Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Градска винетка

    А смисъла да дадеш 20к плюс батериите е ? Предимството на такъв франкенщайн кое е ? Имагинерната чистота /забравяйки батериите и зареждането им/ , удобството от никаквия пробег и бавното зареждане , за топло/студено няма да питам.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #77
      От: Градска винетка

      Да попитам като бъдещ потърпевш от тази мярка- Как ще се определят зоните за които ще плащам.Откъде ще се купуват винетки и кой ще контролира ,дали спазвам правилата ? Ходя по един път месечно до София, да си сипя вода на Горна Баня и после на разходка до близкия мол който ми е на попът.Но това не налага да влизам в центъра.Но ми се налага и да ходя да търся медицинска помощ във ВМА и Александровска болница и тогава влизам в центъра.И бих платил винетка ,ако тя ми гарантира място на което да спра наблизо до здравното заведение/дори и платено/И друго ми прави впечатление.Докато карам из центъра 99% от автомобилите са със регистрация от София. Така чe не виждам това как ще намали замърсяването на въздуха.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • #78
        От: Градска винетка

        Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
        Да попитам като бъдещ потърпевш от тази мярка- Как ще се определят зоните за които ще плащам.Откъде ще се купуват винетки и кой ще контролира ,дали спазвам правилата ? Ходя по един път месечно до София, да си сипя вода на Горна Баня и после на разходка до близкия мол който ми е на попът.Но това не налага да влизам в центъра.Но ми се налага и да ходя да търся медицинска помощ във ВМА и Александровска болница и тогава влизам в центъра.И бих платил винетка ,ако тя ми гарантира място на което да спра наблизо до здравното заведение/дори и платено/И друго ми прави впечатление.Докато карам из центъра 99% от автомобилите са със регистрация от София. Така чe не виждам това как ще намали замърсяването на въздуха.
        Не е нужно да има венетка за всеки град. Населението заради куп причини се съсредоточава в няколко големи града, с него и автомобилния парк там расте/строителството също...но е друга тема/. Според мен автомобилите са твърде много и замърсяването е само едното негативно перо. Те дори и чисто физически пречат, дори когато са спрели. Търси се начин да се ограничат автомобилите в определени градове/зони. Разбира се някак си по дефолт приемам, че наистина автомобилите са много, но някой може да не мисли така. Тогата не трябва да се търси начин за ограничаване на автомобилите. Та кмета решава и въвежда пропускателен режим. Всеки, който си е платил данъка в Пловдив си джитка спокойно там, но някой който си е платил данъка другаде, а също кара основно в Пловдив ще си доплаща, като може да си пререгистрира автомобила и да си плаща данъка в Пловдив/напр./. За временно пребиваващите/преминаващи , пуска 1 СМС като за паркинг и готово.....
        Не ви давам готово решение, а искам това за многото автомобили да се дискутира, а може според вас да не е така, може да смятате, че автомобилите не пречат и тогава дискусията губи смисъл.
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #79
          От: Градска винетка

          Темата че е безмислена е ясно. Че скоро ще ритаме че някой се мъчи да го прокара точно това-също. Щот четат кавалите. Втора тема се заформи за въздуха в София.
          Добре де, всеки втори с който съм говорил ми натяква че столицата е кенеф. Аз също съм на същото мнение.
          За бизнес е без аналог в страната, но за живеене е шит. Ами намерете баланс за себе си. Кариера и пари или ограничен бюджет и здраве?
          Тоя град се е разрастнал там дето се задържа всяка пръдня, мислите ли че може да го промените?
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #80
            От: Градска винетка

