Обява

Свий
Няма добавени обяви.

продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

    здравеите бихте ли ми обяснили как става точно продажбата на недвижима собственост,и нека да влючим два случея :

    1.първи случаи имам намерен купувач,предполагам че продажбата става чре при нотариус(не съм много наясно),тои удържа ли някаква част от зделката ,какви са особеностите при него?

    2.втори случаи от недвужимите имоти са ми намерили купувач(въпросната фирма си удържа 2.5% ,3% или там колкото си е,от сумата на зделката както си е по принцип)но от тези пари те осигуряват ли разходите при нотаруса ?
    маи имаше нещо такова ,някои ще ми избистри ли как е положението всъщност?

    как е по добре чрез недвижими имоти да стане работата или как?( не съм много наясно с тези префвърляния )признавам си

    а с купуването на имот как стоят нещата с главата надолу ли

  • #2
    До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

    Бягай ги тези "недвижими имоти"
    Отиди при нотариус ,той ще ти изготви документите ,вземаш си парите и довиждане.Таксите ,както се разберете ,но неписано правило е да са за сметка на купувача.
    Агенцията за недвижими имоти НЕ ПОЕМА НИЩО.
    Неиният ангажимент е да ти намери търсещ имот.
    B+

    Коментар


    • #3
      До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

      Друга добра идея е да отидеш при адвокат, който да изготви документите и провери наличните срещу фиксиран не особено голям хонорар. После при нотариуса само се заверяват.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

        Нямам добро мнение за нотариусите. Повечето от тях са небрежни, претупват си работата, пишат нотариалните актове както си искат и често правят пропуски и грешки.
        Ако нямаш познат нотариус, по-добре виж адвокат да ти подготви сделката.
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #5
          До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

          само с адвокат, независимо от всички други постановки (дали купуваш или продаваш, дали с агенция или без и т.н.) добрите си заслужават парите и най- малкото спестяват много проблеми. ако купуваш задълж. провери за тежести в районния съд отдела по вписвания май беше. за сделките държ. такса за вписване е 1 промил от стойността на сделката. нотариалните такси (мин.) трябва да са публикувани някъде.
          и да ... таксите се плащат от този който има по-голям интерес (обикновено купувача).
          не се оставяй нотариус да оформя всички документи без да ги е погледнал твоя адвокат. особено в малък град съвет
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #6
            До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

            Проблема на повечето хора е че се доверяват на полуграмотните брокери и на нотариусите.Първите гледат да "лапнат"процента и след тях и потоп.торият си гледа работата съвестно по законосъобразността на сделката,но за скрити подводни камъни не следи,просто неговите задължения са други.Остава само и единствено адвоката,от подготвяне на документите до всички необходими проверки.

            В заключение ще кажа че адвоката върши най-важните дейности по обезпечаване на интересите на клиента а ще вземе по-малко и от брокера и от нотариуса,което е добре за клиента...пък и за всички.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
              Проблема на повечето хора е че се доверяват на полуграмотните брокери и на нотариусите.Първите гледат да "лапнат"процента и след тях и потоп.торият си гледа работата съвестно по законосъобразността на сделката,но за скрити подводни камъни не следи,просто неговите задължения са други.Остава само и единствено адвоката,от подготвяне на документите до всички необходими проверки.

              В заключение ще кажа че адвоката върши най-важните дейности по обезпечаване на интересите на клиента а ще вземе по-малко и от брокера и от нотариуса,което е добре за клиента...пък и за всички.
              Ако знаеш колко полуграмотни адвокати/специалисти по всичко познавам, свят ще ти се завие......

              Относно полуграмотните брокери - има ги и такива. Обаче съвестните, понеже работят само в една сфера, знаят толкова, колкото и един грамотен адвокат/нотариус.

              Давайте да избягваме обобщения, и да вкарваме всички хора от един, или този бранш под един "знаменател"......

              Попадал съм в моята практика на сделки, при коите адвокат, който я подготвил, си оставил "задел" за 10 години напред.....

              Като и такива фрапантни случаи при нотариуси, че просто нямам думи.

              ПС. В никакъв случай не бих искал да поставя под съмнение твоя компетентност като адвокат. Обаче не подлагай и моята под съмнение. До доказване на противно
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Ако знаеш колко полуграмотни адвокати/специалисти по всичко познавам, свят ще ти се завие......

                Относно полуграмотните брокери - има ги и такива. Обаче съвестните, понеже работят само в една сфера, знаят толкова, колкото и един грамотен адвокат/нотариус.

