Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румънски фиш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Румънски фиш

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
    ...защо участвам в някви дискусии, където масово не се чете, какво е написал предния.
    Защото иначе ще се откажеш да ползваш електронни медии.

    Коментар


    • #47
      От: Румънски фиш

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Вие говорите на различни езици гледам

      А като казахте международна - края на миналия век в Йордания
      Спират ме, дайте документи
      Давам
      От къде е тая книжка
      От България
      Защо не разбирам какво пише
      Щото е на френски
      В България на френски ли говорите
      Не
      А много хора ли знаят френски
      Не
      Е тогава що е на френски
      (Седя и мисля и ми хрумна) щото е международна
      Ми обърни я де - там колите и камиончетата са нарисувани. И на предната версия (дето беше на френски) бяха.

      Коментар


      • #48
        От: Румънски фиш

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ми обърни я де - там колите и камиончетата са нарисувани. И на предната версия (дето беше на френски) бяха.
        Миналия век си беше само на френски и нямаше камиончета.
        Иначе като можеш да си говориш свободно с хората няма проблем. Те ме спряха тогава по две причини - кола под наем (номера е с друг цвят и се проверява кой я кара и на чие име е договора) и на ограничение 50 минах със 150 Но едно мога да кажа за йорданските полицаи - мзду не берут.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Румънски фиш

          Имах предвид онова листче, което се продава/дава като международно свидетелство за правоуправление...
          Практически то ти дублира книжката (картата), но като цяло би трябвало да я замества в чужбина... Т.е. би могъл него да го дадеш на румънците (на времето ставаше номера)..

          P.S. сега си погледнах документите от пътуването - за Румъния съм си бил приготвил декларация за връщането на книжката - явно се иска и нотариална заверка че няма да караш в Румъния
          Последно редактирано от slowtraveler; 24-02-17, 11:56.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Румънски фиш

            Докато четях темата преди малко, и до мене гледам колега-румънец. Дадох му да ми разчете цитата на румънски, и от дума на дума се заговорихме като цяло за пътната полиция там.
            Каза, че е страшно - книжка взимат за всякакви глупости(примерно минаване на жълто- три месеца пешеходец), глобите също са им "добри". Ползвали много камери, също и мобилни и от цивилни коли. Снимки и клипчета на място нямаш право да им искаш, само ако оспорваш( но пак след време и губиш намалението на глобата от 50% през първите 48 часа ). За алкохол никакъв толеранс - трябва да е нула, а при 0,5 пак е отнемане на книжката. Отделно хайки за проверки наред и там се проверява вече всичко и се пише всичко. Т.е. тогава корупцията не върви, както и при наличие на снимка.
            Обаче колегата ми зададе въпрос, който отначало не схванах -пита дали при нас са забранени радиостанциите. Гледам го тъпо, а той разясни (даже ми показа в нета снимки), че румънците ползвали доста радиостанции за да си съобщават къде са полицаите и засадите. И не между познати, а по принцип. Ползвали някакъв канал (той каза 22, аз от такива неща не разбирам), и от време на време казваш къде си и питаш колегите къде са засадите, също и отговаряш когато можеш. И това в автомобили. Даже ме убеждаваше, че след кола с антена, мога да си карам спокойно с колкото карала тя - те държали връзка и не карали яко, ако не знаят къде какво що.
            Сега кое доколко е така...нЕ мога да знам.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              От: Румънски фиш

              22 - GMRS?

              Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • #52
                От: Румънски фиш

                За радиостанциите е така, да - грубо около 40-тина процента от колите които съм виждал там са с едни голеееми антени и явно си комуникират. Па съм обикалял доста там.
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #53
                  От: Румънски фиш

                  Закони глоби то е ястно,фак е обаче че,ти вземат книжката и не защото не си си платил глобата (те я взимат при всички положения,в някои от следните ситуации) .Мога да добавя към колегата от по горе ,че вземат книжката ако си с над 30 км.отгоре ,без винетка ,не отдаване на предимство ,пресичане на не прекъсната линия!
                  Та представете си ,че работите в Швейцария ,минавате през Румъния в моя случай на едно кръгово а те там са много ,обикновенно влизат и излизат по главния път без да въртят по него ,та влизам а в същото време някъв решил да върти по кръговото , и ситоацията е следната : мушвате се пред този който върти след което ви спират оставаш БЕЗ книжка ,защото не си отдал на дачийката ДОСТАТЪЧНО предимство , няма вариант само глоба ,казах им че ако трябва и 500 Е глоба ще си платя но как така ще ми взимат документа за шофиране!!!!! А какво става със работата ми в Швейцария,връщаш се в БГ и си чакаш да ти я върнат или да си я вземеш след месец в Румъния !!!!! Не съм да няма глоби напротив но според мен това е Гавра ,да вземат,чужд документ ,та ние само минаваме през тая държава,не живееме там,а и за какво е това външно министерство,като допуска а не решава тези неща
                  Последно редактирано от iszs; 25-02-17, 12:10.
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Румънски фиш

                    Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                    Закони глоби то е ястно,фак е обаче че,ти вземат книжката и не защото не си си платил глобата (те я взимат при всички положения,в някои от следните ситуации) .Мога да добавя към колегата от по горе ,че вземат книжката ако си с над 30 км.отгоре ,без винетка ,не отдаване на предимство ,пресичане на не прекъсната линия!
                    Та представете си ,че работите в Швейцария ,минавате през Румъния в моя случай на едно кръгово а те там са много ,обикновенно влизат и излизат по главния път без да въртят по него ,та влизам а в същото време някъв решил да върти по кръговото , и ситоацията е следната : мушвате се пред този който върти след което ви спират оставаш БЕЗ книжка ,защото не си отдал на дачийката ДОСТАТЪЧНО предимство , няма вариант само глоба ,казах им че ако трябва и 500 Е глоба ще си платя но как така ще ми взимат документа за шофиране!!!!! А какво става със работата ми в Швейцария,връщаш се в БГ и си чакаш да ти я върнат или да си я вземеш след месец в Румъния !!!!! Не съм да няма глоби напротив но според мен това е Гавра ,да вземат,чужд документ ,та ние само минаваме през тая държава,не живееме там,а и за какво е това външно министерство,като допуска а не решава тези неща
                    Шот не разбрах , ти бачкаш в Шваиц , пътуваш за БГ , през Румъния?Това от къФ зор?Шо си не карате магистрала с таксите и нормалните 100-и-неколко километра?Па не е е оправдание незнанието на закона.Никъде!
                    пп Никой не Ви лишава от СУМПС.Задържа се временно и после си го получавате по местоиздаване.Като банковите карти , глътнати от банкомат.
                    Последно редактирано от jeko47; 25-02-17, 12:25. Причина: пп...
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Румънски фиш

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Шот не разбрах , ти бачкаш в Шваиц , пътуваш за БГ , през Румъния?Това от къФ зор?Шо си не карате магистрала с таксите и нормалните 100-и-неколко километра?Па не е е оправдание незнанието на закона.Никъде!
                      Защото имах ангажимент и в Букурещ ,но както и да е,това е без значение,за мен в чужда държава за чужденци трябва да има само глоби ,освен ако не си згазил някой или подобно! И акосъм тръгнал за Украйна от къде да мина ? А и без книжка как да продължа ,за некво тъпо нарушение преди границата с Молдова (Примерно)
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Румънски фиш

                        При подобни следващи случаи я "забрави в къщи" тая книжка за правоуправление на МПС.Едва ли санкцията ще е лишаване от свобода.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Румънски фиш

                          Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                          22 - GMRS?
                          Не, CB.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Румънски фиш

                            Добре де, те като ти вземат сумпс-а не дават ли документ за което?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Румънски фиш

                              Аз затова си носих Международна шофьорска книжка... И точно затова питах дали някой е пробвал с нея... Предполагам приложението и е точно в такива случаи...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Румънски фиш

                                У наше село га ти земат талона на акта пише че го замества за месец.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X