Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба за неправилно паркиране в Париж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глоба за неправилно паркиране в Париж

    Здравейте колеги,
    скоро бях в Париж и пътувах с рент-а кар. Понеже нямаше къде да паркирам спирах в една глуха уличка до хотела, в който бях отседнал.
    След два месеца обаче ми изпратиха няколко писма с глоби за неправилно паркиране на постоянния ми адрес в България.
    Работата е там че глобата е 135 евро за ден, а аз получих няколко такива.
    Въпроса ми е какво ще се случи ако не ги платя? Предполагам че при евентуално влизане във Франция ще ми излязат като задължения. Могат ли да ме задължат българските власти да платя тези глоби и дали ще ми излязат в НАП?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

    Трябва да ги платиш. Това, че си в БГ няма да ти помогне, в ЕС това е без значение. Чрез съдия-изпълнител ще задействат процедура и ще те гонят до Камчатка, ако трябва.
    Местата за паркиране в цяла Франция са ясно и видно обозначени с маркировка. Е, ако е в някой квартал там вече е като навсякъде - пред и зад самите блокове, но в централната част - олеле! Специално в Париж беше мисля 5 евро/час. Тук в нашия град е 1 евро/час.
    Виж сега, най-добре хвани як адвокат и обжалвай - не знаеш езика, за пръв път ти е и т.н. Но частно казано не съм оптимист за теб. Този адвокат + превод и легализация на док. + международна поща с обратна разписка ............................. Абе, че ша плащаш е ясно, сега въпроса е колко.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #3
      От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

      До преди две, три години можеше и да не се плащат глобите във Франция, без последствия. Ама нещо смениха политиката. Трябва да имаш отстъпка, ако платиш в определен срок. Мен скоро ме шамаросаха 45 евро за шест километра над ограничението. Това с отстъпката за която писах по напред.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

        Свърши тая. Вече си те шибат все едно си си в БГ-то.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #5
          От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

          Не мисля че ще има мегдан за безпокойство в дългосрочен план, предвид че щом колата е била ренталка е оставен депозит с кредит карта при наемането. При бавене глобите ще бъдат представени на рент компанията, която бързо-бързо ще изтегли парите от картата (евентуално с разни такси за разправиите). По принцип системата е такава, вече какъв е конкретния случай не знам.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

            По добре ги плащай , всяко забавяне може да ти струва увеличаване на сумата . Мой приятел заради 30 евро неплатени в срок , по късно плати 120 .

            Коментар


            • #7
              От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

              Благодаря за коментарите!
              В нета намерих европейската директива за обмяна на пътни нарушения между държави членки на евросъюза.
              В нея са изброени точно за кои пътни нарушения става въпрос:

              4. Which traffic offences are covered by the Directive?Eight major road safety related offences are included in the text of the EU Directive:• Speeding;• Not using a seatbelt;• Not stopping at a red traffic light or other mandatory stop signal;• Drink driving;• Driving under the influence of drugs;• Not wearing a safety helmet (for motorcyclists);• Using a forbidden lane (such as the forbidden use of an emergency lane, a lane reservedfor public transport, or a lane closed down for road works);• Illegally using a mobile phone, or any other communications device, while driving.The Directive will be most effective in following up offences which can be detectedautomatically, such as speeding and running red lights.

              Там обаче не се споменава за нарушението неправилно паркиране. Не знам дали в този случай имат право да си търсят вземанията в БГ?
              Може би наистина трябва да се срещна с адвокат преди да е изтекъл гратисния период, защото след това глобата скача тройно.

              Коментар


              • #8
                От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                Много е вероятно наистина рентал кар компанията да ти ги дръпне от кредитната карта. Даже се учудвам, че още не са го направили.

