Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Градска винетка

    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
    ...А да идеш на работа потен след като си въртял педалите 5-7 километра е леко екстремно , аз поне не бих си го причинил.
    90-те години на миналия век редовно ходих на работа с велосипед от Сопот до Карлово, около 5-6 км. С изключение на зимата, разбира се. След това престанах, поради силно увеличения трафик и липсата на безопасност.
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • От: Градска винетка

      Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
      Понеже се коментира адресна регистрация, не разбрах това с какво ще помогне.В момента има два вида регистрация-по постоянен и настоящ адрес.Ако дойда да живея в София на квартира ,съм длъжен да сменя настоящият си адрес и да се регистрирам в общината.Съответно може да дойда с кола и ще се движа с нея в града и ще паркирам.Но автомобил се регистрира само по постоянен адрес.А ако си закупя апартамент, но имам и друг в провинцията избора къде ще ми е постоянният адрес си е мой. Проблем е това че на мястото на две къщи се строй блок с 15 апартамента без нито едно паркомясто/но това е отделен проблем/. И съответно като си купиш жилище няма къде да паркираш.Може би трябва да пишат в договора че с покупката на жилище се задължаваш да не си купуваш кола.
      От зад напред малко.....
      Щом се строи, трябва да бъде осигурено поне по едно парко место на апартамент, поне така беше преди няколко години в Пловдив. Друг е въпроса че не е достатъчно и трябва да се контролира.......
      Относно регистрацията на автомобила, в случай наличието на имоти в различни населени места, ми както с недвижимите имоти е решен казуса, избираш си един основен град, там където си през повечето време.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Градска винетка

        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        90-те години на миналия век редовно ходих на работа с велосипед от Сопот до Карлово, около 5-6 км. С изключение на зимата, разбира се. След това престанах, поради силно увеличения трафик и липсата на безопасност.
        И аз така, даже до по-скоро Ей го на, описал съм го цветно

        Коментар


        • От: Градска винетка

          Идеята е да редуцираме автомобилите или да дишаме по- малко боклуци? Ризата и преди 30г след няколкостин км на запад се цапаше по- малко от тук сега.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Градска винетка

            Хм, май ще си имате градска винетка в София...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: Градска винетка

              Ще ми дреме, ако с републиканската винетка не мога да се търкалям в някой феодален вилает. Иначе билет от Сф гр транспорт много години беше републиканско валиден.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Градска винетка

                Винетната система замени някогашния "пътен данък". Той беше поголовен и го плащаха дори тези, които караха само в града. С идеята да е по-справедливо, се въведоха винетките. Резултат нула-парите станаха по-малко, защото малко хора карат извън градовете постоянно. Следваща стъпка- вдигнаха се цените на винетките. Проблемът остана.
                Сега с тол системата ни убеждават как тежкия трафик трябва да си плаща на километър и парите ще потекат като река. Само дето и това няма да се случи. След 1-2 години вероятно ще се отиде към вдигане и на тол таксата. Крайна стъпка- връщане пак на пътния данък, за всяка кола, независимо къде кара. Тол-ът може да остане за транзитния трафик през БГ.
                Нещата засега се развиват по план и закономерно, бъдете спокойни. Само въпрос на време е. Сметките с приходите е почти абсурд ако излязат, второ-дори да излязат, пари за пътищата пак няма да има заради колосалните кражби и неподпатена със здрав разум грандомания в този отрасъл.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Градска винетка

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  И какво правим като има 20 човека с еднакво име?
                  20 човека с еднакво име на един адрес!?!? Е това, няма как да стане.
                  Без документ за адресна регистрация не можеш да започнеш работа,да си откриеш банкова сметка,да получиш данъчен номер,да сключиш здравна застраховка и т.н.
                  За да се регистрираш на адрес ,трябва да имаш договор за наем,за покупка или да присъства лично собственика.
                  И така аз за тях съм Herr Krelion Heroesdrai 78628 Rottweil Tintirimintiristrasse 123.
                  След подписване на договора за наем,партидите за ток,газ,вода,канал, смет,телевизия са на мое име.
                  За много неща в България,няма нужда да откриваме топлата вода.Просто се взимат работещи системи в Европа,съобразяват се с балканския ни манталитет и готово.
                  П.П.В нашата фирма работят около 700 човека.Във фоайето ни има всички на табла със снимки и длъжности.Няма нито един ,които да се казва Ханс.
                  Последно редактирано от Krelion; 28-12-18, 00:15.
                  Дизелов Jeep, не е Jeep.

                  Коментар


                  • От: Градска винетка

                    Ха-ха, пък ние, в провинцията, си плащаме годишни винетки, като стой, та гледай. Баси, кви сме тъпанари...
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • От: Градска винетка

                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      Ха-ха, пък ние, в провинцията, си плащаме годишни винетки, като стой, та гледай. Баси, кви сме тъпанари...
                      Ти го каза.Вярно е!
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • От: Градска винетка

                        Миналата година по празниците паркинга пред блока се поизчисти, но тази народа забогатя (има благоденствие според БХ) и сега има семейства с по 2-3 автомобила, които реално само си седят паркирани. Не знам как е с данъците, но трябва да се направи като с годишните стикерите за паркиране в зоната - за всеки следващ автомобил данъка х2. Отделно още в началото на темата беше загатнато за т.нар. градска винетка, е аз съм навит да плащам веднъж в годината ако реша да се разходя до съседен град, но тия, които всеки ден идват с автомобилите си в столицата ще се позамислят. Като предложение друго защо СО не направи като в щатите: в час пик автомобили с 1+2 заети места да може да минава по бус лентата, примерно, защото няма свободна лента. Сутрин на спирката ги гледам милите, всички самотни в колите си, потънали със своите мисли, а можеше да качи още някой съсед и да пътуват заедно в същата посока.
                        поздрави и весели празници!!!

                        Коментар


                        • От: Градска винетка

                          Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                          ....всички самотни в колите си, потънали със своите мисли, а можеше да качи още някой съсед и да пътуват заедно в същата посока.
                          поздрави и весели празници!!!
                          Отдавна в белите държави хората се сетиха за това, позитивния ефект е мигновенен, обаче - алчните корпоративни педераси и застрахователни лобита веднага вкараха едни клаузи, че видиш ли това е бизнес, носи допълнителен риск, дори едва ли не е търговска дейност и други таш.ци на рояци и инициативата рязко бе убита в зародиш, много хора все още го правят но на свой риск, сети се колко властта мисли за доброто на хората
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Градска винетка

                            Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                            ... Като предложение друго защо СО не направи като в щатите: в час пик автомобили с 1+2 заети места да може да минава по бус лентата, примерно, защото няма свободна лента. Сутрин на спирката ги гледам милите, всички самотни в колите си, потънали със своите мисли, а можеше да качи още някой съсед и да пътуват заедно в същата посока.
                            ...
                            Че те столичаните в повече така или иначе си карат в бус лентата ...

                            А за съседите ... Ти колко такива имаш, които работят в същата посока и със същото работно време?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Градска винетка

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Отдавна в белите държави хората се сетиха за това, позитивния ефект е мигновенен,
                              ... ако не ползваш автобус.

                              Коментар


                              • От: Градска винетка

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ... ако не ползваш автобус.
                                Или велосипед, аз работех преди години в съседния град и карах 48 километра поне 3-4 пъти седмично, но както каза колегата по-горе, има къде да карам извън асвалта, на асвалта не можеш ме качи на велосипед дори и да ми плащаш 1000 кинта на километър!
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X