Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

    Играл съм го тоя мач. Сега кажи, че баща ти е бил полицай или имате близки роднини в полицията и всичко ще стане ясно. Това е масовия случай на такива проблеми коли-почти всичките са били или на полицаи, или брата/братчеда на собственика е полицай...изобщо-по някакъв начин е минала през КАТ без проверка.
    Нищо не си заслужава да я правиш такава кола. Казвам от опит-имал съм такава. Караш докато умре и това е.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #47
      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

      1.6 ма с 2.3, и това през '98-'99 ми звучи като грозна работа с Е36.
      По писаното по-горе е ясно, че тая работа не е за тебе. Купи си едно друго, а това си го остави за части, щом си решил да ставаш инвеститор.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

        Всичко на тоя свят се плаща по един или друг начин. Някога някой бил тарикат с "връзки" и регистрирал кочинката с 1,6 моторче да не плаща данък и сега някой рИве, щот можело да го Фанат и да му я вземат. Ми може, даже е редно на всяко ГТП тоя, дето си слага подписа и печата да го установи. Ама-а-а нал' парица е царица, имаш още някой ден ...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #49
          От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

          Здравейте отново!
          Моля да ме извините за предния ми пост, допуснал съм съществена грешка, която е Ви е заблудила. Ако трябва да продължа по тематиката в резултат на мое недоглеждане коментарът ми е грешен. Колата по талон си отговаря на кубици, мотор, киловати и т.н, тоест всичко е абсолютно легално и нормално. Проблемът произтича от там, че в КАТ под досието на колата седи надпис "ЗАПОР" (не знам от какво би произтичал той тъй като има прокурорски акт, който указва че по случая няма престъпление - този акт би трябвало да урежда казусът с пренабитата рама още когато е бил издаден). Въпреки всичко автомобилът се е водил на отговорно пазене при баща ми. И сега след неговата смърт идва объркването, това отговорно пазене по какъв начин може да се прехвърли на мен като наследник например и въобще възможно ли е? Защото не разполагайки с възможността колата да се прехвърли на мен аз дори не мога да платя данък МПС тъй като имущество не може да се води на починало лице. Ето затова се обръщам към Вас, за насока и съвет, бих ли могъл да се обърна към този, който е наложил запора и как да разбера кой е точно този човек? Все пак това се е случило преди почти 20 години.. Може би бих могъл да подам молба в прокуратурата?

          (Направих си труда да поискам постановлението от районната прокуратура, рових из архивите сам за да намеря номера му и се оказа че постановлението е унищожено, издадоха ми само копие от прокурорски акт, който гласи че срещу това МПС няма престъпление.)

          Благодаря предварително!

          Коментар


          • #50
            От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

            Не ми се чете всичко отначало, но в КАТ биха могли да кажат от кого е наложен запор. Докато не се изчисти запорът нищо не можеш да направиш. Запор се сваля от този, който го е наложил.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #51
              От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

              Малко ъпдейт по темата..
              Днес бях отново в КАТ, автомобилът може единствено да се дерегистрира, не е възможно да се прехвърли след като баща ми е починал дори на наследник какъвто съм аз.. Имам един последен въпрос, мислите ли че бих могъл да карам с талон на негово име (+удостоверение че съм наследник) и по-конкретно дали ще успея да плащам данък на колата след като тя се води на починало лице?
              Благодаря!

              Коментар


              • #52
                От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                Не
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                  имаш 6-месечен срок да декларираш в общината наследените имоти и МПС, после глоба
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #54
                    От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                    Каза ти се (написа се) още преди седмици-не се занимавай с глупости. Дори да може да сане, няма смисъл, не си заслужава.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Адвокат по казус с наложен от КАТ запор за продажба на кола?

                      Ако автомобилът е запориран дори не може да се прекрати регистрацията! Или в съответният КАТ не са разбрали какво е питането, или са дали ... да кажем "некомпетентен" отговор, или истината е някъде по средата.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X