Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Здравейте,прочетох абсолютно всичко написано.Има много добра информация.Благодаря на всички,които са споделили своя опит и знания.Все пак имам няколко въпроса.Другата седмица отивам в Англия за 4 дни и навръщане искам да си докарам една кола на собствен ход.За MOT и Road Tax e ясно,че трябва да има.Като купувам колата и попълваме талона V5 се попълва 6 и 11.В 6 има име и адрес,кой адрес трябва да напиша-моят в България или някакъв адрес в Англия.Като попълним отрязък 11 и продавача го изпрати в DVLA,аз трябва ли да чакам да излезе някакъв талон или мога веднага да тръгвам към България,това не ми стана ясно.Като пристигна в България трябва ли да чакам нещо да пристигне или мога да я регистрирам веднага.Искам да попитам и за застраховката.Разгледах доста застрахователи онлайн и не успях да намеря някой,който да предлага на ден или на седмица застраховка.Моля някой ако знае определен застраховател да предостави сайт.И последно нещо-Искам да си сменя волана,кога трябва да го направя-преди регистрация или след регистрация.Предварително ви благодаря много.

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Попълвате само онази част на талона която неше за експорт(не помня кои номер се водеше лилява е на цвят) и пращате нея а ти си заминаваш със талона на стария собственик и един договор за покупко продажба(пише се на ръка). Номерата стават невалидни след 2 седмици ако не бъркам.
      0-

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
        Попълвате само онази част на талона която неше за експорт(не помня кои номер се водеше лилява е на цвят) и пращате нея а ти си заминаваш със талона на стария собственик и един договор за покупко продажба(пише се на ръка). Номерата стават невалидни след 2 седмици ако не бъркам.
        за талонът е така, номерата си остават валидни докато не ти ги вземат в нашия кат. Застраховка си направих тук: http://www.insuredaily.co.uk/
        Сямната на волана не знам дали има значение, сравняват номерата на рамата и двигателя, никъде не пише какъв е волана. Преди регистрация трябва да си смениш фаровете

        Коментар


        • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Здр. на всички! Чета темата с интерес и мисля, че е доста полезна . Моя проблем е ,че си закупих автомобил от Англия и загубих талона. Обадих се в DVLA за да ми го изпратят обратно, но от там ми казаха, че ще ми издадат "сертификат за експорт" и не могат да ми върнат оригиналния талон, нито да ми издадат талон на мое име.Оказа се че КАТ-Плевен не ми признават сертификата за експорт .Моля някой ако знае как мога да си регистрирам автомобила да пише.

          Коментар


          • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от traperite Преглед на мнение
            Здр. на всички! Чета темата с интерес и мисля, че е доста полезна . Моя проблем е ,че си закупих автомобил от Англия и загубих талона. Обадих се в DVLA за да ми го изпратят обратно, но от там ми казаха, че ще ми издадат "сертификат за експорт" и не могат да ми върнат оригиналния талон, нито да ми издадат талон на мое име.Оказа се че КАТ-Плевен не ми признават сертификата за експорт .Моля някой ако знае как мога да си регистрирам автомобила да пише.
            В сайта на DVLA има готов формуляр който трябва да го изтеглиш и принтираш, попълваш,изпрашташ го на адреса който е написан там и ти връщат в срок до 6 седмици мисля,че беше "сертификат за перманентен експорт" с него отиваш в КАТ няма как да не ти го признават това е официален документ.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Здравейте,

              Някой знае ли дали само с фактурата на автомобила закупен от Англия, мога да Упълномощавам други хора?

              Става въпрос за упълномощаване на приятел,който да ми регистрира колата в КАТ в друг град.

              Моля който знае да ми отговори-спешно.

              Мерси

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение

                Някой знае ли дали само с фактурата на автомобила закупен от Англия, мога да Упълномощавам други хора?
                Ако не сте попълнили талона в Англия попълни го на името на приятеля си и един договор измислете м/у например Джон(или както там се казва) И приятеля ти, и да бега в КАТ ама там колата ще е на негово име.Като попълва декларацията за внос пише ,че той е ходил да я купува и това е.В този случай фактурата не я показвате.А за фактурата мисля,че на чието име е тя, и регистрацията ще е на негово,ама не знам с тази фактура само да ли можеш да го упълнломощиш.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Ако във фактурата има всички данни за колата, защо да не може. Упълномощавам Гошо да регистрира на мое име... Най-добре направо при нотариус.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    здравейте искам да ви попитъм дали има вариянт да се регистрира кола в бг без документ от DVLA защото имаме само копие(на мое име ) а оригинала ни го задържаха защото колата е отписана от UK имаме и писмо че не могат да ни издадът нов лок бук поради тази причина че колата е изнесена от UK има ли някъкъв шанс.моля ако някой може да помогне да пише.благодаря ви предварително

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от ivanina_koop Преглед на мнение
                      здравейте искам да ви попитъм дали има вариянт да се регистрира кола в бг без документ от DVLA защото имаме само копие(на мое име ) а оригинала ни го задържаха защото колата е отписана от UK имаме и писмо че не могат да ни издадът нов лок бук поради тази причина че колата е изнесена от UK има ли някъкъв шанс.моля ако някой може да помогне да пише.благодаря ви предварително
                      А ходихте ли до КАТ да пробвате да регистрирате автомобила ?

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Здравейте. Не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но все пак ще го задам тук! Има ли някой от форума който се занимава с докарване на автомобили от Англия или някой който вече е проверен от пишещите тук? Колата която съм харесал се намира в Bristol и е в движение (въпреки това предпочитам докарването и да не е на ход).

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                          Здравейте. Не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но все пак ще го задам тук! Има ли някой от форума който се занимава с докарване на автомобили от Англия или някой който вече е проверен от пишещите тук? Колата която съм харесал се намира в Bristol и е в движение (въпреки това предпочитам докарването и да не е на ход).
                          Какво точно ти трябва ?

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                            Какво точно ти трябва ?
                            Някой с платформа,автовоз или нещо с което колата да се транспортира до България. Естествено ще трябва да уреди и оформи документите необходими за регистрирането на колата в България.

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Все на ход ги докарвам,нямам автовоз.Чувал съм от колеги,че автовози се товарят с коли от Лондон по 800 евра на кола вземали,ама точно от къде в Лондон не съм се интересувал,сигурно ще трябва и някой да я закара на мястото на товарене защото ако автовоза отиде до колата и там пари Лондон–Бристол 110 мили.Най-добре отиди ти си я вземи, ей къде е Бристол.
                              Последно редактирано от weezy; 13-11-10, 19:44.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                не сме пробвали да я регистрираме колата е в БГ а ние сме в лондон,но колата е купена от един човек и той не може да я регистрира.Ако си отидем до БГ дали ще може да я регистрираме само с копието от лок бука?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X