Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Стига де!!!
    Ако правилно съм те разбрал, искаш да си имаш И БГ, И UK регистрация?!?!?
    Забрави! Няма как да стане.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      а
      Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
      Ми аз мисля да отида с временни номера да я регистрирам с БГ номера. Пак ли ще искат английските табели?

      Исках да направя следната врътка: след като регистрирам в България колата, ако по някакъв начин се уредя да остана в Англия директно да отида на МОТ, да платя TAX, застраховка и да си и ползвам регистрацията и сегашните и английски табели, а тук връщам БГ табелите и я отписвам. В момента колата е със статут SORN. Иначе трябва да правя цялата процедура по "внос" на употребявана кола в Англия, което си е бюрокрация.
      Колата ти явно е без табели и е в БГ.Това значи ,че някой я е докарал на автовоз.Това пък означава, че ти въобще не знаеш каква е историята на тази кола в Англия...и дукументално, има ли задръжки...
      Тази кола е идеална за разпродажба на части... и ако успееш да я регистрираш в БГ някък...дори с транзитни номера, как с тях ще стигнеш до острова!!Пълен абсурд е там да минеш МОТ с транзитни БГ номера, а Роуд такс без МОТ и талон.....
      Да не стане играчка плачка, че да те поканят в полицията и да задържат колата, докато не си платиш яката глоба....
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
        Колеги, някой може ли да ми каже дали при регистрацията в България на кола, купена от Англия, "големият талон" или V5C-то ти го взимат, или след регистрацията ти го връщат обратно ? Предполагам всеки, който е регистрирал поне веднъж, ще може да ми отговори. Благодаря предварително!
        Абсолютно сигурно ти вземат оригиналният талон , които трябва да е без чужди намеси по него!!Табелите са пластмасови и се вземат също, като би трябвало да се унищожават, защото тези коли се отписват от регистрите на острова за експорт, с изпратеният отрязък!!!Това колегата ти го е казал, а аз ти го потвръждавам.
        В БГ КАТ при първата регистрация в БГ се пази досието на този нововнесен автомобил, а това са куп документи освен оргиналният талон и всички документи и протоколи от минаване на канал при първа регистрация и поставяне на БГ номер!!
        Друго важно нещо за всеки, който мисли да излиза извън БГ и да шета из европа... и особено да се връща на острова с новозакупена кола внос от острова е хубаво да е наясно нали колата му няма задръжки или тежести....глоби, произшествия и пр....Това е Ейч Пи Ай лиценз - документ , удостоверяващ че тази кола е абсолютно чиста и безпроблемна!!
        Хубаво е да четете и проучвате нещата за документите, защото иначе може да имате ядове...
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Мдааа, доста криминална история се заформя?!

          Къде всъщност е тази кола?
          Има ли английски табели?
          Има ли V5C?

          п.п. Подкрепям колегата pe4en, изобщо не се връщай, и не се опитвай да я регистрираш отново в UK. Или поне не и преди да си се убедил на 100% в чистото минало на колата.
          Личен опит - мой приятел, българин (работим заедно), закара в БГ кола на сестрата на жена си. Впоследствие тя реши да дойде да живее в UK. Пристигна с въпросната кола, с БГ регистрация и реши да я регистрира отново в UK. Познай какви английски номера й дадоха - същите, с които беше преди да отиде в БГ.
          Последно редактирано от krasi-mir; 14-10-11, 17:37.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Да колеги, и аз се убедих, че няма как да стане, а и няма смисъл. Колата има абсолютно пълен набор документи - V5C с липсващ отрязък за перманентен експорт (а не СОРН както си мислех) + лицензиран превод, последните няколко МОТ-а (които се виждат и на сайта на DVLA), дори сервизна книжка. Има си английските табели. Ще направя всичко както си трябва. Дори няма да я карам с транзитни номера, а с платформа от В.Търново до Варна. Правя застраховка, плащам еко-такса, минавам я през КАТ и си я карам с БГ регистрация. Чиста работа.

            Коментар


            • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от mina Преглед на мнение
              Пишете какво Ви интересува,възможно е да ви бъда полезна. Със сигурност ще ви искат в КАТ - ако колата е след 2001 г., спецификация на автомобила. Миналата година брах много ядове с един Wokshol, чак на техническа комисия минават. Сега може да е по-олекотена процедурата.
              Така значи купих си кола от Англия и дадох българския адрес,съответно от там ми испратиха талон но не английсият "V5C" а такъв за износ на колата "V561" и тука нашите катаджий не го признават а от там казват че немогат да ми испратят "V5C" защото колата е изнесена в друга държава и че този талон който са ми пратили е точно талона за пререгистрация в България.......Какво да правя

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                V561 е форма за попълване, а не удостоверение. Трябваше да си запазиш оригиналното V5C. Аз ако бях на твое място, бих звъннал в DVLA да им кажа, че съм си променил решението, и няма да я експортирам, и да дам адрес в UK, където да ти пратят V5C.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Последното ми мнение за V561 е пълна глупост, моля да се игнорира.

