Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка при наличие за електронен фиш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка при наличие за електронен фиш

    Според тази новина : https://fakti.bg/bulgaria/356014-pal...aign=firstpage , вярно ли е че дори ако имаш някакъв електронен фиш за който дори не знаеш че го имаш, няма да ти излезе при проверка на сайта им, докато не получиш по пощата истинско писмо?

  • #2
    От: Проверка при наличие за електронен фиш

    Чакаш писмо , или когато те спрат за проверка ще ти кажат. Тогава отиваш във видеоконтрол в София ,ако си от там, и ти го връчват, имаш да 14 дни да го пватиш на 70%.Вземат книжки само за връчените и неплатени.

    Коментар


    • #3
      От: Проверка при наличие за електронен фиш

      Не би трябвало да излизат ако не са връчени.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Проверка при наличие за електронен фиш

        Ебати и системата стана!Може да си евентуален нарушител.без да знаеш ,примерно една година,от ГТП до ГТП,щото там излиза.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Проверка при наличие за електронен фиш

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Ебати и системата стана!Може да си евентуален нарушител.без да знаеш ,примерно една година,от ГТП до ГТП,щото там излиза.

          Нали затова е електронната справка, да можеш да си провериш ако случайно не съм нарушител, ако ще трябва да идва писмо, то какъв е смисъла тогава от електронната справка, иначе как се разбира при преминаване на ГТП, дали имам евентуално нарушение?

          Коментар


          • #6
            От: Проверка при наличие за електронен фиш

            Справката е само за връчени НП.

            Коментар


            • #7
              От: Проверка при наличие за електронен фиш

              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
              Справката е само за връчени НП.
              Това ми стана ясно още като прочетох сайта от линка, може би не съм уточнил по-конкретно проблема, какъв е изобщо смисъла от съществуването за електронната справка на сайта, след като при евентуално нарушение, ще го науча чак като получа хартиено писъмце, доставено направо с пощенски гълъб, за чий ще правя електронна справка, ако вече ще съм го научил от евентуално хартиено писмо?

              В кой век живеем, а сега светнах, сайта е финансиран по оперативна програма за развитие и едни пари са усвоени, ей затова няма да се оправим...

              Коментар


              • #8
                От: Проверка при наличие за електронен фиш

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                ... вярно ли е че дори ако имаш някакъв електронен фиш за който дори не знаеш че го имаш, няма да ти излезе при проверка на сайта им, докато не получиш по пощата истинско писмо?
                Вярно е.На скоро претърпях птп,дойдоха Кат и първото нещо след проверката за алкохол е в базата данни(раздали са им едни таблети,имат в колите и принтери вече) дали имаш нещо не връчено.Принтираха ми един фиш от камера,400 лв с намаление до 15 дни 280лв...Проверявам често на сайтовете на Нап и Кат имам ли да давам нещо,нищо не излиза.Говорих си на дълго и на широко с катаджията,много свестно и разбрано момче между другото,на сайта излизат само връчени глоби.Дали на теб лично,дали някой рода се е подписал от твое име,на фирмите служител дето се занимава с транспорта и тн.Само връчени,тия дето не са стоят висящи,не ти ги броят и не дължиш нищо.На сайта проверяваш дали като ги платиш продължават да ти висят,аз така платих глоба 20лв и две седмици пак си излизаше.Ходих до Кат,писах жалба до началника с прикрепено платежно от банката и след два дена я махнаха.Фиша от камера го платих онлайн,след 2/3 дни изчезна от системата.Малко не дообмислено но пак е нещо,има някакъв напредък...По въпроса за връчванията,от скоро има система за сигурно електронно връчване,дали работи с Кат нямам идея,но е движение в правилната посока https://edelivery.egov.bg/

                Коментар


                • #9
                  От: Проверка при наличие за електронен фиш

                  милиционерската логика е, че ако се виждат невръчените, нарушителите ще се покриват и ще се опитват да избягват по всякакъв начин връчването, а невръчен = невлязъл в сила и пари за него не се дължат
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проверка при наличие за електронен фиш

