Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На вниманието на всички - Винетки след 01.01.2009г.!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На вниманието на всички - Винетки след 01.01.2009г.!

    Сажеявам за може би грешното място на побликуване на това саобщение но искам само да ви предопредя ако все още някои ако не е разбрал че винетката тази година е 31.12. а не до 31.01!Малко хора около мен го знаеха за това искам само да напомня!Защото полицаите с сигурност го знаят и ще са на щтрек!!!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

  • #2
    До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

    Как да разбираме тази публикация:

    "По празниците не могат да се намерят винетни стикери за автомобили със срок на валидност една седмица, научи "Монитор". Наличните количества седмични стикери са свършили още в началото на декември, твърдят запознати. Сега пътуващите в провинцията са принудени да си купуват месечни винетки, които ще важат и през януари."
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

      Годишните винетки са валидни до 31.12.2008-ма година, а седмични и месечни винетки се намиат много трудно от повече от месец.

      Коментар


      • #4
        До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

        Колегата предупреждава за годишните винетки на които пише ,че са валидни до 31.12.2008 г.Поне аз така го разбрах.Предупреждението е коректно,защото до сега бяха с удължен срок на дейсвие и валидност до месец януари на следващата година.Така си карахме с винетката от 2006 г. до януари 2007 г.Сега обаче няма аванта.на 01.01.2009 г. трябва да си с валидна винетка.

        При месечните е друго.Те важат от датата на закупуване,до предишната дата на следващия месец.

        Весело посрещане на Новата 2009 г.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #5
          До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

          Браво, аз ще пътувам точно за празниците и определено,ако не бях прочел тук щях да карам като миналата година и да спонсорирам някой полицай , ама и медийте си мълчат или поне аз не съм разбрал
          NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

          Коментар


          • #6
            До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

            Закона казва друго:





            Глава втора


            ВИНЕТКИ


            Раздел I


            Видове винетки

            Чл. 7. (1) Срещу заплащане на винетната такса, определена с Тарифа № 14 за таксите, които се събират в системата на Министерството на регионалното развитие и благоустройството и от областните управители, одобрена с Постановление № 175 на Министерския съвет от 1998 г. (обн., ДВ, бр. 94 от 1998 г.; попр., бр. 110 от 1998 г.; изм. и доп., бр. 55 от 1999 г., бр. 41 от 2000 г., бр. 99 от 2001 г., бр. 99 от 2002 г. и бр. 114 от 2003 г.), на потребителя се издават платежен документ и винетка-винетен стикер, които доказват правото на ползване на републиканските пътища за определен период.
            (2) Винетките са годишна, месечна и седмична.
            (3) Годишната винетка е с валидност от 1 януари на текущата година, за която е издадена, до 31 януари следващата година.


            Това е целия закон
            http://www.comfort.bg/docs_files/417...72fc83fc94.doc

            Коментар


            • #7
              До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

              Ами аз съм си спокоен още миналата седмица си взех годишна винетка за 2009 год. и на първи ще си я лепна на стъклото.
              Поздрави.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #8
                До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                е последно до кога е валидна годишната винетка ако се съди по закона трябва да си е валидна и догодина . Загубена държава винетки има акциз има почти на всичко а пътища кога ще има а дупките до кога ще са валидни а задръстването няма ли да го отменят вече ах що не ме пуснат в парламента с една права лопата да си ги питам аз лично
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                  Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                  Ами аз съм си спокоен още миналата седмица си взех годишна винетка за 2009 год. и на първи ще си я лепна на стъклото.
                  Поздрави.
                  Правилно! Колко струва винетката за 2009-та?

                  Коментар


                  • #10
                    До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                    Я някой да смени заглавието на тая тема че трети път я отварям с тия големи букви .
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Я някой да смени заглавието на тая тема че трети път я отварям с тия големи букви .
                      Така добре ли е?

                      Коментар


                      • #12
                        До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Така добре ли е?
                        Супер е. Благодаря Яро!
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Правилно! Колко струва винетката за 2009-та?
                          67 лева и там също ми казаха,че на 01.01.2009 трябва да е сложена.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #14
                            До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                            Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                            е последно до кога е валидна годишната винетка ако се съди по закона трябва да си е валидна и догодина . Загубена държава винетки има акциз има почти на всичко а пътища кога ще има а дупките до кога ще са валидни а задръстването няма ли да го отменят вече ах що не ме пуснат в парламента с една права лопата да си ги питам аз лично
                            Колега, в горния пост успях да забележа само една Главна буква и само един препинателен знак (точка). Не може да има Добра държава с народ (Хора), кой(и)то не спазва(т) (може би поради незнание) елементарните правила на правописа.
                            Правописът е въпрос на самоуважение и уважение на съфорумците (сънародниците)!
                            Последно редактирано от kksnick; 29-12-08, 00:31.

                            Коментар


                            • #15
                              До: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ

                              Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                              Закона казва друго:





                              Глава втора


                              ВИНЕТКИ


                              Раздел I


                              Видове винетки

                              Чл. 7. (1) Срещу заплащане на винетната такса, определена с Тарифа № 14 за таксите, които се събират в системата на Министерството на регионалното развитие и благоустройството и от областните управители, одобрена с Постановление № 175 на Министерския съвет от 1998 г. (обн., ДВ, бр. 94 от 1998 г.; попр., бр. 110 от 1998 г.; изм. и доп., бр. 55 от 1999 г., бр. 41 от 2000 г., бр. 99 от 2001 г., бр. 99 от 2002 г. и бр. 114 от 2003 г.), на потребителя се издават платежен документ и винетка-винетен стикер, които доказват правото на ползване на републиканските пътища за определен период.
                              (2) Винетките са годишна, месечна и седмична.
                              (3) Годишната винетка е с валидност от 1 януари на текущата година, за която е издадена, до 31 януари следващата година.


                              Това е целия закон
                              http://www.comfort.bg/docs_files/417...72fc83fc94.doc

                              КОЛЕГИ ИМА НОВА НАРЕДБА ОТ 2008 Г. КОЯТО ОТМЕНЯ ТАЗИ
                              За съжеление срока на годишните винетки е до 31.12.
                              LZ1VYI --- Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X