Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е данъкът за Вашия джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

    SsangYong Rexton 2.9 tdi 120 коня данъка в София ми е 7 лева без отсъпка,регистриран е като товарен .
    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

    Коментар


    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

      Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
      SsangYong Rexton 2.9 tdi 120 коня данъка в София ми е 7 лева без отсъпка,регистриран е като товарен .
      и през 6 месеца ходиш на ГТП
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

        Защо да хода през 6 месеца ?
        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

        Коментар


        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

          Защото такъв е закона.Аз също спадам към товарните-Митцубиши Паджеро III 3,2 DID 15лв. за Пловдив.
          Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

          Коментар


          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

            Ами незнам.На мен първият ми преглед е от Кат в момента.Февруари трябва да отида на преглед.Ще видим какво ще ми кажат.
            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

            Коментар


            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

              Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
              Защо да хода през 6 месеца ?
              Ще "ходаш", защото товарните автомобили минават на ГТП два пъти годишно.

              От там следва въпросът, защо товарен автомобил да плаща много пъти по-нисък данък от пътнически?
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                Добре,разбрах и това за поправката дето правиш много добре знам как се пише "ходя"просто пиша от телефона.Иначе е записан като 4+1 това имали значение ?
                SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                Коментар


                • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                  Ходи се два пъти годишно само ако ЛЕКО-товарния автомобил (N1) е над 10 годишен...
                  Иначе се ходи както при лек автомобил....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Ходи се два пъти годишно само ако ЛЕКО-товарния автомобил (N1) е над 10 годишен...
                    Иначе се ходи както при лек автомобил....
                    Ммм, не съвсем! Ако имаме един нов лек и един нов товарен автомобил, то лекия ходи на преглед на третата, петата и след това всяка година, а товарния всяка година от самото начало и на 6 месеца след като навърши 10 години!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                      Ами моят е на 12 години явно ще си ходЯ по два пъти годишно.Жалко,то така няма далавера да се регистрира като товарен поне в моят случай при положение,че данъка щеше да ми бъде около 200 лева,а сега 2х60 лева преглед+7 лв данък = 127 лева.Реално спестявам около 73 лева и решетката ми пречи.
                      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                      Коментар


                      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        и през 6 месеца ходиш на ГТП
                        Над десетата година
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Ммм, не съвсем! Ако имаме един нов лек и един нов товарен автомобил, то лекия ходи на преглед на третата, петата и след това всяка година, а товарния всяка година от самото начало и на 6 месеца след като навърши 10 години!
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                            Прав си Жоро,
                            Не са виновни програмистите, а поръчителите.
                            Ето го закона (виж например lex.bg - http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134174720):
                            Чл. 55. (1) За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:
                            1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW;
                            2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW;
                            3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW;
                            ....
                            следва, че общинските съвети си избират ЦЕНАТА за 1 kW!!!
                            Не за автомобил.
                            При мотоциклетите е за мотоциклет.

                            Поздрави,
                            П.М.

                            Коментар


                            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                              Колеги, подвел съм ви с предния си отговор за данъка в тази тема, за което се извинявам. Сега вече колата не е лизингова, а е прехвърлена на мое име и знам точната сума.

                              Dacia Duster 1.5dCi 2010г. 110 коня - колата е регистрирана като лек автомобил 4+1 и не е товарна както се бях подвел прения път и данъка за 2016г. за София - 159.29лв.

                              Бащата си взе съвсем скоро Duster 1.6 16V 2012г 105 коня - N1- регистирана като товарна 3+1 - данъка е под 10лв на година.

                              Това е от мен. Поздрави и безаварийна!
                              Dacia Duster 4x4 1.5 dCI '10

                              Коментар


                              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                                Вчера платих данъка на Киа Спортедж 2.0 дизел,83 коня-2001г.-22 лв. НАП- Кърджали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X