Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Полицията е репресивен орган на власта ....и т.н,после служи, помага ,защитава ...
    Оправданието е като газъ, всеки го има !
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
      Оправданието е като газъ, всеки го има !
      А я се дръж по литературно моля.

      Коментар


      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        А я се дръж по литературно моля.
        Инак какво , ще ме арестуваш ли?
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
          Инак какво , ще ме арестуваш ли?
          Не ,нали знаеш какво се набива но акъл не.

          Коментар


          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            Не ,нали знаеш какво се набива но акъл не.
            А под фуражка нали знаеш какво липсва ?
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Тези неща подлежат на лесна и бърза промяна, нищо страшно няма. Първото-да се извадят регистрациите от КАТ. Ще стане. Не утре, но ще стане със сигурност. Второто-да има национална регистрация, при която веднъж регистрирана, колата е с един и същ номер докато е кола и никъде не и се сменя номера при продажба. И това ще стане. Ще отнеме повече време, но и то ще стане. Няма нищо страшно нито в едното, нито в другото и са главно въпрос на желание.
              Но най-тежкият остатък от миналото тук е т.нар. "тайна". Всичко е тайна, достъпът до всичко е за "оправомощени", изисква специален ред, организация и съответно-ресурси. Това мен лично ме дразни най-много, защото от него произлиза едно още по-уродливо явление-комуникацията на хартия, задължително "на гише".
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Хипотеза!!
                Купувам возило.
                Всички собственици ОК.
                Рама и двигател не се проверяват.
                Взимам си по-ново возило и си набивам, каквото си набивам.
                Физически контрол нанай.


                И сега да ми речете как стават нещата??
                Кой разбрал ... разбрал.


                п.п. Работил съм И в застрахователна компания. Бях един от малкото дето имаха образование свързано с автомобилите конкретно.

                п.п.п. Писал съм и преди. Не сме дорасли!
                Ти изкара хипотеза от началото на 90-те , тогава много неща бяха възможни. Но какво би станало с твоята хипотеза в днешно време. Купуваш си W124 , всичко редовно , не минава колата през КАТ . След това си купуваш W210 , набиваш си каквото си набиваш , караш го седем години и на осмата го продаваш на добросъвестен купувач. Купувача отива обаче в неговия КАТ и там му го прибират. И сега да те питам , през тези седем години , колко пъти са те спирали КАТ за проверка на документите? Седем пъти си минавал на годишен преглед , какво са преглеждали? И понеже никой не си е вършил работата през тези седем години , поради мързел , необразованост , корупция, е най-лесно добросъвестният купувач да гризне дървото.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Писанието не беше за тебе конкретно. Ясно е какво разбираш.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Скъпи настоящи и бивши "органи", няма защо да се обиждате. В думите на "простосмъртните" има голяма доза истина. Казвам го като бивш орган, работил в "системата" от '93-а до '98-а. След това до края на '02-а бях от онези с куфарчето, фотоапарата и химикалите за разчитане на заличени номера на ДВГ, и рама. Една от причините да съм бивш "орган" е тук коментираните проблеми от онези години. Явно тези проблеми са си все още същите. Когато си подадох рапорта, шефът ми каза така - "Целият ми трудов стаж е в "системата" (беше пред пенсия) и не познавам друг, доброволно отказал се от КАТ.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Темата мисля е за помощ, мнения и споделяне за решаване на подобни проблеми. Не виждам как с обиди си помагаме. Не всички са идеални и обратното. Комшията ми е военен, и е голям пич. Имам и роднини полицай. Да не слагаме всички под една шапка. Тя системата че е гнила е ясно. Нека от тук нататък да пишем полезни неща. Кой, как, къде и с какво може да си помогне човек в подобна ситуация.

                      Коментар


                      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        За да се помогне на човека, някой, някъде и сега трябва да има желание, и ресурс да го свърши.
                        Последно коментирания 10-символен VIN е на кола, произведена за нечии вътрешен пазар, най-вероято ня азиатска или африканска държава. Не мога да приема, че в средята на 2019-а г. няма как да се установи, къде точно е първата регистрация на тази кола.

                        От моята камбанария, при регистрирането на тази кола в Европа, някой е трябвало да сложи една отметка в компа или да драсне 2-3 реда черно на бяло, че тази кола е с 10-символен VIN, защото идва от еди-коя-си страна. Това ще спести много главоболия, както на "органите", така и на "простосмъртните". Там, откъдето е натоварена на българския автовоз може и да има такова черно на бяло. Въпросът е, кога и дали, това ще започне да се случва и в (духа на форума) Клета Майка България.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                          То най-вероятно в Европа това някой го е направил. Практиката показва, че тия неща някак си се "губят" чак на наша територия.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Колеги не се чудете, колата просто е внесена от Япония най вероятно, обърнали са волана и са я продали в Италия.... Тук в Англия е пълно с такива особенно в по високите класове от преди 15, 20 години. Интересното е че познавам няколко човека дето си закараха коли с къс вин в България и си ги регистрираха без никакви проблеми...
                            0-

                            Коментар


                            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Защото в Клета Мащеха Англия DVLA работи, както е описано в пост #246 и си е свършило работата.

                              Първите ми 2 CRV-та бяха JDM (Japanese Domestic Market) с 10-символен VIN. Както каза лошото момче, тук е пълно с JDM-ки. По-качествена изработка от европейките и на по-малко километри пробег. Вече не помня, дали в талона пишеше Japanese Import, но във всички компютри на институции свързани с автомобилите имаше такава отметка. Още с въвеждането на ДКН, дори и в кварталния магазин за автоаксесоари вече излиза, че колата е JDM.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                                Юк е съвсем друга бира. Там мога да си направя кола в мазето и да я регистрирам
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X