Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Процедурата е следната
    1. Договор за Покупко продажба със ръчни подписи, но изисквай и Фактура!..
    2. Изискай ЕЙч Пи Ай сертификат- доказващ произхода на колата и липсата на тежести по-нея - глоби , данъци и пр..
    3. Вземи си Талона..той е като този дето ти го е постнал по-горе колегата!Той винаги има отрязъци - тях трябва да ги подпълниш внимателно...единят ти трябва за да си извадиш Роуд такс диска - пътен данък.Другият се изпраща в Тяхната Полиция , за да се отпише колата от отчет!-..иначе може да си ти се трупат сериозни данъци на твое име../ опоменава се изришно , че е за постоянен износ/
    4. Застраховка - тя е обща и гражданска и каско ,

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Тя, процедурата, е ясна.
      Но колата вече е в БГ, с незнайно (поне за мен), какви документи и номера!
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Хиляди пъти се каза. В КАТ искат оригиналния талон. Ако някой е минал по друг начин, това е станало или с дебели връзки, или с голем рушвет.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Явно не се изразявам добре. Колата е купена от търг и талона е директно на мое име с номера които трябва да си направя сам.
          Понеже се оказа по-изгодно, си я докарах в България на платформа и припуснах разхода по правенето на номера.
          Не си написах и ЧМР...на мене си в Европа.
          Тука е интересното. Нямам проблеми нито с талона нито с регистрацията нито с Папата. Проблема е, че нямам ЧМР. Ако няма ЧМР искат номера. Версията да си купиш кола без номера и да си я докараш сам на платформа не е предвидена.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Е не можеш ли да си напишеш товарителница със задна дата?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Е не можеш ли да си напишеш товарителница със задна дата?
              Може. И талона може да пратиш в Енгилизия да ти направят номера в някоя книжарница.
              Инфото го пуснах за да не висне някой неподготвен в КАТ....като мене. Нямах време нито талон да пращам, нито товарителница да правя. Да обяснявам на някой началник как е станало е губене на време. Зорлем те карат да лъжеш. Писах ги за издирване.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Е живеем в България, страната на абсурдите. Тука е по-трудно да регистрираш кола, отколкото да ни намериш наемен убиец примерно.

                ПП Такова ли ми клемата да те черпавам нещо
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  взех си и аз англичанка grand cherokee 4,7 v8 около 260 коня я пишат.
                  схемата е доста простичка и проработи без отказ при мен.
                  1. спечелих я на търг от някаква фирма
                  2. платих а по банка /една такава сделка не ми стана защото "банкера" посъветвал търговеца /частно лице/ да не си дава банковата сметка да не би да го измамя!?!?/
                  3. свързах се с http://bglondon.com/, има контакти на сайта, говорих с Румен - много точен. поемат ангажимент да оформят и вземат от продавача всичките документи, които са нужни. платих 50 паунда авансово и хората я доставиха до София, тук доплатих остатъка от сумата и си взех колата.
                  4. регистрирах я в кат, за това ми бяха нужни v5c, гражданска /разсрочена за 4х3 месеца, че не носех много пари/ платих еко такса на будките пред кат /има извадени цени отпред, но може и да ги договаряте/. бях се снабдил от бглондон и с лепенки за корекция светлините на английските фарове, не си играх да ги лепя, та ми останаха в жабката. на канала дори не стана дума за фаровете, не знам дали по принцип ги гледат. взех номера и талони и за около 3 часа бях готов.
                  доста четох из форума преди това и доста неща понаучих, а вноса и регистрацията се оказаха по-лесни, отколкото си мислех.
                  ще се радвам ако съм помогнал и аз с инфото.

                  0884 073 599, венци

                  Коментар


                  • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                    Спирам да пиша по тази тема , каквото и да е било.
                    Безсмислено е .
                    Да доказвам думите си няма смисъл.Всеки има глава да мисли...
                    Ще кажа , че Първият ми път, когато купих кола от сервиз, преживях един малък кошмар..., защото НЯМАХ ПОСТОЯНЕН азрес там.
                    Нито една Застрахователна компания не искаше да ми направи застраховка!!Наложи се да остана .., да сключа договор и да си оправя нещата - да си имам собствен адрес!Това струва ..много нерви и пари
                    Естествено , че може и да се рискува....
                    На 99% от колите дето идват насам докарани от Българи, всички тези работи са ....глупости, празни прикаски и невежество, абе глупост.
                    Пък и излишни разходи, дето оскъпяват колите....
                    Много от тях ...дори и неразбират...Що вършат!!Господ да ги пази...от Полиция и произшествия по пътя...Тогава ще им светне.
                    Успех на всички.
                    Страшни глупости, ей Богу!
                    Ако си с адрес в България и ще изкарваш колата от Англия към България, правиш си Гражданска + зелена карта в България но БЕЗ да се вписват рег. номера на колата, после когато вече си в България - правиш анекс с номерата. Сложното тук е че трябва да си наясно с това коя кола купуваш все пак (или да се справиш с изпращане на документите по факс от Англия и получаването на полицата после от България обратно). Бонусът е че застраховката е евтина и си е валидна след това в България и ЕС.

