Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Градска винетка

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...Всички у нас протести са поръчкови. Поне, от определен момент нататък...
    Организиране на достатъчно ефективни поръчкови протести става с наличие на съответния "материал". Ако мат,ряла се съпротивлява в по-интелигентната си част, няма да им се получи - ще има контрапротести, дискусии, пререкания и контрапропаганда, които да обезсилят внушенията от поръчкови протести. Лошото е, че доверието във всякакви авторитети е отдавна изгубено в резултат на, според мен, целенасочена политика за омаскаряване на всичко и всички и десетилетно неглижиране на всякакви морални норми. Хората имат нужда да вярват на някого и си го намират не където трябва - цар, пожарникар, сокол или друг някой.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Градска винетка

      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
      А случайно да си забелязал, че автомобила е необходимост...спирам до тук!
      Ми не дей да спираш. Притежанието на V8 на по 20 години, коли които се карат веднъж в месеца ако въобще се карат, и няколко коли на един човек преполагам също е нужда. За нужа аз разбирам едно ново автомобилче 3 цилиндрово от магазина, щото като цена се доближават на 10 годишно 200 коня луксозно комби с махнат ДПФ, но познай какво избира българина заради тъпата данъчна политика....
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Градска винетка

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Ми не дей да спираш. Притежанието на V8 на по 20 години, коли които се карат веднъж в месеца ако въобще се карат, и няколко коли на един човек преполагам също е нужда. За нужа аз разбирам едно ново автомобилче 3 цилиндрово от магазина, щото като цена се доближават на 10 годишно 200 коня луксозно комби с махнат ДПФ, но познай какво избира българина заради тъпата данъчна политика....
        Това сериозно ли? Щото ако тико ми върши работа, по- съм на далавера с такси.
        И не е ново, Тато беше спрял много служебни коли и ползваха таксита
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Градска винетка

          Явно сме от различни планети .
          Имаме 4 леки автомобила , в различен стадий на ръждясване .
          Не смятам да се отказвам от нито един - всеки си има предназначение.
          Сега ми е интересно .
          За старите - висок данък щот са стари .
          За новите - висок данък щот са мощни.
          Честно казано политиката за ограбване на собствениците на функциониращи возила (съгласно доходите на притежателя) ,
          се е доказала като най-доходна за доходната институция , и тотално невъзприемчива за обикновения нетворчески зает гражданин на това което се нарича република България.
          Не се оплаквам , не говоря за себе си .
          Около мен има много хора , които в момента измислят пъклени планове за сваляне на правителстото - по какъв начин да продължат да си вършат работата когато им се наложи с личните си автомобили .
          Които така или иначе отдавна живеят четвърта младост. Автомобилите , не правителството .

          Коментар


          • От: Градска винетка

            Jimi...Съседа ми има три деца. Едното е на 10, другото на 12 години и третото сега ще тръгва на градина. Дай идея как да му обясня тая постановка с "малкото автомобилче от магазина"...
            Защо те питам? Ами за да разбреш, че нуждите на хората са различни и ги задоволяват с най-различни стоки и услуги. Това е родило цялото онова разнообразие на пазара, което познаваме и голбалната икономика в цялост. Или предлагаш тоя човек, дето отглежда три деца в БГ, да го накажем с данъци, понеже не може да задоволи транспортните нужди на семейството си с "ново малко автомобилче от магазина", а има 10-годишен дизелов ван, който на всичкото отгоре кара всеки ден...
            Надявам се хващаш на къде ни води стремежът към уравниловка и подвеждането на всичкото онова разнообразие в заобикалящия ни свят под общ знаменател-при това знаменател, избран до голяма степен на случаен принцип. Води ни към един абсурден резултат, в който цялата постановка на въпроса страда от непоправими недостатъци, именно защото в нея не се държи никаква сметка за реалността.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Градска винетка

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Притежанието на V8 на по 20 години
              ...пак заема 1 (едно) паркомясто, и понеже болшинството са на газ, с нищо не ти накърнява качеството на въздуха, а тъкмо напротив.

              Всичките с махнат DPF и извън норми не би трябвало да могат да минат на ГТП. Не би-трябвало и да могат изобщо да се регистрират при внос, ако не са в норма. Защо минават и за колко месеца с почти никакви инвестиции могат да спрат да минават смятам и сам се сещаш. Не се прави. Защо?

