Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    [QUOTE=ivaningbg;n6535490по номера на рамата излезе,че точно този е произведен за България. Каза ми го лично една Германка която е в Италия и отговаря на въпроси на клиенти от Германия..[/QUOTE]


    Би ли споделил, как Германката хвърли боба, та разбра по VINa, че е правен за България?

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение


      Би ли споделил, как Германката хвърли боба, та разбра по VINa, че е правен за България?
      Пенчо, туй не е Кияк, бря. Тука като си въведеш VIN-а излиза: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...%B5%D0%B4-1998

      на мен на "Хемито" ми излиза "6EMP - European E Mark Label; 8DBA - Italy Country Code"
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

        Пенчо, туй не е Кияк, бря. Тука като си въведеш VIN-а излиза: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...%B5%D0%B4-1998

        на мен на "Хемито" ми излиза "6EMP - European E Mark Label; 8DBA - Italy Country Code"
        В трепено очакване съм да видя Bulgarian Country Code. В реален VIN.

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          В трепено очакване съм да видя Bulgarian Country Code. В реален VIN.
          Както вече писах - това би било много притеснително (ако производствения брак си го "посвещават" на нашия пазар)
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            Прочее (и дай Боже да е така), имам подозрения, че този код се въвежда допълнително в информационната система на производителя, в зависимост от това закъде замине да се продава или бъде продадена колата. В случая е купена от българин, вероятно БГ-гражданин, който я е оформил в Германия за износ за Клета Майка, за да си спести или възстанови ДДС-то или някакви други данъци и такси. Дилърът е въвел country code - Bulgaria, ако проверката е извършена след въпросната покупка, това обяснява нещата. Иначе - лошо Щото не мога да си представя за българския пазар FCA да правят някакви "подобрени" или "подсилени" автомобили - по-скоро обратното.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              [QUOTE = Bogoljub Gagic; n6535518]: idea: Anyway (and God forbid), I suspect this code is being introduced further into the manufacturer's information system, depending on where the car goes or is being sold. In this case it was bought by a Bulgarian, probably a BG-citizen, who made it to Germany for export to the Mother Cellar in order to save or recover the VAT or some other taxes and fees. The dealer has introduced country code - Bulgaria, if the check was made after the purchase in question, this explains things. Otherwise - bad: sad: Because I can't imagine the Bulgarian market for FCAs to do any "improved" or "enhanced" cars - rather the opposite. [/ QUOTE]

              Имаш ли някаква идея какво е VIN и за какво се използва?

              Коментар


              • #67
                Foruma me pobedi qako.

                Коментар


                • #68
                  Сега ще Ви кажа, каквото Ви интересува. Няма нищо страшно в това една кола да бъде произведена и да бъде предназначена примерно за България или да е поръчана, но не платена. В целия ЕС съществува понятието Еврокола: ФВ примерно знам,че в Португалия продава колите си с 30% по-евтино и немските дилъри поръчват в ПОртугалия, плащат си и после ги забират обратно и ги продават в Германия. Вярно е,че "изпълнението" не е немско, но и цената не е немска. тези които са за Германия примерно като моя Джип получават 2 год гаранция от производителя и 2 от Аллианц Мюнхен или общо 4. Тази която моят приятел си купува е само с 2 те години от производителя. След като се поинтересувах по телефона във Франкфурт, какво става с другите 2, жената ме помоли да и идам номера на рамата (аз в последствие научих,че съм прехвърлен по линията в Италия) и тя ми каза следното: колата е за флота България, затова нямате 2те години допълнително от Алианц Мюнхен.Да, дават ти 33% цена надолу, но не ползваш плчсовете и минусите на системата. Познавам толкова германци,които си купиха колите в Дания, защото там цените след регистрация са ужасни поради високия данък ЛУКС, но това не значи,че и преди регистрация е така. Немските дилъри ти го казват и ти си правиш сметката. А дали някой ще тегли ДДС и друго си е проблем на държавата и законодателството й. Така,че Номерът на рамата няма нищо подсказващо,че е свързан с България.Просто при подаване на инфото към Джип Италия излизат насреща тези данни.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Имаш ли някаква идея какво е VIN и за какво се използва?
                    ЕГН, ЕИК или кадастрален идентификатор на автомобил.
                    В твоето ЕГН не е кодирана информация за размера на пенсията ти и адресната ти регистрация, но МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ СПРАВКА по същото ЕГН за тия неща. Така и по VIN на колата (ама не на Жигула или КияК ) може да се направи справка къде е била изпратена да се продава или е била продадена.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #70
                      Само нещо да добавя: в случая на моя приятел 11-ят символ от рамата е С, което е завода в Детройт.Не вярвам за България някъде другаде да е правена или с определено кофти качество.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение


                        Би ли споделил, как Германката хвърли боба, та разбра по VINa, че е правен за България?


                        XA-XE Имало го !

                        https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicl...ication_number
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #72
                          Почти съм готов да се обзаложа, че до макс. два три дена темата ще набъбне със страница на ден.
                          Относно "двигател без номер". В КАТ (поне в София със сигурност) не са правени в дупе. Ако има се пише, ако няма не го смучат от пръстите. Ако е пилен (лично съм виждал некадърно такова) е съвсем друго. Никакъв "посредник" не е необходим (изключая спестено време и нерви по преценка на собственика).
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #73
                            Малко да освежа темата. На мой приятел му купихме от Германия същия звяр като моя,но модел 2020г. и за регистрацията му в КАТ Варна ще предсдтави официално писмо потвърждение от продавача на машината,че липсва информация за номера на двигателя на автомобил с рама номер.... Той вчера се е върнал и ще ми каже,какво е станало, след което ще информирам заинтересованите тук. Допълнително искам да потвърдя, че след като говорих лично с продавача в Германия, той ми потвърди,че колата като нова е била доставена в България за продан,но докато не е купена от клиент остава свободна за продан към друг в Европа. Те така са знаели за тази на приятеля ми и след като са я докарали с автовоз в Германия физически ние в Събота вечер я забрахме и колата пак се върна в България,но вече отчислена от Германия с червени цолови номера.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #74
                              Продължавам темата със закупката на колата на моя приятел от Варна,който успя да го регистрира с български талон вече. Оказа се,че действително моторът си има номер и това са последните 7 символа на VIN номера. намирал се отдолу погледнато с огледалцето от дясната страна. Аз лично не съм се заглеждал, но след като в неговия талон стои този номер, значи има причина да му вярвам. Отделно искали да му вземат 200 лева глоба, защото мевду докарването и издаването на фактурата е минало повече от месец. Това си признавам не го знаехме, но и много празници имаше.Най-любопитното е било,че туъй като колата е била "първоначално регистиртана" в България се чудели какво да се прави с плащането на екотаксата. Колата действително е била поръчана за България и това излизало и в компютрите,но след като ние я поръчахме в Германия, са я натоварили на автовоз и са я докарали в селцето под Щутгарт. Оттам на ход обратно колата се връща в България,но някой не искара печалба от 15.000 Евро.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X