Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

    Момци, оставете тия глупости "политиците нищо не правят, нещата отиват на зле.." и т.н....
    Това са приказки за бабичките по пейките..

    Истината е че насам идва цунами от пари, трябва да си пълен идиот, за да не го видиш!
    Гърците, които са нещо като идеолози на мързела, от десетки години се носят върху гребена на това цунами, даже казват - "тъй като вие нямате опит в усвояането на европарите, затова ние правим фирми в България - да ви помогнем!"

    Мисълта ми е, сега е момента всеки млад мъж, който иска да си управлява сам съдбата да се замисли!

    За млади фермери - до 40 г. еврофондовете поемат 70 % от инвестицията, какво повече?!

    Достатъчно е да искаш да успееш, яд ме е че нашите "мъжкари" се срамуват от тракторите и се парфюмират с нежни парфюми и си правят маникюр!
    Аз лично видях мъж с мускули от фитнес, как си прави маникюр и си беше махнал космите от тялото! Ако някой не ми вярва, ще го помоля следващия път за снимки и ще видите, че е истина!!!

    С една дума, ако някой може да сметне тези 5 милиарда евро, разбити на глава от фермерите, какви пари са да го пусне, моя калкулатор спира да работи след 500 милиона...

  • #2
    До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

    Нищо не можеш да вземеш.
    Никой не гледа какво и защо искаш, гледат само как го искаш. Апотеоз на чиновническото безумие. Само че няма никакъв начин да попълниш правилно бележките, а ако има грешки няма и да погледнат за какво става дума. Ако ще да е за истинско лекарство срещу рака.
    Ако платиш на консултанти и на който трябва за да го пробута, вече няма да има за тебе.
    Тия пари не са за работа. Те са за говорене за работа.

    Коментар


    • #3
      До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

      Стефане, защо костенурките си снасят яйцата в един ден, защо антилопите гну пресичат наведнъж реката с крокодилите, защо руснаците са отстъпвали по 500 км на ден?!
      Защото хищника не може да изяде толкова много наведнъж за толкова кратко време!
      Дори и драскачите не могат да ги приберат тия пари!

      Коментар


      • #4
        До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

        Volk, провери какъв процент от тези средства са успели да усвоят през първата година Чехия, Полша и Унгария. А от процента успели у нас колко ще са на принципа: ентусиазъм, идея, проект, реализация? Аз вече опитвам и все повече се убеждавам че което не го направя със собствените си ръце и ум никой друг няма да ми го направи.

        Коментар


        • #5
          До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

          Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
          Volk, провери какъв процент от тези средства са успели да усвоят през първата година Чехия, Полша и Унгария. А от процента успели у нас колко ще са на принципа: ентусиазъм, идея, проект, реализация? Аз вече опитвам и все повече се убеждавам че което не го направя със собствените си ръце и ум никой друг няма да ми го направи.
          На мен каквото ми е нужно съм го усвоил, даже дето се казва за няколко живота, яд ме е че го няма проамериканския модел - да забиеш колчето и да станеш човек, много наши младежи предпочитат живота на "тения" в офиса пред "орловия полет" над нивите, защото се срамуват от тази дейност!

          Коментар


          • #6
            До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

            Момци, за жалост на нацията няма никакъв интерес към тези пари, дори и от участниците във форума!
            Аз мога само да благодаря на всеки незаинтересован гражданин и да запретна ръкави, да се справя доколкото мога с това пусто усвояване...
            Ще се опитам сам, ама то си е пара брате - банкноти да са - вагон ти трябва да ги извозиш! Добре че никой не ги иска!

            Коментар


            • #7
              До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

              абе честно с тези чиновници : "спорен е казуса , подай документите и ще видим да се разберем" и това без да им искаш нищо освен да си свършат работата (и така досега 3 месеца и нещо)

              не си прав че никой не иска да работи, работа има много, но ....
              а на вас шапка ви свалям и поклон доземи !
              (без бъзик)
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #8
                До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                яд ме е че го няма проамериканския модел - да забиеш колчето и да станеш човек, много наши младежи предпочитат живота на "тения" в офиса пред "орловия полет" над нивите, защото се срамуват от тази дейност!
                Малко нещо ме съмнява този "орлов полет над нивите". Дори и в Щатите земеделието се субсидира от държавата . За Европа да не говорим.
                Орлите не чакат на пари от данъкоплатците ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                  Надявай се ти, че никой не ги иска тези пари. В момента има бум на регистираните от чужденци дружества, чиято единствена цел е да се нагушат. Като се има предвид, че повечето вече имат опит как се попълват документите и как се взимат грантовете, а също и как да измъкнат парите, вместо да си изпълняват плана...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                    Аз пък да ви кажа прав е Volk ама като сте си наумили че е много трудно и не става какъв да е резултата? Нашите фирми още преди време работят с Евро фондовете и ви уверявам че пари се взимат и то не малко... И си ги взимаме... Пък на вас като ви е трудно чакайте... да стане по-лесно...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                      А, изобщо не е толкова трудно. Особено ако имаш опит и знаеш как и с кои консултантски фирми да работиш. Моето възражение е, че никой не ги бил искал. Искат ги и още как.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                        Еврофондовете са факт!
                        Факт са обаче и нашите корумпирани чиновничета!
                        Снощи получих атрактивно предложение за безвъзмедни средства за инвестиции. Края на август е крайния срок за проекта, а схемата е така направена, че ако не дадеш 15-20% във вид на подкуп, нямаш шанс. Верно е, че останалите 80% си остават за теб, ама защо трябва да се пълнят пак джобчетата на чиновничетата, които до сега са си траяли за тия пари и защо не се разгласява навсякъде, а трябва от "приятели" на ухо...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                          Всички сте прави. Вярно е, че много ще се опитат да получат тези пари, но малко ще са тези, които ще ги получат. Но все пак получилите ги, най-малко ще са опитали нали!
                          На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                            Имам някакъв опит в областа на европарите ( най-общо казано).
                            Вярно, че пари има. Вярно е че само трябва да положиш малко усилия.
                            Но смятам че най-голямата спънка е невероятната бюрокрация с която се сблъсква човек. С един мой клиент пробвахме една малка програма за повишаване на конкуретноспособността. Е взе парите, но си се разказа играта от хилядите документи които трябвше да подготвим.
                            То е ясно трябва да се пробва, само че трябва да сте подговени за тоновете хартия, който ще напишете .
                            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                            NULLA TENACI INVIA EST VIA

                            Коментар


                            • #15
                              До: Заливат ни с пари, ще успеем ли да ги съберем?!

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Еврофондовете са факт!
                              Факт са обаче и нашите корумпирани чиновничета!
                              Снощи получих атрактивно предложение за безвъзмедни средства за инвестиции. Края на август е крайния срок за проекта, а схемата е така направена, че ако не дадеш 15-20% във вид на подкуп, нямаш шанс. Верно е, че останалите 80% си остават за теб, ама защо трябва да се пълнят пак джобчетата на чиновничетата, които до сега са си траяли за тия пари и защо не се разгласява навсякъде, а трябва от "приятели" на ухо...
                              По кои грантове е това ?Ако е през МРРБ -така е за съжаление.Искат си за да дадат.
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X