Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на ремарке до 750 кг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехвърляне на ремарке до 750 кг

    Някой има ли сигурна информация за това задължителна ли е застраховката на ремаркета до 750 кг? Защото застрахователи казват, че е , а адвокати, че не е ?!? И дали наистина договорът за покупко-продажба не се заверява от нотариус, а се подписва само от продавач и купувач? По служебен път ли е регистрацията в общината/ както е при МПС/ или трябва да се носят документите на ръка? Предстои ми покупка на ремарке, а получавам много разнопосочна информация, а и чичко Гугъл не дава сигурен отговор. Някой ако е регистрирал ремарке скоро, моля да сподели информация.
    Всичко тече, но не всичко се пие !

  • #2
    От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

    Чичко Гошо е всичко друго, но не и място за "достоверна" информация. Освен, ако съвсем точно знаеш какво питаш.
    Договорът НЕ Е с нотариална заверка на подписите. Информацията отива по служебен път в "общината" и застраховка Гр. Отг. НЕ Е необходима!!
    Ако трябва ще цитирам Закона и съответна наредба.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

      Чл.481 ал.2 т.3 от Кодекса за застраховане,туристическите ремаркета до 750 кг ползват ГО на автомобила който ги тегли
      Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

      Коментар


      • #4
        От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

        Преди три години, регистрирах ремарке до 750 кг ( Води се О1) .
        Договора не се заверява нотариално : достатъчни са данните и подписите на страните в сделката.
        Гражданска отговорност НЕ е необходима .
        ГТП е на Две години
        Документи за регистрация в данъчна служба, тогава си ги носих аз лично, сега не знам, но по-добре лично - мое мнение.
        Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

        Коментар


        • #5
          От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

          Благодаря на всички за отговорите. Другата седмица ще купувам ремарке, така че информацията наистина ми е от полза. Бях се попритеснил, защото наистина в Гугъл ми излизат много объркани резултати, даже изскочи съдебно дело от 2016 за ремарке без застраховка. Досега не съм имал ремарке/ изключая половинката / и като всяко нещо, с което се сблъсквам за първи път малко ме притеснава. Още веднъж благодаря на всички за отговорите, както и на форума за това,че го има.
          Всичко тече, но не всичко се пие !

          Коментар


          • #6
            От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

            Преди 2 години, купих старото ремарке на баща ми. Беше със старите номера (жълти). Тогава трябваше застраховка, направих за 3 месеца. Договора за покупко-продажба трябва да съдържа данните на продавача и купувача, подписите им и данните на двама свидетели с подписи, удостоверяващи валидността на договора. Така отидох в КАТ и ми казаха че майка ми трябва и тя да бъде вписана че е съгласна, понеже е придобито след брака и е съсобственик, независимо че в талона не е вписана. Регистрацията в данъчното постъпва автоматично. От януари 2016 ГО за ремаркета до 750кг не се изисква застраховка. Така след като ми изтече три месечната застраховка, не я поднових, а си карам без.

            Коментар


            • #7
              От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

              Да закрия темата, купих ремарке. Прехвърлянето стана както са писали колегите по-горе. За мой късмет номерата бяха от същия областен КАТ, така че не сменях номера. Договорът го направихме в едно село, където хванахме селския кмет да удари един печат и подпис най-отдолу под договора след нашите подписи/ 3 лв. е таксата / .
              В КАТ носех договора и квитанцията за платен данък за годината, нищо друго не се изисква. Малко досадно беше чакането, защото работеше само един служител на 3 гишета.
              Сега ще го карам на преглед , защото не е минавало от 4 години. След прегледа почва "големият летен ремонт" и се надявам някъде в него да вмъкна едно малко бяло моренце за 4-5 дни Приятно лято на всички!
              Всичко тече, но не всичко се пие !

              Коментар


              • #8
                От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                Здравейте, ще използвам тази тема за да задам въпроса си. Мой приятел чужденец, който в момента не е в България има паркирано тук ремарке и ме помоли да го продам. Тъй като никога не съм ползвал си нямам и идея с какви документи върви, а и като не съм аз собственик не ми е много ясно как мога да свърша тази работа. Бихте ли ме посъветвали?

                Коментар


                • #9
                  От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                  Първоначално публикуван от Xcal1bur Преглед на мнение
                  ... с какви документи върви, а и като не съм аз собственик не ми е много ясно как мога да свърша тази работа. Бихте ли ме посъветвали?
                  Със същите документи, с каквито и кола. Голям и малък талон. Без тези документи и без съответно пълномощно от собственика ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Със същите документи, с каквито и кола. Голям и малък талон. Без тези документи и без съответно пълномощно от собственика ...
                    Благодаря!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                      За ремаркето не се изисква нотариален договор. Аз за моето си разпечатих стандартен договор попълнихме го и се подписахме. Само, че човека от който го купих беше женен та вписахме и жена му. След това с големия, малкиия талон и договора в КАТ. Аз не съм го карал, само смених собственост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                        Първоначално публикуван от GRIM Преглед на мнение
                        За ремаркето не се изисква нотариален договор. Аз за моето си разпечатих стандартен договор попълнихме го и се подписахме. Само, че човека от който го купих беше женен та вписахме и жена му. След това с големия, малкиия талон и договора в КАТ. Аз не съм го карал, само смених собственост.
                        При смяната на собственост, без да сменяш номера големият талон от прегледа и бележка за платен данък трябваха ли или се минава само двата талона на ремаркето и договора?
                        Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                        Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                          Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                          При смяната на собственост, без да сменяш номера големият талон от прегледа и бележка за платен данък трябваха ли или се минава само двата талона на ремаркето и договора?
                          При смяна на собственик, когато е в същата област, трябват договора, двата талона, преглед, за данък не съм сигурен в случая.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                            Нито преглед, нито данък! Двата талона и писмен договор само! Ако продавачът е женен, трябва и тя да е в договора! Има случаи на върнати от КАТ...
                            Не до 750, а до 10 000кг са без нотариус... Само, че над 750кг трябва и застраховка.
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прехвърляне на ремарке до 750 кг

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Нито преглед, нито данък! Двата талона и писмен договор само! Ако продавачът е женен, трябва и тя да е в договора! Има случаи на върнати от КАТ...
                              Не до 750, а до 10 000кг са без нотариус... Само, че над 750кг трябва и застраховка.
                              Напълно вярно както каза колегата Тедо,миналото лято прехърлях карававана в кат ,искат само писмен договор и талоните.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X