Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казус?

    Знам , че има юристи и финансисти, затова се осмелявам да задам един въпрос, който ме вълнува. Ако модераторите счетат, че не му е мястото тук, могат да изтрият или преместят темата. Та става въпрос за следното: на моя работничка майка й почина наскоро/Бог да я прости/. Същата е теглила някакъв кредит от Jet Credit/мисля/, от който остава за изплащане някаква минимална сума от около 300 лв. Та , длъжна ли е работничката ми да изплаща остатка от кредита , понеже й е дъщеря? Аз мисля , че не е длъжна, но бих искал по-компетентно мнение, мнение на специалист или човек сблъсквал се с подобен казус.
    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Казус?

    Наследничката наследява всички пасиви и активи на наследодателя. Ако майка и имаше да получава 300 лв. щеше да си ги търси като наследник, нали?

    П.П. Както и да е, не съм 100% сигурен!!!!!

    Коментар


    • #3
      До: Казус?

      Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
      Наследничката наследява всички пасиви и активи на наследодателя. Ако майка и имаше да получава 300 лв. щеше да си ги търси като наследник, нали?

      П.П. Както и да е, не съм 100% сигурен!!!!!
      А аз мисля, че всеки отпуснат кредит се застрахова срещу евентуална смърт на кредитополучателя. И ако трябва някой да я търси , това би трябвало да е застрахователя ,а не Джет Кредит? Или греша?

      Коментар


      • #4
        До: Казус?

        Ами това може би зависи от това дали има застраховка и кой е бенефициент по застраховката. По принцип всичко трябва да е описано в договора за кредит.

        Коментар


        • #5
          До: Казус?

          Дълговете се наследяват от всички наследници, т.е. ако има други братя и сестри или други упомената изрично в завещанието, трябва дълга да се подели между тях. Ако се подаде в срок(не помня какъв, но май беше от порядъка на години) декларация(някакъв документ беше де, не съм сигурен, че е точно декларация) за онаследяване, то за дългове се отговаря само до размера на наследеното имущество, т.е. в случая, ако е наследила например жилище или банкова сметка за повече от 300 лева трябва да ги плати. Не се ли подаде подобна декларация, то след това за дълговете се отговаря и с лично имущество.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Казус?

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            А аз мисля, че всеки отпуснат кредит се застрахова срещу евентуална смърт на кредитополучателя. И ако трябва някой да я търси , това би трябвало да е застрахователя ,а не Джет Кредит? Или греша?
            Застраховка има, само ако има и застрахователна полица, която е подписана от кредитополучателя. Не знам каква е практиката на ДжетКредит. Трябва да си види в документите или просто да се пита в някой офис или по телефона правят ли по принцип и ако да къде, без да се споменава, за какво става дума.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Казус?

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Застраховка има, само ако има и застрахователна полица, която е подписана от кредитополучателя. Не знам каква е практиката на ДжетКредит. Трябва да си види в документите или просто да се пита в някой офис или по телефона правят ли по принцип и ако да къде, без да се споменава, за какво става дума.
              Значи ще трябва да ги плати? Ясно.
              Благодаря и на двамата за бързата реакция и помощта!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X