Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техно тест - някой ходил ли е скоро?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Аз пък го вярвам. Искали са да ме спират от движение за една свалена задна седалка, при това свалена правилно, с развиване на 6 болта М8, а не с флекса. Не можело то така да ми седи седалката в гаража, а аз да си возя сака там. Накрая ме пуснаха, но на цената на див скандал, само дето до бой не я докарахме. И смея да твърдя, че си беше чиста проба заяждане.
    Да-а, обема за багаж бил при "свалени", ама не демонтирани а полегнали седалки според редови служител на КАТ. Ходи му обяснявай, че на ван това нема как да се случи.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #47
      От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Аз пък го вярвам. Искали са да ме спират от движение за една свалена задна седалка, при това свалена правилно, с развиване на 6 болта М8, а не с флекса. Не можело то така да ми седи седалката в гаража, а аз да си возя сака там. Накрая ме пуснаха, но на цената на див скандал, само дето до бой не я докарахме. И смея да твърдя, че си беше чиста проба заяждане.
      Фопмално са прави. Има член от ЗДвП , според който това което си сторил се нарича "разкомплектоване" по смисъла на Закона и следователно търпиш горните санкции. С мен се случи същото преди време , само дето бях с микробус 8+1. Полицаят вежливо ми обясни на какви санкции подлежа (макар че аз си го знаех и съответно се съгласих с него, вместо да се карам , щот знам че не съм прав) , след което ме пусна с думите : " И да знаеш , че ако напред някой се заяде с теб (бях на 400 км. от София) - изгорял си . Пари не ми е искал !
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #48
        От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Аз пък го вярвам. Искали са да ме спират от движение за една свалена задна седалка, при това свалена правилно, с развиване на 6 болта М8, а не с флекса. Не можело то така да ми седи седалката в гаража, а аз да си возя сака там. Накрая ме пуснаха, но на цената на див скандал, само дето до бой не я докарахме. И смея да твърдя, че си беше чиста проба заяждане.
        Говорим все пак за минаване на технотест, т.е. не може да пратят на технотест, тъй като седалките можеш да ги върнеш веднага обратно, не си променил нищо в конструкцията. При мен са ме връщали 2 пъти заради липсващи седалки, но бяха ванове на които се сваляха с едно движение - Фолксваген Шаран и Опел Синтра. Взех седалки назаем и минах без проблем, не е ставало и дума за технотест!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #49
          От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Говорим все пак за минаване на технотест, т.е. не може да пратят на технотест, тъй като седалките можеш да ги върнеш веднага обратно, не си променил нищо в конструкцията. При мен са ме връщали 2 пъти заради липсващи седалки, но бяха ванове на които се сваляха с едно движение - Фолксваген Шаран и Опел Синтра. Взех седалки назаем и минах без проблем, не е ставало и дума за технотест!
          Предполагам и при горния случай нещата са се развили по подобен начин, само че или колегата е казал 'никога е нямало седалки', или пък наистина конструкцията е променена така, че да няма шанс да се върнат лесно седалките (или са махнати коланите)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

            колеги не става въпрос за свалени седалки при моя случей а за изобщо липсващи.
            до сега не съм виждал витара с 7-места къде да навра още две+колани.


            п.п. А колегата владо-тс не искам да се заяждам но закона си го знам достатъчно.
            ARO 243 D
            TATA SAFARI 4x4
            VITARA ДБ 16v
            Всичкото с лебедки 😂

            Коментар


            • #51
              От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

              В такъв случай отново не виждам никаква вина в полицая...
              Напротив - може някой по-напред във веригата да е ползвал незаконни 'привилегии' - например да е теглил ДДС за този автомобил и т.н.
              И наистина си трябва сертификация на автомобила (или да измъкнеш отнякъде документ, че автомобила ти е 4+1 или нещо подобно - съответстващо на 'оригиналното' му състояние)
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #52
                От: До: ТЕХНО ТЕСТ НЯКОЙ ХОДИЛ ЛИ Е СКОРО?

                Колеги,искам да закупя ремарке за кола,което е вкарано от холандия,но без документи... казаха ми ,че трябва да отида до технотест...мислите ли ,че там ще се реши проблемът и на каква цена?!

                Коментар


                • #53
                  От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Фопмално са прави. Има член от ЗДвП , според който това което си сторил се нарича "разкомплектоване" по смисъла на Закона ...
                  Искаш ли да го намериш този член? Защото аз в ЗДвП думите разкомплектоване/разкомплектуване ги намирам само в текстове, касаещи снемането от отчет на ППС.

                  А че могат да се заядат заради липсата/наличието на седалки - могат, но по други текстове.

                  Примерно по Наредба Н-3 от 18.02.2013, касаеща изменения в конструкцията на ППС

                  Чл. 3. (1) Изменение в конструкцията на ППС е:
                  1. всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за
                  регистрация
                  или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от
                  производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X