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            Не е нужно да има венетка за всеки град. Населението заради куп причини се съсредоточава в няколко големи града, с него и автомобилния парк там расте/строителството също...но е друга тема/. Според мен автомобилите са твърде много и замърсяването е само едното негативно перо. Те дори и чисто физически пречат, дори когато са спрели. Търси се начин да се ограничат автомобилите в определени градове/зони. Разбира се някак си по дефолт приемам, че наистина автомобилите са много, но някой може да не мисли така. Тогата не трябва да се търси начин за ограничаване на автомобилите. Та кмета решава и въвежда пропускателен режим. Всеки, който си е платил данъка в Пловдив си джитка спокойно там, но някой който си е платил данъка другаде, а също кара основно в Пловдив ще си доплаща, като може да си пререгистрира автомобила и да си плаща данъка в Пловдив/напр./. За временно пребиваващите/преминаващи , пуска 1 СМС като за паркинг и готово.....
            Не ви давам готово решение, а искам това за многото автомобили да се дискутира, а може според вас да не е така, може да смятате, че автомобилите не пречат и тогава дискусията губи смисъл.
            Едно от най-ценните последствия на промяната от тоталитаризъм към демокрация е свободното движение на хората. Сигурен съм че ще се съгласиш с това.
            За замърсяването също съм убеден, че автомобилите са нещо като алкохола и катастрофите - има някаква връзка, но не и такава, каквато се мъчат да ни убедят. Както е по-лесно на милиционера да пише несъобразена скорост, нищо че не е превишена и не е ясно с какво трябва да я съобразяваш(впрочем ясно е, ма не им е угодно да го пишат в акта), алкохол над допустимото, нищо че е "снощен" и има други фактори, довели до последствията, така и автомобилите са виновни за мръсотията. Или печките. Как и защо се разрешава строителство без да има проектни паркоместа за живеещите е труден въпрос. Кой трябва да чисти след спечелилите конкурса за саниране или нови плочки по местата на здравите стари - също.
            Русе се напълни с детски площадки. Неокъпани, ма пък скъпи и по случаЕност изпълнени от една фирма. Боклукът от строителството им по традиция е сметен "под чергата". И със санираните блокове е пак така. После вятърът си свършва своето а мерките и теглилките на проверяващите засичат само смог от автомобили. И търсят как да ги накарат да плащат, не как да не е мръсно.

            Коментар


            • #81
              От: Градска винетка

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Нали целта на темата относно градска винетка, е да се намали концентрацията на вредни газове именно ориентирани към големите градове, ясно е че при производството на батериите на електрическите коли си има замърсяване, но нали обсъждаме в градската среда с най-много МПС-та на едно място, да са екологични и да дишаме по-чист въздух, ...
              Тъй де! Тук да ни е чисто, пък онези, дето живеят около Мариците, ДГД. Щото електричките са не само замърсяване от акумулатори, ами и увеличена консумация на електроенергия, която ще трябва да се произвежда в повече. ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: Градска винетка

                Пак ще напиша. На по-големите градове и особено на София, проблемът, не им е само центъра. Справка, качете се на Витоша и вижте супата долу.
                Четни и нечетни в критичните дни, обширна зона около центъра с лимитиран трафик.
                А не винетки за тези, които идват по работа или на пазар.
                В зоната с радиус поне километър от центъра трябва да имат достъп само живущите и бусчета дето зареждат търговската мрежа. И обществения транспорт.
                Последно редактирано от TigerHunter; 26-12-18, 19:54.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  От: Градска винетка

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Тъй де! Тук да ни е чисто, пък онези, дето живеят около Мариците, ДГД. Щото електричките са не само замърсяване от акумулатори, ами и увеличена консумация на електроенергия, която ще трябва да се произвежда в повече. ...
                  За съжаление, - вълкът сит и агнето цяло, ще си е много трудно решение, за всеки случай ако не се вземат мерки, ще стане като в Индия, който е чел и гледал пътеписи за Индия, знае за какво иде реч....

                  Коментар


                  • #84
                    От: Градска винетка

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Едно от най-ценните последствия на промяната от тоталитаризъм към демокрация е свободното движение на хората. Сигурен съм че ще се съгласиш с това.
                    Ще се съглася, че трябваше да е така.
                    Сега ходя с такси или автобус до центъра. Няма къде да спра, дори и платено. Няма тротоар, на който да няма поне една качена кола, а детските колички?..... Дори линейка с включени буркани няма от къде да мине. Понякога пеш стигаш много по-бързо на километри. И се чудя къде отива "това всичкото кола". Ако се прибереш след 17:00ч, паркирането в радиус 500 метра е мисията невъзможна. Замърсяването от емисии и прахоляк е бонус. И това ако е свобода.......
                    Темата не е за замърсяването, май такава има.
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Градска винетка

