Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО и Гаранционен фонд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ГО и Гаранционен фонд.

    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
    Нищо не елиминира "възможността за самозапалване на дерегистриран автомобил", но дерегистрирания автомобил се държи в частен имот и вероятността да нанесе щети на трети лица е многократно по-малка от колкото ако заема място на улицата сред законно регистрирани автомобили с платени такси и т.н.
    Т.е., ако живееш в блок и нямаш двор, след "служебно" дерегистриране следва извозване към Надин, или? А ако ти стои на собственото (частно) паркомясто в подземен гараж? Питам защото не знам как е законово, не за да се заяждам, но виждам по улиците доста занемарени коли, на които едва ли им се плаща нещо.


    П.П. Ясен ме е изправарил по единия въпрос..
    Последно редактирано от edoors; 29-03-17, 17:28. Причина: П.П.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #92
      От: ГО и Гаранционен фонд.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      застрахователната услуга си е съвсем истинска.
      Ми не е.
      Патих си(всъщност лапето). Ударило с астрата волвото на комшията(ХС90), и застрахователите не платиха, с някакво смешно оправдание.
      Аз тогава бях в Приморско(дъждовния събор), иначе бих се поразправял, ама лапето тогава на 22...

      Та не е никак истинска, лапетио си плати едни 200 лева за стоп на старо.
      Не е, не е...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #93
        От: ГО и Гаранционен фонд.

        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
        А ако ти стои на собственото (частно) паркомясто в подземен гараж?
        Ами точно за думата частен - частно говорим
        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
        виждам по улиците доста занемарени коли, на които едва ли им се плаща нещо.
        И тези коли имам предвид които нито имат ГО нито ГТП предполагам и платени данъци нямат, но поради това, че не се карат седят на най-централните места пред входовете и се ползват за допълнителни килери или мазета.
        Както едните не плащат ГО защото .... така другите си зарязват НЕ движимото (вече) имущество на улицата без да плащат нищо, защото .... докато аз който плащам всичко въртя по целия квартал докато паркирам.
        Въпреки, че и за двата случаи има закон, мерки и глоби.
        Както "ако живееш в блок и нямаш двор" не можеш да засадиш чушки и домати пред блока, так не можеш да ползваш обществените места за автомобили на които не са платени всички данъци и такси дължими по действащите закони.

        Коментар


        • #94
          От: ГО и Гаранционен фонд.

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Ми не е.
          Патих си(всъщност лапето). Ударило с астрата волвото на комшията(ХС90), и застрахователите не платиха, с някакво смешно оправдание.
          Аз тогава бях в Приморско(дъждовния събор), иначе бих се поразправял, ама лапето тогава на 22...

          Та не е никак истинска, лапетио си плати едни 200 лева за стоп на старо.
          Не е, не е...
          Ееее, понякога човек трябва да се поразправя. Чувал съм де, иначе на мен не ми се е налагало.

          Коментар


          • #95
            От: ГО и Гаранционен фонд.

            Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
            Ами точно за думата частен - частно говорим

            И тези коли имам предвид които нито имат ГО нито ГТП предполагам и платени данъци нямат, но поради това, че не се карат седят на най-централните места пред входовете и се ползват за допълнителни килери или мазета.
            Както едните не плащат ГО защото .... така другите си зарязват НЕ движимото (вече) имущество на улицата без да плащат нищо, защото .... докато аз който плащам всичко въртя по целия квартал докато паркирам.
            Въпреки, че и за двата случаи има закон, мерки и глоби.
            Както "ако живееш в блок и нямаш двор" не можеш да засадиш чушки и домати пред блока, так не можеш да ползваш обществените места за автомобили на които не са платени всички данъци и такси дължими по действащите закони.
            Съгласен съм с написаното, но частното паркомясто го споменах заради възможността хем да е в собствен имот, хм дерегистрирайа, хем... да не дава Господ, взривоопасна. И точно толкова, колкото недерегистрираната...Уфф, добре че не трябва тая дума да я казвам....
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X