Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка 2018

    БИ ТРЯБВАЛО и за това да са се погрижили.

    Коментар


    • От: Винетка 2018

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      А на какъв език? На български или на латиница? Аз вкарах номерата на латиница, но досега не ми излиза да имам е-винетка...
      По този въпрос на сайта са написали това (копирал съм го директно от секцията с въпроси и отговори):


      "Как се изписва регистрационният номер на автомобила - на кирилица или на латиница?

      Вписването на символите от регистрационния номер на пътните превозни средства в уеб сайта и мобилното приложение за купуване на електронна винетка може да бъде и на кирилица, и на латиница.

      Буквените символи от регистрационния номер се изписват с главни букви."

      Коментар


      • От: Винетка 2018

        Мерси. Доста се рових в сайта, но това не го срещнах...
        Ха, намерих го. Явно, скоро са го добавили.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • От: Винетка 2018

          https://www.bgtoll.bg/konvertirane-k.../kategoriya-k3

          По този линк направих регистрация,уж прие.Сега какво да очаквам?Нямам съобщение в пощата...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Винетка 2018

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            БИ ТРЯБВАЛО и за това да са се погрижили.
            При нас нещата рядко стават от първият път. Поне някой се е сетил да пуснат сайта по-отрано, та да отстраняват проблемите в движение, преди реално да заработи. Сега, че някой не успял да си конвертира винетката, или да си купи такава за след 2 седмици не е проблем. Въпроса е да се изчистят тези неща до края на месеца.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Винетка 2018

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Нямам съобщение в пощата...
              Прегледай спама на пощата

              Коментар


              • От: Винетка 2018

                На тоз телефон:029173305 може да ги тормозите със сякъкви въпроси.Любезни са и отговарят-изпробвано.

                Коментар


                • От: Винетка 2018

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181219-135049.jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5804923


                  От ряз.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • От: Винетка 2018

                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                    На тоз телефон:029173305 може да ги тормозите със сякъкви въпроси.Любезни са и отговарят-изпробвано.
                    А дали ще бъдат така любезни и да ми изнамерят "условията за ползване", които продължават да липсват от сайта им?


                    И да напомня това, което вече беше казано по-нагоре - желателно е да не се съгласявате със следното, че да не се окаже, че дължите едни пари за връчено "уведомление" по имейла.

                    "Декларирам, че ми е известно, че през посочения електронен адрес на мен или на представляваното от мен лице може да бъдат връчвани документи за целите на събирането на пътните такси, включително, но не само: потвърждения за закупени е-винетки и/или тол продукти, отговори на запитвания, уведомления за дължими пътни такси, уведомления за промени в режима на събиране на пътни такси или в обхвата на платената пътна мрежа, актове за установяване на административни нарушения, наказателни постановления и електронни фишове."

                    Коментар


                    • От: Винетка 2018

                      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                      И да напомня това, което вече беше казано по-нагоре - желателно е да не се съгласявате със следното, че да не се окаже, че дължите едни пари за връчено "уведомление" по имейла.

                      "Декларирам, че ми е известно, че през посочения електронен адрес на мен или на представляваното от мен лице може да бъдат връчвани документи за целите на събирането на пътните такси, включително, но не само: потвърждения за закупени е-винетки и/или тол продукти, отговори на запитвания, уведомления за дължими пътни такси, уведомления за промени в режима на събиране на пътни такси или в обхвата на платената пътна мрежа, актове за установяване на административни нарушения, наказателни постановления и електронни фишове."
                      Така рискуваш да ти го пишат "връчено" и да узнаеш за глобата когато са изтекли всички срокове за оспорването ѝ и обжалването ѝ, например като се явиш в данъчното да си вадиш документ, че не дължиш данъци - пр. за теглене не кредит, за подновяване на разрешително за оръжие и т.н.
                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                      Па колко ли пъти, вкл. в този форумЪт съм писал, че "От шумката "не съм уведомен" няма да изскочи заек!".
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Винетка 2018

