Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на ремарке до 750 кг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Здравейте! Имам един въпрос за продажба на ремарке на лека кола. Значи, нещата стоят по следния начин: Имам ремарке останало от баща ми, той почина и сега наследници сме аз, майка ми и сестра ми. Намерих му купувач. Сега говорих с един приятел, който има мотори и ремарке. Той каза че като си е продавал единия мотор (до 250 кубика) е било без нотариус. Само с договор подписан от двете страни и готово. Та той предполага, че може би и за ремаркетата ще е така. Въпросите са ми следните:
    1. Нужен ли е нотариус или купувачът само със собственоръчно подписан договор си ходи в КАТ да си напарви талона на негово име? (на този въпрос вече си отговорих от по-горе писалите хора)
    2. Трябва ли да се вади удостоверение за наследници, при положение, че продавачът няма как да е баща ми (понеже е починал), а ще сме аз и майка ми?
    3. Сестра ми е в чужбина, има ли начин да го продадем без нея?
    4. Тъй като не съм го ползвал над 7-8 години и, съответно, не съм му плащал нито данък нито гражданска (тогава все още се плащаше И гражданска), дали в КАТ са го свалили от движение, т.е. трябва ли да ходя и до КАТ за нещо?
    Благодаря ви!

    Коментар


    • #17
      Нотариус за ремарке до 10 тона не трябва. Удостоверение за наследници - те са продавачите, и всички се подписват. Може без сестра ти, но трябва пълномощно от нея, тя е собственик. Много вероятно да е дерегистрирано - сега няма гражданска, но преди имаше. Отделно при починал собственик имаш 6 месеца да прехвърлиш МПС на наследниците. По принцип това няма общо с покупката. Талони и номер на ремаркето да са налични, както и четяща се рама. Новия собственик отива с тях и договора в КАТ и си го прехвърля.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        Здравейте колеги изпадна ми едно ремърке на добра цена с изрядни документи. Ремъркето е стояло доста време един двор но е с новите номера . Въпроса ми е при покупко продажбата след като направим договор със собственика трябва ли да закарам и ремъркето в КАТ при пререгистрацията ( сменя се общината на регистрация) ? Че има малко работа по ремъркето преди да стане във вид и техническо състояние за каране а в КАТ има срокове. Или мога да отида с всички документи и стария стария номер в КАТ и да ми издадат талон на мое име и нов номер?

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Не е лошо в договора думата ремарке да се напише правилно

      • #19
        Само общината не. Ако се сменя област да.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #20
          Ще се сменя областта така че явно отпада този вариант . Благодаря за отговорите

          Коментар


          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            Имаше вариант и това с областите да отпадне. Не знам обаче докъде стигна. Аз бих отишъл първо с документите в КАТ. Те ще ти кажат дали трябва да сменяш номера.
            Преглед обаче трябва. Прегледа е на две години.

        • #21
          При промянаа на региона ППС минава задължително за идентификация. Рег.номер се сменя по желание.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #22
            Аз отдавна си купих ремаркето и го ползвам, но темата е останала отворена Хубаво е ,че и други колеги са намерили отговори на въпросите си. Ако има специализиран тема за прехвърляне на ремаркета ще е добре да се заключи тази. Благодаря на всички
            Всичко тече, но не всичко се пие !

            Коментар


            • #23
              Полезна тема.
              Последно редактирано от Николай Колев; 26-02-21, 20:42.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #24
                Здравейте, надявам се още да сте активни, защото и аз имам малко запитване...

                Работата е следната.

                Аз и майка ми имаме наследено ремарке 500кг, което в талоните е на името на баща ми (починал през 2013г). До сега 2021г стоеше в гаража и не сме го пипали т.е. не са плащани данъци, евентуални глоби, не е прехвърляно - нищо. Сега искаме да вкараме ремаркето отново в движение и като го прехвърлим на мое име (с нейно съгласие). Въпроса ми идва от там, че това, което чета из Интернет е само за покупко-продажба между двама непознати, но вслучая сме аз и майка ми (роднини). От форума разбрах, че щом е под 750кг няма нужда от нотариус, прави се договор, подписва се и се ходи в КАТ след всичко платено и преглед, но какъв е този договор и от къде да го намеря, защото в Интернет не намирам нищо? Или макар, че е между роднини отново се ползва същият договор за покупко-продажба, нищо че и двете с майка ми сме му наследници? Също като проверявам в сайта на данъчното по ЕГН на нито един от трима ни (аз, майка ми, баща ми) не излизат неплатени задължения, а пък не сме плащали ремарке. Пък и на починал човек не знам дали се трупат данъци, не би трябвало. Това също ме обърква къде и как да ги търся тези неплатени данъци по ремаркето...

                Ще съм благодарна, ако някой се отзове с отговори.

                Коментар


                • #25
                  Зарежи данъците, тях ще си ги плащаш после, като ти дойдат.
                  Взимаш удостоверението за наследници, майка ти, личните ви карти, талоните на ремаркето, и отивате в КАТ по местожителство, пък те на момента ще кажат как ще приемат документите.
                  Това ако ремаркето не е със стар номер, но и да е, там ще ти кажат кога да го докараш за нов, след като направите договора.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #26
                    Първоначално публикуван от Meppo Преглед на мнение
                    Здравейте, надявам се още да сте активни, защото и аз имам малко запитване...

                    Работата е следната.