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Момци, нямах време да прочета всичко, че ме натиска времето. Моля някой ако има модел за договор за покупко-продажба в Англия да го даде.
                    Ситуацията е следната: Купих си една кола от търг в Англия и човека ми я изпрати от там с документи на мое име. Не е талон а UK Registration Certificate.
                    Колата трябва да се регистрира на фирма.
                    Казаха ми да я "продам" на фирмата с договор директно в Англия.
                    Фирмата е моя но си има управител. ДДС няма да се тегли.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      В Англия няма договор за покупко-продажба на кола. Самият талон (V5C - Registration Certificate) на практика е договор.

                      Какво направих аз (КАТ - София окръг) - на "хвърчащ" лист - Днес , едикойси, продадох на едикойси, кола едикояси, подпис, подпис.
                      Това между частни лица, като английския талон беше на мое име, т.е. колата си е моя. В този случай съпругата не се намесва в продажбата. За фирма-купувач, не знам, можеби по същия начин става.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Момци, нямах време да прочета всичко, че ме натиска времето. Моля някой ако има модел за договор за покупко-продажба в Англия да го даде.
                        Ситуацията е следната: Купих си една кола от търг в Англия и човека ми я изпрати от там с документи на мое име. Не е талон а UK Registration Certificate.
                        Колата трябва да се регистрира на фирма.
                        Казаха ми да я "продам" на фирмата с договор директно в Англия.
                        Фирмата е моя но си има управител. ДДС няма да се тегли.
                        Вальо, ето това няма ли да ти е от полза?

                        Успех!

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Drukman-Правилно са ти казали.Напиши си един договор на който продавач ще си ти като физическо лице,а като купувач, ще е фирмата-в горните постове има формуляри.Откъсваш онази част която е за перманентен износ и я пращаш в DVLA,за да не те търсят англичаните и отиваш в КАТ.Тъй като сертификата за регистрация е в качеството ти на физическо лице,а не на фирмата,ще ти поискат превод на български.Ако ти трябват подробности-на ЛС.Всичките ми автомобили са от UK и досега нямам проблеми с регистрацията.
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Момци, нямах време да прочета всичко, че ме натиска времето. Моля някой ако има модел за договор за покупко-продажба в Англия да го даде.
                            Ситуацията е следната: Купих си една кола от търг в Англия и човека ми я изпрати от там с документи на мое име. Не е талон а UK Registration Certificate.
                            Колата трябва да се регистрира на фирма.
                            Казаха ми да я "продам" на фирмата с договор директно в Англия.
                            Фирмата е моя но си има управител. ДДС няма да се тегли.
                            Аз преди време съм писал и договор,който е ръкописен.Но ето какво намерих в нета http://www.bglondon.com/bg/polezno/1...akupuvane.html
                            0885719173-Красимир

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Благодаря на всички. Договор написах ....но....номерата на катаджиите в България са безкрайни. Това което в цяла Европа е хвърчащ лист, тука е гърч.
                              Колата е купена в Англия директно на мое име с идея да се докара на ход. Старите номера са частни и талона е за вадене на нови номера. Понеже беше по-удобно колата си я докарах на платфопмата. Оказа се че според КАТ Пловдив, или трябва да си напиша ЧМР или да си купя табели в Англия. Иначе казано искат или номера или ЧМР. Не е описана опция сам да си я докарам без да купувам безсмислени табели.

                              Някой може ли да ми обясни защо трябва да пълня гушите на англииските книжарници за да донеса в България още 2 парчета Енгилизка пластмаса.
                              Ако и това не са болни мозаци....
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Ти си се вкарал в някаква странна българо-английска копродукция. Столичани в повече +Ийстендърс.

                                От какъв търг е колата - ebay или car auction?
                                Частен продавач или трейдър?
                                Какъв документ имаш на твое име - V5C или формуляр за трансфер на частен номер?
                                Колата има ли табели с номера?
                                Какъв е номера на, т.нар. от теб, "талон за вадене на нови номера"?

                                По принцип, старият собственик трябва да си трансферира частния номер, ако иска да си го запази. Ти трябва да получиш колата с оригиналния номер, а не с частния.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X