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Ще се съглася, че трябваше да е така.
                      Сега ходя с такси или автобус до центъра. Няма къде да спра, дори и платено...
                      Добре де, искаш да можеш да се движиш свободно или искаш да има къде да се спира до центъра?
                      Второто никой не го е обещавал, само строителите когато събират пари на "зелено".
                      А "винетките" дето предлагаш, не решават проблема с паркирането, само ще наливат пари в рядката кошница.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Градска винетка

                        И аз това се опитвах да му обясня, ама се отказах. Колите стоят на паркинги. Там им е мястото, не на улиците. Въобще не трябва да са по улиците, но в тази точка се срещаме с манталитета на средния нашенски управник, който не е никакъв управник, а назначен на поста крадец, чиято работа е да пълни партийната каса. И започва отклоняване на пари от обществени фондове, през фирми и т.н.
                        Помните като хванаха шефа на софийската Топлофикация с едни пликове с пари-всеки с надпис...примерно "Р.Овч.". Вероятно и сега има такива пликове-и в Топлофикация, и в Центъра за мобилност и на други места.. Между другото все още няма нито един шеф на софийското паркиране, който да е умрял от естествена смърт.
                        Тази мафия ни наказва за собствените си свинщини. Всички! А по-лошото е, че има хора, дето възприемат проблема с трафика на принципа на слона в стаята- толкоз е голям, че не го виждаш.Нормативите за бройката паркоместа към сградите са променяни последно преди 15 години с идеята, че старите не се спазваха. Е, новите още по-малко се спазват. Но тях не трябва да ги спазва предприемачът или бай Пешо, а именно властта-защото тя издава разрешенията за строеж.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Градска винетка

                          Първоначално публикуван от сто
                          Добре де, искаш да можеш да се движиш свободно или искаш да има къде да се спира до центъра?
                          Второто никой не го е обещавал, само строителите когато събират пари на "зелено".
                          А "винетките" дето предлагаш, не решават проблема с паркирането, само ще наливат пари в рядката кошница.
                          Няколко пъти писах кое не е както трябва.....според мен.
                          Но се радвам, че на повечето им харесва както е!

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          И аз това се опитвах да му обясня, ама се отказах. Колите стоят на паркинги. Там им е мястото, не на улиците. Въобще не трябва да са по улиците, но в тази точка се срещаме с манталитета на средния нашенски управник, който не е никакъв управник, а назначен на поста крадец, чиято работа е да пълни партийната каса. И започва отклоняване на пари от обществени фондове, през фирми и т.н.
                          Помните като хванаха шефа на софийската Топлофикация с едни пликове с пари-всеки с надпис...примерно "Р.Овч.". Вероятно и сега има такива пликове-и в Топлофикация, и в Центъра за мобилност и на други места.. Между другото все още няма нито един шеф на софийското паркиране, който да е умрял от естествена смърт.
                          Тази мафия ни наказва за собствените си свинщини. Всички! А по-лошото е, че има хора, дето възприемат проблема с трафика на принципа на слона в стаята- толкоз е голям, че не го виждаш.Нормативите за бройката паркоместа към сградите са променяни последно преди 15 години с идеята, че старите не се спазваха. Е, новите още по-малко се спазват. Но тях не трябва да ги спазва предприемачът или бай Пешо, а именно властта-защото тя издава разрешенията за строеж.
                          Радвам се че си се отказал, щото не ти се отдава....да вникнеш в темата!
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Градска винетка

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            ...Ако се прибереш след 17:00ч, паркирането в радиус 500 метра е мисията невъзможна...
                            Предложената "градска винетка" би ли решила тоя проблем?
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Градска винетка

                              В никакъв случай. Но за сметка на това, селищата с малък бюджет (и липсващ поминък) ще станат още по-зависими от бащата на нацията. Щото нали всички ще си регистрират колите в големия град, за да избегнат поредната такса.
                              Човек се учи докато е прост!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Градска винетка

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Предложената "градска винетка" би ли решила тоя проблем?
                                Предполагам до голяма степен.
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X