Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

    Колеги, забелязвам, че автомобили с десен волан са чувствително по-евтини на старо и допускам, че това не е само заради дискомфорта при шофиране с дясно движение, а сигурно има още много причини, които аз като лаик/дилетант в тази сфера не знам, но допускам, че при подръжката или застраховката им, би могло да има неприятни изненади. Иначе с десния волан се свиква, малко е терсене в началото докато си напаснеш стереотипа-огледален спрямо придобития тук. Карал съм преди години малко в Лондон и от там дотук един бус,помагах на приятел, който беше купил 2 автомобила от там, та чисто технически с това се изчерпват познанията ми. Ще съм благодарен, ако някой сподели мнение, защото разликата в цените е чувствителна, а това никога не е случайно.
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

  • #2
    От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

    Не е само до стереотип - или поне не след като дойдеш на континента. Мястото на шофьора не случайно и при двете схеми на движение е от страната, по-близо до средата на пътя. От другото място се вижда в пъти по-малко от насрещното платно. В насрещното са най-големите източници на проблеми, особено при изпреварване и престрояване. На практика не можеш да изпревариш с чиста съвест. А колкото и да ти е разтеглива съвестта, физиката и геометрията хич не са еластични и затова разумните шофьори с такива коли се въздържат от изпреварване, а неразумните попадат в "ситуации".

    Другият фактор е регистрацията на такива автомобили - за да се регистрират в България, минимум се сменят фаровете, които струват пари.

    Всъщност във Форума са коментирани доста от тези неща.

    Коментар


    • #3
      От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

      Тая тема няма да изкара до 3та страница. Отивам за пуканки.

      "Свиквало се"... Колко трябва да си свикнал, че да започнеш да виждаш какво става в насрещното платно, като си седнал на дясната седалка а пред тебе е ТИР? Или от гяволия започвате да виждате под ъгъл?

      Боокс!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

        Аз пък, не съм виждал катастрофа с автомобил с десен волан в България!!!
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • #5
          От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

          Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
          Аз пък, не съм виждал катастрофа с автомобил с десен волан в България!!!
          Е да де, нали и аз това казвам. Няма и да видиш. От дясната седалка нищо не се вижда, катастрофите включително.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

            Нещо, което много се подценява - когато карам ляв волан лесно следя лявото огледало само с движение на очите и периферно зрение. Когато седиш отдясно за целта е нужно да си ЗАВЪРТИШ ГЛАВАТА. Това отнема ценни десето от секундата в критични ситуации и разконцентрира вниманието.

            Коментар


            • #7
              От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

              Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
              Аз пък, не съм виждал катастрофа с автомобил с десен волан в България!!!
              Дъщеря ми (на 4,5 години) продължава да твърди, че слоновете не съществуват защото никъде не се виждат а са прекалено големи за да се крият...
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Или от гяволия започвате да виждате под ъгъл?
                В Русия и това правят. Понеже и там тарикати, а левите коли са повече и като бройка и като процент, имат си специални огледала за гледане напред изотдясно. Не знам колко виждат през тях, ама не съм оптимист.

                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                Нещо, което много се подценява - когато карам ляв волан лесно следя лявото огледало само с движение на очите и периферно зрение. Когато седиш отдясно за целта е нужно да си ЗАВЪРТИШ ГЛАВАТА. Това отнема ценни десето от секундата в критични ситуации и разконцентрира вниманието.
                Това ако ти е проблем, независимо от волана, трябва да седнеш по-назад.

                Коментар


                • #9
                  От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Дъщеря ми (на 4,5 години) продължава да твърди, че слоновете не съществуват защото никъде не се виждат а са прекалено големи за да се крият...
                  Ако остане на тоя акъл, след 25-30г ще е готов министър на вътрешните работи. И на финансите може.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                    Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение
                    Колеги, забелязвам, че автомобили с десен волан са чувствително по-евтини на старо и допускам, ч....защото разликата в цените е чувствителна, а това никога не е случайно.
                    А с левият там как е?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                      Тръгнах за работа ухилен! Благодаря, за което на NIKSD!

                      За десния волан ли питате ... не ви трябва!
                      За мен единствената причина за ниската цена е дискомфорта, а не двата фара, и последващата поддръжка на автомобил с десен волан.
                      Да караш с десен волан в Европа си е леко неудобно, а в България си е направо мъчение. Мъчение, не защото седиш отдясно ... мъчение е да караш в БГ, дори и с ляв волан. И заради "шофьорите", и заради пътищата. Колкото и да си внимателен, няма как да не сбъркаш в даден момент.

