължителна подмяната на паспорта при смяна на постоянен адрес.
                            "
                            И аз съм в тази хипотеза - лична карта в Търново, книжка от Русе и кола със софоийски номера. И допреди 5 минути си мислех, че съм изряден. А сега се оказва, че трябва да сменям книжка и талони на колата. През лятото на 2022 г. имаше проекто закон смяната на СУМПС да оптадне при промяна на адрес. Някой знае ли дали е прието?
                            Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X