                    Коментар


                    • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                      България не ми я давай за пример.Ти Гражданската отговорност , до регистрация с постоянен номер - застраховка ли я мислиш.?Опитай да направиш Застраховка за чужбина - зелена карта!!- и ако намериш някоя компания , дето да ти направи с чужд номер тази услуга ..пиши ми.
                      Колега, в Англия не се шегуват..Особено, ако някой го хванат с фалшиви документи..!!!Това ,че е море от хора..и привидно няма контрол, да ама не.
                      Това , че можеш да докараш кола и без никакви документи, също е възможно - просто късмет.
                      Аз ти говоря за Единственият Законен и сигурен начин за всеки, решил да отиде лично там, и да си докара сам кола.
                      Съжалявам , че точно, на човек като теб...врял и кипял в тези работи...отделям толкова време.Тук е желателно..да си на 100% сигурен в нещо, и тогава да го пишеш като информация, особено по такива отговорни теми.Мисля, че това е достатъчно.
                      Не само ще ти пиша, но те обявявам директно за лаладжия. Лично го направих - извадих си редовна ГО от български застраховател на кола с английски номер - при единственото условие колата да с внесе в България и да се направи после анекс за номерата СЛЕД като се вземат при регистрацията в КАТ. Всичко мина ГЛАДКО, така че имаш да вземаш, престани да объркваш хората и да ги вкарваш в излишни главоболия.

                      Коментар


                      • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от chopper_s Преглед на мнение
                        В крайна сметка ако нямате човек там не се пробвайте изобщо не си помисляйте да купувате от Англия. Най-Вероятно не е казана цялата истина относно Вноса от Англия.... защо ли???
                        Изглежда се майтапиш

                        Коментар


                        • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от tododad Преглед на мнение
                          Англия стана много интересна за хора които даже никога не са стъпвали в UK.Аз не бих споделил информацията която съм събирал с години докато живеех там за да я поднеса на някои на готово.

                          Да, ще да е много ценна и недостъпна за обикновените хора

                          Коментар


                          • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от maxko Преглед на мнение
                            Колеги с едно приятелче сме решили да ходим до Англия лятото с цел покупка на лични автомобили. За сега сме се спряли аз на Бмв М5 а той на 540-ка. Цените там на тези коли са просто смехотворни като допълнение и курса на лирата, с обръщането на волана ще дойде точно наполовина на цените тук. Някой би ли обяснил как могат тези коли да се карат в Европа с англиийските номера, аз живея в Италия, а моя приятел в Германия. В краен случай ще търсим начини колите да си ги регистрираме в страните където живеем, т.к сме твърдо решени да не даваме пари на наща държавица. Те да се инвестират в нещо добре, ама не мисля да работя като луд в Италия, за да подаря 18000 лева акциз на някой политик.
                            Идеята е колите да се карат с англииските табли, но евентуално да не се плащат данъци или каквито и да е такси, ние ще намерим начин да си направим зелени карти в България на чуждите табли.


                            Идеята обаче е че по закон ще се наложи да регистрирате колите там където е вашият постоянен адрес.
                            Не е нужно да е в България - във вашия случай честити ви Италиански/Германски застраховки и данъци

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                              А тука.... само да имаш нерви за косене и време за губене-ама няма номер на двигателя-крадена,ама не се чете 1 цифра-че бай ти Ганю не видял с 3те диоптъра....всичко това е направено за да се крадат пари от хората!!!!
                              и докога ще са тия цигании колега......? ще дочакаме ли ден и в България да станат така лесни и бързи главоболията около колите......силно се съмнявам да стане в близките 10 години! всяка институция в България е мафия и перфекна изтисквачка за пари ,от и без това измъчения народец.
                              извинявам се за спама
                              и аз карам кола с десен волан и от 2 години се ослушвам с регистрацията,за сега минава. карам си кротко 2-3 пъти са ме спирали КАТ без проблеми . преди 2 зими се поднесох на един кофти лед и надъних една стара астричка в задния калник ,броих на човечеца 200лв и всичко приключи за около 15 мин. както чувам силно се канели да повишават пак и граждански и данък за колите,така че ще си трая докато може и стотинка не давам на финансовия [/QUOTE]

                              С такова мислене и поведение няма да дочакаш. Трай си докато може, минавай между капките и реви срещу "системата" - ти самият си нарушител и то нееднократен - при това отлично го съзнаваш. Типична южняшка (и най-вече "българска") черта - Андрешко

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                                Колежке ако колата е с английските номера по добре не си играите с дявола... Просто там не вярват на хартиени документи когато става въпрос за коли с тяхна регистрация. Ако въпросната застраховка не излезе в компютъра при проверката ще ви приберът колата и ще платите яка глоба + нормална англииска застраховка за да я изкарате от паркинга на полицията - това не става с временна. По добре като разберете кога ще се пътува към БГ платете една временна застраховка(плаща се на ден) и си пътуваите спокоино, няма да е кои знае колко по скъпа.
                                Не си играят с дявола - ако в талона на колата е името на българина като купувач и постоянния му адрес е в България.
                                По твоята изкривена логика би следвало всеки българин с българска регистрация да не може да кара в Ингилизия със зелена карта - я се позамисли малко

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X