                      Вече 11 години съм в Англия, от толкова и карам кола с десен волан. За мен не е никакъв проблем да си карам обратната кола на Континента. Обаче аз всеки ден съм в тая кола, и дали ще съм отляво, или отдясно на осевата линия изобщо не ме бърка. Брат ми цял живот е работил, като шофьор, и в момента е шофьор, в БГ. Давал съм му чудесни оферти за коли с десен волан. Неще и да чуе, тва не е за мен, вика. Тъстът ми вече шеста година кара коли с десен волан, и няма никакви проблеми. И останалите нямат проблем с него. Ама откакто го познавам не е изпреварил една кола, дори и докато караше с ляв волан.

                      Случва се да дойде англичанин с кола с ляв волан да му правя МОТ. Какво да кажа, като се кача, и в първия момент не знам, къде съм. Та така се чувства и българина, който за пръв път сяда в кола с десен волан.

                      Таа, тетака ниската цена е заради дискомфорта. Обаче го има и другия момент - психическата нагласа на търсещия кола. Колите с десен волан направо ги отминава ... айде бегай, не ме занимавай, знаеш ли колко трудно се кара?! Ама той само е чувал и гледал, никога не е пробвал. И да, ако пробва, може и да му хареса, и да свикне.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #12
                        От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Дъщеря ми (на 4,5 години) продължава да твърди, че слоновете не съществуват защото никъде не се виждат а са прекалено големи за да се крият...
                        Хихи. Ми те всъщност се крият най-успешно в черешова градина бе. Нали са им червени очите.

                        Относно темата. Във Великобритания може и ефтино да сдобиеш автомобил щот най-вероятно имат високи данъци за старите (най-предпочитани от нас) автомобили. Ма тука си е жива мъка да се кара. Преди време отидох с една Тойота Хай Лукс Сърф до морето. Ми аз през почти цялото време си бях в насрещното. На връщане караше собственика. Е тогава вече се препотих няколко пъти, щот видях какво е да се движиш в насрещното без да имаш никаква възможност да реагираш по някакъв начин (изключая ръчната де). Фаровете са им най-малкият проблем (немалък разбира се). Напоследък неслучайно застрахователи отчитат факта-от коя страна се намира воланът. Надценката стига до 50%.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                          Причината да са евтини употребяваните автомобили в ЮК не са данъците. Единствения данък е пътен данък. Това е, няма винетки, няма местни данъци. И не, пътния данък на старите автомобили не е по-голям оттози на новите. Изключая най-новите, еко-щуротии.
                          Причината е скъпоструващите ремонтни услуги. Пред мен са скрапирали кола, която отпадна от МОТ само заради един лагер на главината на задно колело. Собственика му се видя скъп ремонта. Друга причина е пренасищането на пазара. И не на последно място - стандарта на живот.

                          п.п. Стояне, за теб ясно ... новобранец си! Ама тоя собственик на Сърфа ... явно не е свикнал. А ти се потиш, щото нямаш педали, и оная кръглата дръжка
                          За да си купи човек кола с десен волан, трябва да е наясно, че му предстоят мнооооого промени. На първо място преминаване към по-спокоен стил на каране, и приемането на грешките, и агресивноста на другите с усмивка, без нерви. Онези, които купуват кола с десен волан, само защото е в пъти по-евтина ... обречени са. Лошото е, че обричат и другите около себеси.
                          Последно редактирано от krasi-mir; 01-10-13, 10:46.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                            Карал съм доста коли с десен волан - собствени , не само за проба . За мен има само малки неудобства в определени ситуации . И с двата волана си карам безпроблемно , но с десен съм определено по внимателен . Птп с лява дирекция съм имал , с дясна не . За мен извода е че управляващия с десен волан е по внимателен , но и двата вида управление са си за определени региони . Има много по сериозни проблеми от това къде е волана . Манталитета , и лошото техническо състояние на голяма част от автопарка . И в комбинация с прекрасните ни пътища - ежедневната статистика се знае .

                            Коментар


                            • #15
                              От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                              Единственото предимство, което се сещам на колите с десен волан е, че слизаш от страната на тротоара.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X