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    милиционерската логика е, че ако се виждат невръчените, нарушителите ще се покриват и ще се опитват да избягват по всякакъв начин връчването, а невръчен = невлязъл в сила и пари за него не се дължат
                    Има такъв момент със сигурност,само дето така си отварят зорлем повече работа.Аз примерно съм практически трудно откриваем,по цял ден съм в разход,прибирам се късно вечер,излизам рано сутрин и тн.Физически няма кога да ми го връчат и да искат,ако положа малко усилия хептен трудно ще ме намерят.Ако излизат на сайта,от време на време хвърлям по едно око и като ми светне ще го платя,не търпя хич да имам да давам някъде нещо...Ама то верно милиционерска логика.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проверка при наличие за електронен фиш

                      Еййй...па и вие ! Хората направили по електронен път да си провериш имаш ли някоя глоба за която си забравил или някой друг се е разписал вместо теб и ти не знаеш за нея , хубав модерен сайт и пак недоволствате....
                      Ако си нарушил правилата и са те цъкнали до една година е срока да ти пратят глобата , все пак трябва да я обработят , да я вкарат в системата , нормално е да отнема толкова време , все пак и кадри им липсват , изнемогват хората от към персонал...
                      За това даже и в повечето КАТ-ове работят пенсионери от време оно...нема кадри бе...
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проверка при наличие за електронен фиш

                        Къде нЕма кадри...в МВР ли? Не само има, ами са им в излишък едни поне 10%.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проверка при наличие за електронен фиш

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Къде нЕма кадри...в МВР ли? Не само има, ами са им в излишък едни поне 10%.
                          Ако ме питаш мен даже 50 % поне има излишък . Тази институция е напълно излишна !
                          Отговора ми беше ироничен..
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проверка при наличие за електронен фиш

                            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                            Справката е само за връчени НП.
                            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                            ...между другото,на сайта излизат само връчени глоби.Дали на теб лично,дали някой рода се е подписал от твое име,на фирмите служител дето се занимава с транспорта и тн.Само връчени,тия дето не са стоят висящи,не ти ги броят и не дължиш нищо.На сайта проверяваш дали като ги платиш продължават да ти висят,аз така платих глоба 20лв и две седмици пак си излизаше.Ходих до Кат,писах жалба до началника с прикрепено платежно от банката...
                            Нещо не е така. Нали някаква медийна фльорца наскоро я спешили и извадили от колата, щото имала някакъв неплатен електронен фиш?
                            На мен при онлайн-проверка ми излиза "фиш тип К" (демек снимка от камера за скорост) от 2015 г. Ако ми се води връчен (явно по някаква "схема", щото не знаех за него, а нямам фирма със "служител по транспорта", съседите щяха да ми кажат, ако са получили нещо вместо мен) - давността е изтекла (3 г.) Ако обаче не ми е връчен, давността е 4,5 години. Туй сме го коментирали в една друга тема тука. Дали има риск и мен да ме "спешат" някъде пр. между Нова Загора и отклонението за Карнобат на т.н. "Магистрала Тракия"?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проверка при наличие за електронен фиш

                              Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                              ...По въпроса за връчванията,от скоро има система за сигурно електронно връчване,дали работи с Кат нямам идея,но е движение в правилната посока https://edelivery.egov.bg/
                              Хммм.
                              Да речем, че посоката е вярна, но движението, движението го няма.

                              По стечение на обстоятелствата получавам винетка от дирекция Социално подпомагане. По вестниците с ЕЙ-ТАКИВА букви продъниха, че вече можело и по този начин да си подам документите.

                              Но с правилно изграденото в годините недоверие, взех, че звъннах по телефона, за да се уверя в невероятното...
                              Е, оказа се, че "невероятно" няма.

                              Женицата, дето ми вдигна телефона, два пъти ме пита - Кво, Кво, ко е туй... и накрая императивно заяви, че няма такива работи - или на ръка, или с препоръчано писмо.

                              Та насока има, движение - не!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X