Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    Какво излиза , че не си ли отваряш очите по време на покупко-продажбата духаш супата.
    Басиии....
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Това с отварянето на очите е загубена кауза. Проблемът е друг-кола с подправен номер изключително трудно може да мине през КАТ. Това са единични случаи в мащаб цялата държава и то за период от години. Т.е. случай, в който там наистина нещо не са догледали. Гледат и то внимателно и...знаят какво да гледат! Ако имат съмнения, знаят как да тестват, има апаратура, химикали и т.н.-всичко нужно.
      Проблемите са с корупцията и всякакви "свои хора", които все някак успяват да минат първоначална регистрация. Ядат го дебел тия след тях по веригата. Абсолютно същото е ако ти откраднат колата и случайно от полицията вземат, че ти я намерят. Шансът да си я получиш обратно е почти същата нула.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Какво излиза , че не си ли отваряш очите по време на покупко-продажбата духаш супата.
        Басиии....
        Какво "басииии"????Ти сега ли прогледнА?Ми то и в бакалията е същото. Затова се плаща след регистрация.

        Коментар


        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Аз съм ЗА да се плаща след регистрация, ама това е свързано с отпадане на нотариалната заверка и промяна в начина на облагане. Сега местният данък за сделката се плаща чрез нотариуса и предполага дадени/получени пари. Как точно ще се плати местният данък на сделка, която е под условие и не са получени пари по нея? То няма прехвърляне, следвателно няма основание за местен данък. А без нотариална заверка в КАТ няма регистрация...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            И как точно продавачът ще накара купувача да плати,след като вече я е регистрирал?Или да не започнат нови пазарлъци?

            Коментар


            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              ... Затова се плаща след регистрация.
              Е как точно става този номер да се плаща след регистрация, ако купуваш регистриран вече в България автомобил?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Проблема е, че се гледа номера на двигателя!
                А това е пълна глупост!
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                  Проблема е, че се гледа номера на двигателя!
                  А това е пълна глупост!
                  Дългият отговор е ... дълъг. Краткият е: -Глупости говориш.
                  Не сме дорасли за много неща. Едно от тях е да не се вписва номерът на двигателя. Компромис е да се вписва типа (ма да се сверява реално!!).
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Ако не започнем да прилагаме системите на нормалния свят с мотива "не сме дорасли", рискуваме никога да не дораснем до там, защото разликата между основанието и оправданието много често в живота е въпрос повече на гледна точка, отколкото на някаква обективна закономерност.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Дългият отговор е ... дълъг. Краткият е: -Глупости говориш.
                      Не сме дорасли за много неща. Едно от тях е да не се вписва номерът на двигателя. Компромис е да се вписва типа (ма да се сверява реално!!).
                      Опитът за затръкване на номера е от кражба до криене от фиска

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Ако не започнем да прилагаме системите на нормалния свят с мотива "не сме дорасли", рискуваме никога да не дораснем до там, защото разликата между основанието и оправданието много често в живота е въпрос повече на гледна точка, отколкото на някаква обективна закономерност.
                      Заради разликите в гледните точки има правила и закони за всички разногледащи
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        Каааквото и да се препъне, винаги е за сметка на тоя, дето е давал пари, демек купувача! В подобен случай е много трудно да се търси отговорност от продавача! В същия този кат варна, ми регистрираха кола с ясно четящ се номер на двигателя и талона - без номер, продадох я в бургас, а там я задържаха, щото шефа им на кат, бил наредил такива талони с надпис - без номер, да не се издават! Няма такава държава! Съвсем отделно е, че е пълна глупост, серииния номер на мотора да е фактор за законноста на мпс.
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                          По интересното беше с един съсед.... Копува си човека преди 6 години Ауди А8 4,2 май беше, и си го кара със пловдовската регистрация около месец преди да отиде в кат София да го прехвърли. Оказа се че номера на двигатела е заличен буквално с флекс! Прибраха колата и по някакъв начин разчетоха номера на мотора и се оказа от крадена преди около 2 години кола, а Аудито беше с първа регистрация в България преди 8 месеца... Почнаха разправий със съд и прокуратура и предишния собственик се измъкна веднага с оправданието, че е продал колата с редовен двигател който новия бил сменил преди да отиде в кат! Накрая Комшията до скоро го викаха да дава обяснения каде и какво, а колата още е веществено доказателство....
                          0-

                          Коментар


                          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Именно, най-лесно е да вдигне ръце и да каже - ааама, то всичко беше редовно, аз не знам!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              Каааквото и да се препъне, винаги е за сметка на тоя, дето е давал пари, демек купувача! В подобен случай е много трудно да се търси отговорност от продавача! В същия този кат варна, ми регистрираха кола с ясно четящ се номер на двигателя и талона - без номер, продадох я в бургас, а там я задържаха, щото шефа им на кат, бил наредил такива талони с надпис - без номер, да не се издават! Няма такава държава! Съвсем отделно е, че е пълна глупост, серииния номер на мотора да е фактор за законноста на мпс.
                              А знаеш ли как ще изревеш с чипосан мотор
                              Ако някой чичко ти предложи да го пререгистрираш на конете
                              Или да ти го върне на регистрираните
                              Ей така с една специална диагностична читалка
                              Поне кода да се чете на мотора
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                                Кода е важен, да, за това съм написал сериен номер!
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X