Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка 2018

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ... а па отделно "сравнението" на пенционерина с бизнесмена си е чиста доза популизъм в случая.
    Първоначално публикуван от Lorax.bg Преглед на мнение
    Плаща който кара, който не кара не плаща.
    Щом има пари да кара пенсионерът, дали ще си купи винетка или гориво за 5 лв/литъра, не е ли се в г@з?
    Или, айде да се пързулнем по сиромахомилството и да раздадем на бедните... купони за гориво?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Винетка 2018

      Първоначално публикуван от Lorax.bg Преглед на мнение
      За мен най правилният начин за събиране на пътна такса е начисляване на процент върху стойността на горивата в полза на държавата . Плаща който кара, който не кара не плаща.Не може да сравняваме един БГ пенсионер с един БГ бизнесмен.Според вас кой на кого плаща данъкът?
      Глупости!

      Едното ми возило се кара изключително в града, и не му трябва винетка. Защо да я плащам, според тая логика?
      А возилота си консумира - не върви с въздух, това е ясно - нали?

      Ако ми се наложи да пътувам с него извън града, бих платил само и единствено за пропътуваното разстояние, респ. ползваната пътна мрежа.

      Доколко си заслужава това плащане спрямо качеството на услугата, която ползвам, е съвсем отделен въпрос.

      Много е сбъркана принципно системата, и скоро няма да се оправи, уви.
      И докато не се оправи, винаги ще има "коригиращи решения" - дали с преплюнчване на лепенки, дали с други пинизи - българина е изобретателен, но докато не се решат нещата правилно и справедливо, ще има за какво да се пише тук.

      Аз лично няма да плащам за нещо, което не ползвам.
      И ще правя всичко, за да се придържам към правата си!!!

      Коментар


      • От: Винетка 2018

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        ...българина е изобретателен, но докато не се решат нещата правилно и справедливо...
        Правилно и справедливо за един означава грешно и несправедливо за друг.
        Докато не постигнем върховенство на закона, винаги ще се шмекерува.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Винетка 2018

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Правилно и справедливо за един означава грешно и несправедливо за друг.
          Докато не постигнем върховенство на закона, винаги ще се шмекерува.
          Всъщност, шмекеруването е опция на закона.

          " Един добре написан закон трябва да съдържа в себе си възможността да бъде заобикалян" - проф. Пенко Сомлев - (в една хубава негова книга - на времето беше задължителна за бъдещите инженери.. преди 1989 де..) още е актуално четивото!

          Обаче!!!
          Това трябва да е в разумните толеранси, които, уви, тук са безкрайно размити...
          И за голямо съжаление, ние сме тук, уви!!!

          Коментар


          • От: Винетка 2018

            А за мен най-хубавото е, че винетките ще важат от дата до дата.

            Първоначално публикуван от Lorax.bg Преглед на мнение
            За мен най правилният начин за събиране на пътна такса е начисляване на процент върху стойността на горивата в полза на държавата . Плаща който кара, който не кара не плаща...
            Че то, сега не е ли така?
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: Винетка 2018

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              Че то, сега не е ли така?
              Което не пречи да си длъжен да имаш И винетка.
              Експлоатираш пътната структура - плащаш и винетка. Не експлоатираш - плащаш си само!!! данъка за колата.
              Всъщност - колкото кожи имаш декларирани - всичките ще бъдат съдрани!
              И - са !! съдрани.И ще бъдат съдирани, докато ...


              Абе - тука е така!

              Това е.

              Коментар


              • От: Винетка 2018

                Нещо, не мога да се съглася с подобни твърдения. Особено, като гледам всеки ден навалицата от автомобили по пътищата. Не мога да си обясня, тази склонност на много хора само да се оплакват, вместо да си живеят живота. Не, че не си го живеят, но защо се оплакват?
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • От: Винетка 2018

                  Е трябва да се мрънка бре колега иначе комшията ще завижда

                  Коментар


                  • От: Винетка 2018

                    Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                    Е трябва да се мрънка бре колега иначе комшията ще завижда
                    Авторът на темата не е мрънкач...
                    Можеш да му завиждаш на знанията , а другото ,
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Винетка 2018

                      При моето 90% градско не е много честно да е в цената на горивата. Иначе имам годишна за да не мисля като ходя някъде. Най-честно е тол система за всички МПС, плащаш колкото караш.

                      Коментар


                      • От: Винетка 2018

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Второ , гориво се използва не само в автомобилите .
                        От 01.01.2016 година гориво без акциз за промишлени нужди няма . Принципно двете поточни линии могат да се окажат на пътя само като скрап към Перник Иначе си плащаме акциза за двайсетина тона дизел Б 5 на година . И в атмосферата не изхвърляме почти нищо . За такава филтърна установка само могат да си мечтаят еколозите да я има на всеки автомобил
                        Последно редактирано от sek.1; 01-11-17, 05:51.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Винетка 2018

                          Жеко не искам да завиждам на никой за нищо уточнявам защо си мрънкаме всички по принцип

                          Коментар


                          • От: Винетка 2018

                            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                            ...Че то, сега не е ли така?
                            От доста отдавна не е така.

                            Коментар


                            • От: Винетка 2018

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              От доста отдавна не е така.
                              Не е така за годишните, ама другите не са ли от дата до дата?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Винетка 2018

                                Нямах пред вид винетките, а горивата.
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X