Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митнически ставки за авточасти от САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Митнически ставки за авточасти от САЩ

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ако са с нормална поща. Ако с куриер - дължиш.

    В сайта на агенция митници има и тарифата. Процента мито зависи от вида на конкретната част. Едно е да внасяш амортисьор, съвсем друго гайки за джанти.

    Има тарифа под която не дължиш сборове, защото не се води търговия или нещо такова.
    От щатите почти всичко е с куриер и няма значение кой ти го доставя, защото винаги минава митническа проверка, а вече те субективно решават кое да ти дойде в пощенската кутия и кое да те чака на Столична митница.
    Вервай ми, така е. За едни и същи стоки, пътуващи с ден разлика, с един и същ доставчик, просто едното дойде право вкъщи, а при другото се наложи аз да ида. Разликата беше 25%.

    Колега Крумов, що не звъннеш на някоя фирма като DHL или FedEx и се направи че искаш пълно ослужване и те всичко ще си ти кажат.

    Коментар


    • #17
      От: Митнически ставки за авточасти от САЩ

      Говоря единствено за внос в България от държава извън ЕС.

      Праг има и при куриерите, но е 15 долара/евро или нещо от сорта. Това при внос. За износ - не знам. Вероятно всяка държава си има особеностите.

      За другото - знам. Точно затова горе споменах че някой някъде може да те викне на митница баш когато най-не очакваш. Мен са ме викали за фарове на стойност 50 кинта комплекта със все вноса, при това придружени с фактура и т.н. В същото време пратка за доста по-висока сума е минавала през митница като подарък/мостра (китайците имат навика така да я пишат). Като ми цъфна куриера на вратата се облещих. Затова аз съм се отказал да гадая кога и дали ще ходя на митница. Приемам че винаги ще ходя, и после всичко под това ми е само бонус.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Митнически ставки за авточасти от САЩ

        Мога да изнеса една лекция на тема анализ на риска и подбор на рискови профили ... ама не ми се пише толкова.

        Най общо - ако стойността е под облагаемата а обема, теглото и описанието на пратката са .... неочаквани или не съответстват.... се гледа на живо.

        Друг е въпроса , че понякога сработва "интуицията". Ама за това хич не ме и питайте от къде иде.

        100% контрол и разкриваемост на нередности естествено не може да има.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          От: Митнически ставки за авточасти от САЩ

          Тъй де - готви се за най-лошото, надявай се на най-доброто. Аз нередности не съм правил - просто когато не ме питат си трая, с изключение на 1-2 случая, в които беше очеизвадно - стока за 100 долара с транспорт 800. Тогава директно си им казах че това не е вярно и да казват какво правим.

          Поради същата причина гледам и куриера да ми освобождава пратките, а не аз да се разправям - те си знаят и реда, и какво може, и какво не може, какво и кога трябва и т.н. - все пак това им е работата.

          Като съм минавал между капките е било без мое участие въобще - или куриера цъфва на вратата с пратката, без да си очаквал, или получаваш известие да си вземеш пакета от кварталната поща, пак без да си очаквал. Но напоследък тия случай са рядкост. То и не пазарувам толкова, колкото едно време де.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Митнически ставки за авточасти от САЩ

            Аз питах за търговска дейност на фирма-всичко ясно описано и законно с документи.Частните лица са друга бира.

            Коментар


            • #21
              От: Митнически ставки за авточасти от САЩ

              http://www.customs.bg:55080/tariccm/...=y&impexp=#POS


              8409990090 - би трябвало да е тарифния номер
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #22
                От: Митнически ставки за авточасти от САЩ

                Мерси Адаш! Дано клиента приеме офертата ,стискайте палци.

                Коментар


                • #23
                  Темата е малко стара, но да питам, някой скоро да е получавал обмитени авто части, колко %?
                  Рових ис сайта на ТАРИК, но не се ориентирах...
                  Димитър Тенев

                  Коментар


                  • #24
                    Имаш ДДС 20 % върху цялата фактура (т.е. с цената на транспорта включена) и около 5 % разни митнически такси за обслужване. Или 24-48 лв. такса за митническо представителство от DHL, ако нямаш "EORI-номер" (той е 24 лв.), ако имаш - 24 лв., ако не е през DHL, съответният спедитор ти ги смята и ти праща суми и сметки, по които да платиш. Мита засега няма (зависи от Тръмп - ако той въведе и ЕС отговори...) Сам, без митнически представител, да се оправиш е трудно - декларирането и освобождаването става само по електронен път, ще ти трябва "квалифициран електронен подпис", сайтът на Митниците нещо не работеше и даваше грешки, когато аз се опитах да се регистрирам (щото UPS или както сега се наричат, ми взеха здравето с кретенизъм - оплаквал съм се в една тема тука),
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      Мерси много за бързия отговор!
                      Димитър Тенев

                      Коментар


                      • #26
                        Зависи от това на частно лице или на фирма пристигат стоките. Колегата е описал горе долу нещата. Но на частно лице има общо мито май. Не съм внасял стока като частно лице.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #27
                          По спомени:
                          Да добавя- пратки на стойност до 30 лв. не подлежат на мито и ДДС.
                          Пратки до 300 лв. само ДДС.
                          Над 300 лв. без значение физическо лице или фирма. По митническа тарифа.
                          Калкулация : Стойност на стоката + Транспорт + цена за митническо оформяне(не винаги се включва) - МОС /митническа облагаема стойност/.
                          Върху МОС се определя мито по тарифа. Примерно МОС*5%= МИТО

                          МОС+МИТО= S

                          Върху S се определя ДДС 20 %.

                          МИТО+S - плащаш на митницата по две сметки.
                          8708 70 99 30 тарифен код - 4,5 % мито от САЩ
                          Последно редактирано от uazik; 22-11-19, 20:14.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X