                Давайте да избягваме обобщения, и да вкарваме всички хора от един, или този бранш под един "знаменател"......

                Попадал съм в моята практика на сделки, при коите адвокат, който я подготвил, си оставил "задел" за 10 години напред.....

                Като и такива фрапантни случаи при нотариуси, че просто нямам думи.

                ПС. В никакъв случай не бих искал да поставя под съмнение твоя компетентност като адвокат. Обаче не подлагай и моята под съмнение. До доказване на противно
                Прав си до болка,просто погледнах от моята камбанария и съобразявайки се единствено с моите знания и възможности.В изказването си визирах последните двама брокери,които са ми попадали,което не беше коректно от моя страна.
                Извинявам се на всички,които по един или подруг начин съм засегнал и/или обидил.
                Последно редактирано от adwokat; 13-12-08, 16:57.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                  Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                  Ако знаеш колко полуграмотни адвокати/специалисти по всичко познавам, свят ще ти се завие......

                  Относно полуграмотните брокери - има ги и такива. Обаче съвестните, понеже работят само в една сфера, знаят толкова, колкото и един грамотен адвокат/нотариус.

                  Давайте да избягваме обобщения, и да вкарваме всички хора от един, или този бранш под един "знаменател"......

                  Попадал съм в моята практика на сделки, при коите адвокат, който я подготвил, си оставил "задел" за 10 години напред.....

                  Като и такива фрапантни случаи при нотариуси, че просто нямам думи.

                  ПС. В никакъв случай не бих искал да поставя под съмнение твоя компетентност като адвокат. Обаче не подлагай и моята под съмнение. До доказване на противно
                  Едва ли сме искали да засягаме някого, просто от опита си сме се постарали да предпазим питащите от чужди гафове. 16 години работя с нотариални актове и имам 16-годишно обективно мнение, че читавите нотариуси са малко.
                  Така че - с повишено внимание!
                  НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                  Omnia vincit amor !

                  Коментар


                  • #10
                    До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                    Имам няколко случая с покупко-продажби и нотариусите (различни), винаги са проверявали за тежести.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                      За тежести и сам мога да проверя, а останалото?
                      Моето мнение е САМО с адвокат. Най-малкото е странично мнение и хонорарът му не зависи от стойността на сделката (или само отчасти)
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #12
                        До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                        Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
                        здравеите бихте ли ми обяснили как става точно продажбата на недвижима собственост,и нека да влючим два случея :

                        1.първи случаи имам намерен купувач,предполагам че продажбата става чре при нотариус(не съм много наясно),тои удържа ли някаква част от зделката ,какви са особеностите при него?

                        2.втори случаи от недвужимите имоти са ми намерили купувач(въпросната фирма си удържа 2.5% ,3% или там колкото си е,от сумата на зделката както си е по принцип)но от тези пари те осигуряват ли разходите при нотаруса ?
                        маи имаше нещо такова ,някои ще ми избистри ли как е положението всъщност?

                        как е по добре чрез недвижими имоти да стане работата или как?( не съм много наясно с тези префвърляния )признавам си

                        а с купуването на имот как стоят нещата с главата надолу ли
                        Здрасти, до колкото разбирам имаш имот за продаване
                        1. Директна продажба/без ф-ма посредник/ необходими документи и последователност на действията:
                        1.1. Нотариален акт за собственност на имота/на твое име/
                        -Ако имота не е на твое име, за да изповядаш сделка ти трябва Нот.заверено пълномощно за продажаба на имота от собственника му
                        -Ако имота се води на твой роднина/баща, майка, дядо, баба, т.н./ и въпросния е починал, то ти трябва смъртен акт на починалия собственник и си вадиш Свидетелство за наследници, и да имаш Свидетелство за делба или писмена договоренност с други налседници с което да удостовериш твоето положение като единствен наследник
                        -Ако имота е придобит след брака/ако имаш такъв/то следва жена ти да присъства при продажбата при Нотариус, защото по закон тя също става съсобственник на всичко придобито по време на брака
                        2.2. Актуална скица на имота(актулани са 6 месеца след издаване)/ако съдържа земя-парцел, къща, вила, т.н./ с която да удостовериш пред продавача и нотариус актуалните размери, положение и тип на имота
                        3.3. Предварителен Договор за Покупко-продажба на недвижимия имот/необходим винаги/ и не е необходимо да се заверява нотариално, защото ще бъдеш сурувакан %/интерес/ такса в/у сумата която е описана в договора!
                        -Необходим ти е за да удостоверите Договорената цена, начина и крайният срок на плащане(Обикновенно за 1 месец) за описания имот/в случай на неизпълнение от страна на купувача имаш право да задържиш полученото Капаро(10%) а ако ти провалиш сделката-продадеш имота, заложиш, т.н. Купувачът получава платеното от него капаро обратно но в Двоен размер-по закон/.
                        -В него се описва че имота не е заложен, ипотекиран, обременен с др, тежести и че ти декларираш това/без наличие на свидетелство за тежести/
                        -Подписва се в два оригинални екземпляра за всяка страна по един
                        4.4. Данъчна Оценка на имота/Актуална/
                        5.5. Нотариално изповядване на сделката
                        -Състои се на договорена крайна дата в предварителния договор м/у Продавача и Купувача
                        -При предварително уговорен час при нотариус
                        -Купувача поема разходите по прехвърлянето: Нот.такса, Такса вписване, подготовка на Нот.Акт и 2% данък за закупуване на имот/начислява се в/у стойността на имота описана в Нот.Акт
                        *** Увери са че си получил парите преди да си прехвърлил имота нотариално!!!

