Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Туй с изискването на договор за покупко продажба от мен на себе си е адски тъпа работа.Още ли държат да знаят номера на двигателя на автомобила?
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #47
      Ако чуждата постоянна регистрация е на лицето, което регистрира автомобила никой няма да търси договор. Иначе ДА. Гледат номера на двигателя.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #48
        Благодаря, Стояне. Ще трябва да се информирам,къде се намира тоя номер на двигателя при моя модел,даже смятам да използвам взъможността, като ходя на поредната си инспекция да ми дадат официален документ с номера на мотора, за да го представя и него в КАТ в София.
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • #49
          Привет, колеги. Използвам отново тази платформа за да зачекна една тема, която досега поне аз не съм срещал из форума: Как стои въпросът с декларирането пред КАТ в Бг на номера на двигателя на JEEP GC WK2, след като аз при поредната си инспекция при официален дийлър в Германия не можах да получа информация за това. Човекът беше много озадачен, не знаеше, за какво ми трябва тоя номер. Той най-учтиво ми показа в разглобен вид един мотор, който се вижда на снимките (основно на първата) и там след като е махната веригата на блока на двигателя се вижда някакъв номер. Въпросът ми е, за да го представя в КАТ в БГ за регистрация автомобила си, чак до такава степен ли трябва да бъде разглобен мотора, за да се види номерът му? Силно се съмнявам в това. На мой приятел му предстои внасянето на такъв чисто нов в Бг и не знам,какво ще прави. Сигурно ще го пратят при Силвърстар, но дори и Силвърстар без да стигне до тук с разглабянето, едва ли ще може да каже и официално да удостовери номерът на мотора. Вероятно би могло да има и на друго място такъв номер набит, но аз лично не видях такъв. Ще съм блафодарен на всеки,които ми даде подсказка някаква. Лек ден на всички.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • #50
            Не е твоя работа да знаеш къде е номера на мотора. На който му трябва да си го търси, като със сигурност, това не може да става с разглобяване, хеле пък чак толкова...
            Вероятно ще ти го пишат без номер, все пак и в КАТ не падат от Луната, знаят че има и такива коли.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              Цецо, от твоята уста в Божиите уши...Щото навремето от корозирал блок на ФВ и не възможност да се прочетат 3 цифри ме караха във Варна да чакам химици от София една седмица, за да установят,че не се чете.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #52
                Това все още е реален вариант.На мен ми случи наскро да чакам експертиза, която да потвърди ,че няма интервенция по двигателя и да го впишат без номер.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #53
                  Надежда всяка тука оставете и към мисит* се обърнете.
                  Без номер на двигател ще те направят луд в КАТ - София, ако ще 1001 официални документа да им представиш, че тези коли по дефиниция нямат номер на ДВГ и "Chrysler" никога не е слагал номер на двигателите на колите си. Няма да ти я регистрират без скромен рушвет, даден от подходящия посредник (справка - стотина теми в раздел "Jeep" в този форум).

                  *мисит = посредник (уреждач).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    Жалко , че не пазя талона на рендето, ясно си пишеше "без номер", и не съм давал никъде нищо.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Жалко , че не пазя талона на рендето, ясно си пишеше "без номер", и не съм давал никъде нищо.
                      А дали изобщо е минавало ("Рендето") на канала ("пост 1" ) или е прехвърлено от софийски продавач на софийски купувач?
                      Щото на мен "Либито" ми е така - в талона "двигател без номер", но не е минавало физически, а само по документи.
                      "Хемито" ми беше с временна регистрация и "двигател без номер" във временния талон, но-о-о-о-о след регистрацията в талона му цъфна номер, съвпадащ с част от цифрите в номера на рамата - оказа се, че същите цифри са написани на хартиена лепенка отстрани на блока на двигателя (ама трябва да махнеш пластмасовата кора, която го покрива, за да я видиш)... Явно "миситът" ползван от авто-джамбазина, който ми продаде "Хемито" беше така "решил въпроса".
                      Като се бях засилил да го продавам миналата година, предупреждавах всички кандидат-купувачи от провинцията да попитат "е ли това проблем" - ами да, оказа се проблем, "оскъпяващ" пререгистрацията със стотина лева. И, естествено, трябва ти "човек" (с) Ицо Хазарта...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        Рендето даже митница на Централна гара мина, после КАТ и канала.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Рендето даже митница на Централна гара мина, после КАТ и канала.
                          "кОсмат", както казват арабите (демек "късмет")
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            Гагич, аз пък ще се напъна и ще се опитам да мина,както си му е редът и дано имам попътен вятър в платната си. Първо ще видим, как ще мине моят приятел във Варна с неговия нов дето ще го купим оттук и ще го кара 2200 км до Варна. Много смешна излезе неговата история: питал във Варна Силвърстар, имате ли последния модел СЪмит дизел за продажба с опеределен цвят. Тези да, но не сваляме нищо от цената. Е, тук като му ударих едно рамо да си закупи същият по номера на рамата излезе,че точно този е произведен за България. Каза ми го лично една Германка която е в Италия и отговаря на въпроси на клиенти от Германия. Х асега се сетете, с колко процента по-надолу му излезе купуването тук на този звяр в сравнение с цената предложена ми за същия във Варна? 34% надолу. Живи и здрави.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                              ... по номера на рамата излезе,че точно този е произведен за България. Каза ми го лично една Германка която е в Италия и отговаря на въпроси на клиенти от Германия...
                              Това само по себе си е тревожен симптом. Поведението на БГ-дилъра - ясно. Аз 10 г. стоя настрана от него с два Jeep-а, нито консумативи купувам (вече) от тях, нито за безплатни сервизни акции им се доверявам.
                              Но "произведен за КаЭмБея" нещо на компромиси в качеството ми намирисва.
                              Нали помните гоУемия реФ как тука едни и същи хранителни продукти от едни и същи марки са хем по-скъпи, хем по-некачествени? Същото го имаше с примери и за автомобилите в една тема тука във форума (ама не мога да я изровя) .
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Надежда всяка тука оставете и към мисит* се обърнете.
                                Без номер на двигател ще те направят луд в КАТ - София, ако ще 1001 официални документа да им представиш, че тези коли по дефиниция нямат номер на ДВГ и "Chrysler" никога не е слагал номер на двигателите на колите си. Няма да ти я регистрират без скромен рушвет, даден от подходящия посредник (справка - стотина теми в раздел "Jeep" в този форум).

                                *мисит = посредник (уреждач).
                                Воистина глаголИш, макар и нелицеприятна.. Наскоро регистрирах Крайслер, парите и пълномощното на съответния чиляк и след два часа ми го докараха с номера. Предният път, когато регистрирах сам кола без номер на двигател ми отне един ден опашки, три часа разправии на канала, цената на изпилените нерви отделно.

                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X