              А другото - и данъчната политика е тъпа, и доходите са тъпи, и много други неща са тъпи. Факт. Докато са такива, резултата също ще е тъп.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Градска винетка

                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                ...
                Имаме 4 леки автомобила , в различен стадий на ръждясване .
                Не смятам да се отказвам от нито един - всеки си има предназначение.
                ...
                Сега и аз се замислих... 3 членно семейство, 3 правоспособни водача, 6 автомобила, 5 от които свинетки, 4 мотоциклета при 2-ма с А кат.
                С кой от автомобилите да се разделя?
                1 Хонда джаз- ходя всеки ден от село до работа и обратно. Това + малко градско прави 500 км/мес. Като добавим и някоя уйкенд разходка за 22 месеца притежание съм изминал 21 000 км с 1 100 литра бензин. Целогодишно карам със зимни гуми, за да не давам излишни пари за смяна летни/зимни. Там където паркирам постоянно ме удрят, дерат, закачат и ако си карам джипа ще бъде постоянно в бокса за козметични ремонти.
                Джипа го караме когато дърпаме платформа за състезания и зимата на ски. Ако с него ходя на работа и ми е евридейка ще ми струва около 2 500 - 3 000 лв за год без да смятам скъпи гуми, износване, консумативи, а като го одерат... огледи, застрахователи, чакане за доверен сервиз... не ми се мисли. За тази година хондето ми струва 600 литра бензин за 1 300 лв. Като добавя 30 лв данък, 100 винетка, 250 ГО и 500 лв овехтяване на година пак не мога да го докарам до 3 000 лв за 1 година.
                На село има място и за автокъща, няма проблем с паркирането, по интересно е със зарядните за автомобилите, които не се карат постоянно.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Градска винетка

                  Данъците трябва значително да отразяват факти като дали комбито е 120 или 220коня, дали е дизел или бензин, и дали има евро 4 или 6. В Румъния пак за пример, всеки който не иска да плаща много кара литър и нещо Дачия от магазина. Пък било то седан, комби или ван. Те по-големи двигатели нямат.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Градска винетка

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Данъците трябва значително да отразяват факти като дали комбито е 120 или 220коня, дали е дизел или бензин, ...
                    Данъците определено го отразяват. Караш по-голям мотор -> гориш повече -> плащаш повече акциз и ДДТ.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Градска винетка

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      ...На село...
                      Не виждам някаква връзка на темата с кое да е село.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Градска винетка

                        С някое 5.7 определено ще кешиш здраво, дори и на газ. Чист принос в бюджета-минимум тройно на чисто нова Дачия само от акциз и ДДС. Така, че тая работа с новите коли, дето са малко коне и не харчат много, има друга страна на медала. Напротив, държавата е най-заинтересована всички да караме минимум трилитрови мотори, без значение на какво гориво.
                        Една голяма част от минивановете, производство в последните 7-8 години изобщо нямат бензинови версии. Т.е. ако ти трябва машина, различна от 4+1 места, почти задължително си вързан към дизела.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Градска винетка

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Ами не. Само провери колко са данъците за автомобили в една Букурещ и ще разбереш за какво говоря. Автопарка им е доста по-млад от нашия...
                          Само провери какъв е трафикът в Букурещ и после може пак да ни убеждаваш че там автомобилите са лукс.
                          И докато си джиткаш кротко по тротоара покрай несметните колони автомобили, сигурно си дишаш безгрижно свежата пара от новите автомобили, дето не може да ги притежава Сульо и Пульо, нали? Ама друг път.

                          Коментар


                          • От: Градска винетка

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Ми не дей да спираш... За нужа аз разбирам едно ново автомобилче 3 цилиндрово от магазина,
                            Щом казваш - няма да спирам.
                            Само моля да разбереш, че нуждите на различните хора са различни. Ако ти живееш сам, сигурно горното твърдение ще бъде вярно...за теб.
                            Ние сме 5 членно семейство - какво трицилиндрово автомобилче предлагаш за си купя
                            И смяташ ли че автомобила за нашето семейство е лукс?
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Градска винетка

                              Нуждите и възможностите са различни неща. Хубаво е да се препокриват. Те са индивидуални, а когато живеем заедно се налага да спазваме общи правила...
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • От: Градска винетка

                                Тъй като нуждите и възможностите са строго индивидуални, строго индивидуална е и точката, в която те се пресичат.
                                Обществото е съвкупност от тези пресечни точки.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X