                    Аз и майка ми имаме наследено ремарке 500кг, което в талоните е на името на баща ми (починал през 2013г). До сега 2021г стоеше в гаража и не сме го пипали т.е. не са плащани данъци, евентуални глоби, не е прехвърляно - нищо. Сега искаме да вкараме ремаркето отново в движение и като го прехвърлим на мое име (с нейно съгласие). Въпроса ми идва от там, че това, което чета из Интернет е само за покупко-продажба между двама непознати, но вслучая сме аз и майка ми (роднини). От форума разбрах, че щом е под 750кг няма нужда от нотариус, прави се договор, подписва се и се ходи в КАТ след всичко платено и преглед, но какъв е този договор и от къде да го намеря, защото в Интернет не намирам нищо? Или макар, че е между роднини отново се ползва същият договор за покупко-продажба, нищо че и двете с майка ми сме му наследници? Също като проверявам в сайта на данъчното по ЕГН на нито един от трима ни (аз, майка ми, баща ми) не излизат неплатени задължения, а пък не сме плащали ремарке. Пък и на починал човек не знам дали се трупат данъци, не би трябвало. Това също ме обърква къде и как да ги търся тези неплатени данъци по ремаркето...

                    Ще съм благодарна, ако някой се отзове с отговори.
                    Данъци на починал не се трупат, но за сметка на това се трупат на наследниците. Данъчното не ги начисляват, защото по закон до 6 месеца след смърт наследниците са длъжни да декларират наследеното ППС, тоест те не знаят все още. Договора за продажба няма отношение дали сте познати, роднини, съседи или не сте се виждали. Бланки в нета бол, пиши договор за покупко-продажба на мпс в гугъл. Начина за прехвърляне на собственост е или с договор за делба при нотариус - скъпо, или чрез покупко-продажба, в случая и без нотариус. Та декларирайте си ремаркето в данъчното, ще ви начислят данък с лихва за 5 години назад. Плащате, правите договор и отивате в КАТ. Към договора и свидетелство за наследници. Вадите нови талони и сте готови. Това ако всичко на ремаркето е документално изрядно и регистрацията остава в същата област.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #27
                      Ясно, сега само се надявам да не са и големи глобите за неспазения срок за прехвърляне... Много ви благодаря за отговорите.

                      Коментар


                      • #28
                        Нямаш никакви глоби, всичко има давност, а в твоят случай е за административно нарушение, което е точно 1г.

                        Не казваш къде се намираш, но събирай това което съм ти казал и отивайте с майка ти на гишето при някоя администраторка да си побутне многозначително очилата, да ти каже какво да напишете за да го приеме, и да си ходите по живо, по здраво.

                        ... но ако си в София, нещата ще се случат по друг начин - точно както е разписано в наредбите.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #29
                          Първоначално публикуван от Meppo Преглед на мнение
                          Ясно, сега само се надявам да не са и големи глобите за неспазения срок за прехвърляне... Много ви благодаря за отговорите.
                          Както каза Джо, има си давност, която е изтекла. Данък могат да начислят максимум за 5 години назад, с лихва. При нас е 5 лв. на година, с лихвите платих 30+няколко лева за 5 години.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • Джоу (x3mrjoe)
                            Джоу (x3mrjoe) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Данъка ти го иска нотариуса при прехвърляне при него, щото е солидарно задължен ако си минал метър и го барнат, освен че ше му нашокат канчето.
                            В случая нотариус няма и никой няма да го иска, освен данъчните, но това ще стане като му дойде времето.

                          • Asen Kushlev
                            Asen Kushlev коментира
                            Редактиране на коментар
                            По принцип си прав, но рано или късно ще се стигне до данъчните. Но може и да минат метър за старите, не знам до колко са се усъвършенствали. Аз регистрирах в КАТ на 17-ти, на 21-ви са ми лепнали новия внос в данъчното.

                          • Джоу (x3mrjoe)
                            Джоу (x3mrjoe) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Въобще не става въпрос да минат метър, не че има за какво, а да не се разправят с търсене на излишни неща които никой няма да им иска.

                            Трябва им незаверен договор, който ще е такъв какъвто ще приеме администраторката, за което ще го напишат/попълнят на място както ще им каже.
                            Друго не им трябва.

                        • #30
                          Щом така стоят нещата с данъците - супер. Притеснявах се да не е някаква трицифрена сума, ама ако е 30-40лв, няма проблем. От Пловдив сме иначе, за интересуващите се.

                          Между другото ремеракето като не е МПС, а ППС, би трябвало договор за покупко-продажба на МПС да не може да се използва... За това от Интернет намерих този (снимката отдолу). Дали ще свърши работа? Но пък идва и въпроса като ремаркето е наследство на мен и майка ми, тогава пък как ще ми го продаде като вече съм му 1/2 собственик...

                          Питам, защото и тя е с трудна подвижност и не искам да я разкарвам до КАТ. А пък наскоро като прехвърлях така собственост на талони на кола, двете лица подписахме договора и само аз си ходех в КАТ с талони, договор и т.н., без да идва второто лице. Ще ми се и сега да го направя по този начин като си напишем договора в нас и отида сама.

                          Или евентуално да преправя договора и да на пиша, че "Продавачът продава своята 1/2 част на Купувача.... "

                          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-06-23 18_50_21-ДОГОВОР ЗА ремарке.pdf - SumatraPDF.png Прегледи:0 Размер:39.6 КБ ID:6750901

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X