Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гражданска отговорност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гражданска отговорност

    Според новите разпоредби кола без гражданска отговорност е спряна от движение. След плащането на гражданска отговорност как става пускането отново в движение?
    Колата си има талони и номерата са си на нея.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Гражданска отговорност

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Според новите разпоредби кола без гражданска отговорност е спряна от движение. След плащането на гражданска отговорност как става пускането отново в движение?
    Колата си има талони и номерата са си на нея.
    Автоматично при сключването на ГО. Не е необходимо да се ходи никъде.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Гражданска отговорност

      Никъде не се ходи-цялата процедура е на ниво "информационна система" някъде си. Сключваш новата застраховка и се отразява автоматично.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Гражданска отговорност

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Никъде не се ходи-цялата процедура е на ниво "информационна система" някъде си. Сключваш новата застраховка и се отразява автоматично.
        На теория е така, но на практика все едно ползват български пощи. В първите два-три дни, спокойно може да те попитат някъде, защо караш без ГО.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Гражданска отговорност

          Какво да питат ? Нали имам стикер,картонче,полица и вносна бележка !

          Коментар


          • #6
            От: Гражданска отговорност

            На теория, когато си платиш застраховката Гражданска отговорност, би трябвало колата ти отново да е пусната автоматично в движение. Да, но пътят, който "извървява" тази информация, отнема време. Доколкото съм чувал, има два варианта - плащаш застраховката и чакаш няколко дни, докато влезе в сила или отиваш в съответния КАТ, подаваш заявления и сравнитено веднага автомобилът е документално в движение. Според мен пак са намесени парите и в тази игра, но това си е мое мнение.

            Коментар


            • #7
              От: Гражданска отговорност

              Кви заявления, кви молби ?! Ако някой иска да се моли, за тая работа има църкви.
              Щом имаш валидна гражданска, валиден ГТП и валидна шофьорска книжка си караш без притеснения.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Гражданска отговорност

                То реално няма нищо спряно,та няма и нищо за пускане в движение.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Гражданска отговорност

                  Има го "на хартия", та като те фАнат без гражданска ти свалят номерата и ти прибират книжката за малко + некъв приличен кеш.
                  В момента в който си платиш ГО в полицата можеш да видиш точният час от който е валидна и смело да раздаваш газ.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гражданска отговорност

                    Наистина ги спират от движение -а не ги бракуват- за да им излизат сметките за процентите с редовна ГО на МПС-та пред еврогейците. За пускането в движение Джоу го каза.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гражданска отговорност

                      По закон!! Автомобилът е с временно прекратена регистрация след уведомление от Гаранционен фонд. Регистрацията се възстановява "служебно" или по желание на собственика. В първият вариант отнема някакво време (лично аз нямам идея колко, ма предполагам до седмица макс.). Във втория случай веднага. Не е добра идея да се управлява автомобил с прекратена регистрация, щото, ако се докаже, че през това време (въпреки наличието на ГО) има виновно причинено ПТП, не съм убеден, че застрахователят ще плати. Сега ясно е на всички, че доказване на всичко е през съд с всички съпътстващи разходи и нерви!
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гражданска отговорност

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        Какво да питат ? Нали имам стикер,картонче,полица и вносна бележка !
                        Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гражданска отговорност

                          И като те спре и види че на хартия си изряден се извинява и ти пожелава приятен път.Лично изпитано.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гражданска отговорност

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".
                            До момента не са ме спирали "на буркан" заради липсваща ГО ! Мен си ме дебнат "на пусия" , ама и Гражданската си я плащам поне седмица преди изтичането на текущата ! Просто десетилетия съм работил в сфера , в която за изпуснат срок глобите са определени от хора, които не познават парите !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гражданска отговорност

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".
                              И кат та спрат Ко...Полицата е договор, сключен със застраховател - останалото си е техен проблем, на милиционерите! Имаш валидна гражданска, това, че на някой си байХой системата му е инвалид...ако се задъллбаят много, има едни адвокати, хонорар не ти искат, само да ги упълномощиш, после делите!
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X