Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

    Казуса е изгубени документи (малък талон, картонче за гражданска отговорност, картонче за преглед). Вече изкарах нов талон, преиздадоха ми картончето и лепенката за гражданската срещу крупната сума от лев и нещо. Остана само картончето за преглед. Големия картон от прегледа е наличен, има си всички атрибути, които има малкия, че и отгоре. Лепенката на стъклото си стои.

    Доколкото чета из нета постове от 2014г., дубликат на такова не се издава. Но тъй като имам наличен големия картон, а и от тогава е минало едно време и вече има наличен и правителствен интернет сайт за проверка, трябва ли да минавам предсрочно технически преглед заради една хартийка? И ако не, какви биха били последствията ако ме спрат като глоби и наказания? За евентуалната невалидност на гражданската отговорност при липса на технически преглед съм наясно, но казуса не е точно тоя, или поне според мен.

    Цялата работа е че ще ми се изместят датата на преглед и датата на гражданската с около 2 месеца, а понеже си падам заплес като нищо ще забравя за гражданската или най-малкото ще забравя да залепя вездесъщата лепенка на стъклото, ако приемем че сключа гражданската отговорност 2 месеца преди да е изтекла старата. Да, знам че пращат SMS-и и мейли, ама знам и че като нищо може да не пратят, пък и съм свикнал да не разчитам на такива неща.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

    Според мен едва ли някой ще ти прави проблем за това картонче.
    Не че много са ме спирали, ама до сега никога не са ми искали тези картони, даже малкия седи така както си е прикачен към големия, не го късам.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

      Прегледа ти е валиден.
      Не знам дали вадят дубликат
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

        Нямам представа дали е наказуема загубата на това картонче, но когато преди 10-тина дена ме спряха за проверка, проверяващият съвсем културно ми обърна внимание, че стикера за ГО на стъклото е с изтекъл срок, след което извади едно 7" таблетче и направи справка, при която естествено се оказа , че съм редовен. Като продължение, ме посъветва да изровя валидния стикер и да го залепя на стъклото. После ми върна документите, пожелахме си лек ден и се разделихме приятелски. Та поуката от дългия ми пост е, че зависи дали ще попаднеш на ченге в настроение или на недоспал си киселяк.

        Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:
        1. Свидетелство за управление на моторно превозно средство от съответната категория и контролния талон към него;
        2. Свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;
        3. Документ за сключена задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;
        4. Превозните документи, определени от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията;
        5. При напускане на територията на страната – валиден международен сертификат за „Гражданска отговорност“ на автомобилистите за чужбина – „Зелена карта“;
        6. Знак за първоначален технически преглед или удостоверение за периодичен преглед за техническа изправност.
        Последно редактирано от коко келеша; 27-09-18, 16:34.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

          Не , напълно си легален. Просто си носи големия картон.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

            Moeto тълкувание е, че могат да те глобят 10лв. за валиден, но непредставен документ от изискуемите. Аз лично не бих си мръднал пръста за два месеца, че и за повече.

            Коментар


            • #7
              От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

              На мен пък на последък освен талона на колата и книжката не са ми искали нищо друго. Гледат стикерите на стъклото дали са в срок.

              На практика си с валиден преглед. Едва ли някой ще се заяжда.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                В сега действащата наредба за прегледите няма изрична уредба. В старата наредба за прегледите си имаше текст, че задължително се минава нов ГТП. Но в новата текстът отпадна. Предложението ми е да отидеш до пункта, където си минал ГТП и да ги питаш дали могат да ти издадат дубликат. Ченгето на улицата слабо му дреме защо не му представяш талон. Липста му е повод да си поиска пари.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  В сега действащата наредба за прегледите няма изрична уредба. В старата наредба за прегледите си имаше текст, че задължително се минава нов ГТП. Но в новата текстът отпадна. Предложението ми е да отидеш до пункта, където си минал ГТП и да ги питаш дали могат да ти издадат дубликат. Ченгето на улицата слабо му дреме защо не му представяш талон. Липста му е повод да си поиска пари.
                  Няма смисъл да ходи никъде . В КАТ са ми казвали , че който и от двата талона да носиш няма значение. И двата удостоверяват наличието на ГТП .
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                    И на малкото и на големия картон пише "Удостоверение за .....". Проверих тия на друг автомобил. И на двете съдържанието е едно и също, дори в големия има повече неща.

                    Отебавам... Ще си отида на датата.

                    Благодаря на всички писали в темата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                      Офф...извинявам се, чета през ред днеска и реших, че и големия талон е затрит...Щом го имаш него, нямаш грижи-карай си с него.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                        Законът на Мърфи казват бил измислен. Нищо такова - съвсем си е истински.

                        На няколко пъти си казахме и с жената, и с родителите ми, и с колегите, че ще извадя нови, а после старите ще изникнат отнякъде....

                        Е, след 2 дни ровене и проверки навсякъде, където можех да си представа че съм ги сложил или изгубил, и след като вчера изкарах нови талони на автомобила и картонче+лепенка за гражданската, днес жената ме буди, показвайки ми известие от кварталната поща - като за колет, ама на мястото за описание на пратката пише "документи забравени". По принцип сутрин съм труден с буденето и ставането, обаче заради абсурдността на случката днес нямах никакви проблеми.

                        Някой ги видял на пода (ще да е било сряда или четвъртък миналата седмица), дал ги на служителките, те ме чакали някой и друг ден да си ги потърся и накрая ми пратили известие.

                        Тааа, сега си имам и малко картонче за преглед, и касова бележка за винетка, и бележка за данък.

                        Само още се чудя дали всичкото това ми се случва на живо, или съм част от някакъв абсурден комедиен сценарий.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                          Кое те изненадва...че някой ти е върнал документите ли?
                          На един бивш колега му бяха върнали портмонето с пари и документи от затвора в Бобов Дол. Бил там на свиждане с някакъв по повод дело. Намерил ги един от затворниците докато чистел и ги отнесъл директно при управата на затвора, без да пипне нищо вътре.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                            Не. Изненада ме това че 3 дена докато ги издирвах се подбъзиквахме с кой ли не как ще извадя новите и после загубените ще изникнат от някъде, и в следващия момент експресно се случва точно това като по сценарий - вчера вадя новите и днес сутринта получавам известието за намерените стари.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изгубено малко картонче за ГТП. Трябва ли да се минава повторно на преглед?

                              Хора много, човеци малко.Наздраве за все още намиращите се човеци!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X