Обява

Свий
Няма добавени обяви.

може ли да се обжалва сума за щета по ГО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • може ли да се обжалва сума за щета по ГО

    При оглед на ударено МПС от застрахователната компания на виновника за ПТП-то като направян оглед и опишат щетите казват примелно
    "елате другата седмица да си получите сумата за щетите /която вие не знаете каква ще бъде/"
    и като отидете да си получите сумата чак тогава разбирате каква е тя и се вижда примерно че е недостатачна за да покрие щетите

    тогава ако ще се обжалва трябва ли да се взима въпросната сума или ако се вземе и се подпише документчето че е получена вече не може да се обжалва
    Последно редактирано от kraz; 16-06-07, 13:24.

  • #2
    До: може ли да се обжалва сума за щета по ГО

    Трябва да са ясни общите условия към конкретната застраховка и към коя застрахователна компания.Всяка има различни общи условия.
    B+

    Коментар


    • #3
      До: може ли да се обжалва сума за щета по ГО

      Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
      Трябва да са ясни общите условия към конкретната застраховка и към коя застрахователна компания.Всяка има различни общи условия.
      Мисля,че колегата говори за случай в който ще получи обезщетение по ГО на друго лице,там няма как да знае какви са общите условия по застраховката.За съжеление в доста случай когато изплащат щети от нечия ГО,застрахователите дават смехотворни суми.Според мен е по-интересно какъв документ те карат да подпишеш при получаването на сумата,ако там по някакъв начин декларираш,че си съгласен с оценката,значи не трябва да взимаш парите и да го подписваш,ако ще обжалваш.Ако не съдържа подобни неща,взимаш сумата и пак обжолваш.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: може ли да се обжалва сума за щета по ГО

        В коя компания е ГО-то на този който те е ударил???
        Попринцип в такива случай се подава молба до директора на "ликвидация" на съответната застахователна компания за преразглеждане на щетата, в 90% от случайте след преразглеждането, дават "правилната сума". В този случай щетите се гледат от комисия и се взима наистина добро ( в полза на застрахования) решение.
        Аз бих опитал така!
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          До: може ли да се обжалва сума за щета по ГО

          в INTERAMERICAN

          вече почнах да махам счупените неща понеже незнаех как седи въпроса с обжалването пък и бях взел сумата за щетите и май е късно за обжалване
          дано въобще не се налага да се стига до там де но е добре да се знае как седят нещата
          Последно редактирано от kraz; 17-06-07, 23:05.

          Коментар


          • #6
            До: може ли да се обжалва сума за щета по ГО

            Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
            в INTERAMERICAN

            вече почнах да махам счупените неща понеже незнаех как седи въпроса с обжалването пък и бях взел сумата за щетите и май е късно за обжалване
            дано въобще не се налага да се стига до там де но е добре да се знае как седят нещата

            Това, че си взел пари не значи, че не можеш да подадеш молба за преразглеждане на щетата - опитай нищо не ти коства.
            LZ1PER

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X