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Така рискуваш да ти го пишат "връчено" и да узнаеш за глобата когато са изтекли всички срокове за оспорването ѝ и обжалването ѝ, например като се явиш в данъчното да си вадиш документ, че не дължиш данъци - пр. за теглене не кредит, за подновяване на разрешително за оръжие и т.н.
                        По-скоро обратното - има хора, които преживяват денят, седмицата, годината без да си проверят имейла. Та същите тези хора евнтуално биха разбрали за задължението чак като дойде ЧСИ ( примерно ).
                        А и отдавна съм се научил, че докато от осрещната страна не ти кажат "да получих имейла", имейлът се брои за загубен.. особено когато има намесени думите "държавна" и/или "администрация" в името на едната страни.

                        Коментар


                        • От: Винетка 2018

                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          А и отдавна съм се научил, че докато от осрещната страна не ти кажат "да получих имейла", имейлът се брои за загубен.. особено когато има намесени думите "държавна" и/или "администрация" в името на едната страни.
                          Е, да, ама в разни нормативни актове пише точно обратното. Например тук:
                          Първоначално публикуван от ГПК
                          чл.42 (4) На страната могат да се връчват съобщения и на посочен от нея електронен адрес. Те се смятат за връчени с постъпването им в посочената информационна система.
                          Чл.44 (3) Връчването на електронен адрес се удостоверява с копие от електронния запис за това.
                          Но това е за улеснение на гражданите. Ибо, който не живее на регистрирания си адрес и не си стои постоянно вкъщи, трябва да си проверява по-често мейла. Щото следва това (има го подобно и в ГПК):
                          Първоначално публикуван от чл.18а от Административно-процесуалния кодекс
                          (9) Когато страната не може да бъде намерена на адреса и не се намери лице, което е съгласно да получи съобщението, съобщаването се извършва чрез залепване на уведомление на вратата или на пощенската кутия, а когато до тях не е осигурен достъп - на входната врата или на видно място около нея. Когато има достъп до пощенската кутия, съобщението се пуска и в нея. В съобщението се посочва, че документите или книжата са оставени в канцеларията на органа или на съда и могат да се получат в едноседмичен срок. Документите или книжата се смятат за връчени с изтичането на срока за получаването им от канцеларията на органа или на съда.
                          (10) Когато съобщаването в производството пред административния орган не може да бъде извършено по реда на предходните алинеи, съобщението се поставя на таблото за обявления или в Интернет страницата на съответния орган за срок, не по-кратък от 7 дни, след изтичането на който съобщението се смята за връчено.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Винетка 2018

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение


                            Чл.44 (3) Връчването на електронен адрес се удостоверява с копие от електронния запис за това.
                            Не ми се влиза в технически подробности, но е невъзможно да докажат, че имейлът реално е стигнал пощата ми.. това, което могат да удостоверят се равнява, на снимка на уведмление закачано на вратата на входа ми. От там нататък грам идея си нямат какво се е случило с въпросния имейл.
                            Не съм гледал къде и как хостват нещата си, но обикновено, нека кажем, че не е невъзможно мейл сървърът им да бъде блеклистнат... което означава, че директно имейлите им ще заминават в кръглата папка на всички по-масови пощи.
                            По принцип имейлите са по-ненадежни от пощата ( мое мнение ).. на практика нещата са по-различни, но все пак имейлът не е комуникация, на която аз бих разчитал за неща свързани с плащания.

                            Коментар


                            • От: Винетка 2018

                              Току що се опитах да направя упражнението и почнаха да излизат листовки с въпроси като за малоумен, напр. на коя от 9-те картинки има колело? Да не е 1 април?!?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Винетка 2018

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Току що се опитах да направя упражнението и почнаха да излизат листовки с въпроси като за малоумен, напр. на коя от 9-те картинки има колело? Да не е 1 април?!?
                                Не е, вероятно така борят роботите, вместо със странните нечетими символи.
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X