                Коментар


                • #9
                  От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                  Ще ги дръпне ако има.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                    Те от бг глобите не могат да си съберат, че от Франция ли чак тук ще те търсят (а и как ще те намерят, то трябва да търсят колата на кой на името е, после да гледат датата от която е глобата на кой е била дадена). Ако пребиваваш там е друго нещо, на мен са ми дърпали пари за глоби директно от банковата сметка в Испания, но живеех там, колата беше на мое име и т.н. Единствения вариант да те накарат да ги платиш тия пари е както казаха някои колеги, евентуално да ти ги дръпнат от картата.

                    В случай че те хванат на място за превишена скорост, паяка ти вдигне колата и тем подобни, плащаш на момента ако си с бг номера или няма кола обратно.
                    WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                    Коментар


                    • #11
                      От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                      Първоначално публикуван от rosoner84 Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,
                      скоро бях в Париж и пътувах с рент-а кар. Понеже нямаше къде да паркирам спирах в една глуха уличка до хотела, в който бях отседнал.
                      На тая уличка имаше ли някакви пътни знаци?

                      При нарушения по пътя на клиент с кола под наем, съобщението за глоба се праща на наемодателя, който го препраща на клиента, а той си плаща "като поп". Това, обикновено, е клауза в договора. Личен опит от 2012 г.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                        Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
                        Те от бг глобите не могат да си съберат, че от Франция ли чак тук ще те търсят
                        От известно време има общоевропейска схема за глобяване и глобяват безгрижно. Гледам румънците у нас даже се поукротиха.

                        Неговият случай е по-особен защото е с кола под наем. В договора му за наем несъмнено пише че ще плати всички глоби, но като е върнал колата са му разблокирали сумата от картата и оттам нататък я го хванат, я не. В единия случай фирмата ги е платила и той ги дължи на фирмата, в другия случай фирмата му е дала данните на полицията, да си го търси. По-вероятно второто. Ама то сигурно пише в писмото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                          Здрасти колега,


                          Според мен с идеята не познавам езика и закона - няма да помогне. Може да се обжалва, ако има на лице нещо по- солидно: липса на знак, или други от този тип(развален апарат за плащане на паркинг), но зависи, ако например си близо до кръстовище, по-близо от позволеното в закона, никакъв апарат или знак не помага. То по същата логика има и закон : не трепи хора по улицата, пък аз ако не знам да чета закона, не означава че не съм длъжен да го спазвам.
                          Аз бих ги платил, тъй като има възможност същата сума, че и с лихва да ти бъде поискана и в далеч по- трудни за плащане времена, ако не веднага.
                          Също те съветвам да си прочетеш МНОГО внимателно договора за самото наемане на автомобила - най добре на сайтът им - подробният договор, не малкият, който носиш със себе си.
                          Наскоро по различен от твоят опит повод, ми се наложи да изчета един такъв договор на голяма фирма за рент-а-кар, и установих, че за ВСЯКА отделна глоба, за нарушение извършено с автомобилът им, освен в "местният КАТ", дължиш и глоба на самата компания - уж за административни разходи - не беше малка, ако не се лъжа е към 35евро - това на бройка.
                          Депозитът понякога го връщат бързичко и едва ли са го пипали, ако въобще би стигнал за покриване на всички разходи.
                          Успех от мен, дано всичко завърши благополучно!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                            Има някаква драма с тегленето на суми от картата след (примерно) 45 дни от наемането. Опитът ми сочи натам, защото до определено време получавам честитката в извлечението, а след това - по другите начини.

                            Наскоро по различен от твоят опит повод, ми се наложи да изчета един такъв договор на голяма фирма за рент-а-кар, и установих, че за ВСЯКА отделна глоба, за нарушение извършено с автомобилът им, освен в "местният КАТ", дължиш и глоба на самата
                            Внимателното изчитане на договор с прозволна компания може да те откаже въобще от услугата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Глоба за неправилно паркиране в Париж

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ........, в другия случай фирмата му е дала данните на полицията, да си го търси. .....
                              Тъй тъй. ...
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X