                        2. Продажба чрез посредник ф-ма за недвижими имоти
                        2.1. Взимат комисионна/ м/у 2-4%/
                        -Фимрата ти подготвя Предварителния Договр/Продавач-Купувач, с което си гарантира сделка и комисинна от двете страни в повечето случаи/помага и напътства за изваждането и подготвянето на всички гореописнаи документи в т.1.
                        -Читавите фирми си взимат/плащаш им/ комисионната, след като сделката е приключена успешно, което ти вдъхва сигурност

                        3. При закупуването на имот, Ти трябва да изискаш от Продавача всички по-горе описани документи, но най-добре използвай фирма или адвокат, за да не гризнеш някое дръвце
                        Последно редактирано от off4x4; 29-01-09, 00:52.
                        Mitsubishi Pajero II 2,8TDI SuperSelect / Mercedes ML 400CDI

                        Коментар


                        • #13
                          До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                          3.3. Предварителен Договор за Покупко-продажба на недвижимия имот/необходим винаги/ и не е необходимо да се заверява нотариално, защото ще бъдеш сурувакан %/интерес/ такса в/у сумата която е описана в договора!
                          -Необходим ти е за да удостоверите Договорената цена, начина и крайният срок на плащане(Обикновенно за 1 месец) за описания имот/в случай на неизпълнение от страна на купувача имаш право да задържиш полученото Капаро(10%) а ако ти провалиш сделката-продадеш имота, заложиш, т.н. Купувачът получава платеното от него капаро обратно но в Двоен размер-по закон/.
                          -В него се описва че имота не е заложен, ипотекиран, обременен с др, тежести и че ти декларираш това/без наличие на свидетелство за тежести/
                          -Подписва се в два оригинални екземпляра за всяка страна по един.
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Предполагам, че това се пише на ръка, та ако може някакъв примерен текст да видя, ще съм благодарен!
                          Не мисли като човек!

                          Коментар


                          • #14
                            До: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                            Искам да допълня нещо от изключителна важност при проверката за тежест на даден имот.Примерно купувате имот от мошенник,който иска да продаде въпросния имот на неколцина за един ден-не е никакъв проблем,и дори не се налага да има участие на нотариус в далаверата-просто измамника трябва да действа бързо и експедитивно и да изповядва сделките при различни нотариуси-толкоз!После с предимство е първият купувач-този,който е извършил сделката при нотариус най-рано!Затова при покупка на имот- проверка за тежести в самия край на деня предхождащ сделката,а самата сделка възможно най-рано на следв.ден,като не пречи с отварянето на службата по вписване пак да се направи справка!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: продаване на недвижима собственост,кое е по удачно,как става?

                              досега съм срещал толкова неграмотни че ум да ти зайде, даже един много добър ме прецака само и само да си прибере хонорара ме набута в проблемен имот . Нотариусите и там има такива дето дават фира и никога няма да купувам при тях , но с удоволствие продавам там . Както има един лаф при един да купуваш а при друг да продаваш.
                              Като съвет питай за читав нотариус който си държи на името, а такива има .
                              Мошеника ако иска да те измами винаги може , и аз съм се уверил колко доверчиви и наивни хора има. продал съм досега над 200 имота и най-много 10души при подписване на предварителен договор са ми поискали документи които да удостоверяват собствеността на имота .
                              Grand Vitara 2005g- за работа
                              Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                              Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X