Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

    Някой на ясно ли е каво изменение на закона са приели, по специално за плащане на глобите в КАТ? Аз до колкото разбрах който не си е плати глобата..... вземат му книжката. Едни опашки сега ще се заформят в НАПа. Аз имам някакви неплатени актове от преди 4-5 г. ама не помня колко пари са.
    О899 2б2 1З2

  • #2
    До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

    Аз съм чувал, че Административно-наказателните постановления имат давност 2 години, така че би трябвало да не те търсят за тях. Аз също имам някакви стари актове, но нямам намерение да се пъхам зорлем между шамарите...... Преди нали ги пращаха в данъчната служба по местоживеене-аз и до ден днешен не съм получил нищо, а имам някои от 1996 г.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

      Стой си кротко у дома и чакай да видим как ще ти вземат книжка.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #4
        До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Аз съм чувал, че Административно-наказателните постановления имат давност 2 години, така че би трябвало да не те търсят за тях. Аз също имам някакви стари актове, но нямам намерение да се пъхам зорлем между шамарите...... Преди нали ги пращаха в данъчната служба по местоживеене-аз и до ден днешен не съм получил нищо, а имам някои от 1996 г.
        Не знам каква давност имат , ама мен ме потърсиха за един фиш за превишена скорост , който съм забравил да платя през 2003 г. и през 2006 ми пратиха писмо от Агенцията за държавни вземания - Русе , че идват да ми описват апртамента. Проведох два телефонни разговора с чиновничка от тази агенция , която ми обясни кое - как , отидох и го платих. Оказа се , че за 3 г. от 5 лв е станал 17 и нещо. Та мисълта ми е , че държавата има ли да ти взема нещо си го търси до дупка.

        Коментар


        • #5
          До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

          А за давност от 2 години на наказателното постановление чувала ли е? За фишовете не знам ...... Той и колегата горе го е казал, а освен това и по Нова Телевизия днес по новините го казаха! Преди 06.2005 никакви постановления не важат
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            А за давност от 2 години на наказателното постановление чувала ли е? За фишовете не знам ...... Той и колегата горе го е казал, а освен това и по Нова Телевизия днес по новините го казаха! Преди 06.2005 никакви постановления не важат

            Наказателното постановление НЯМА 2 годишна давност .То е акт с който завършва производството по налагане на административните наказания.
            Виж вече административните наказания имат погасивна давност.
            1.тя е две години ,когато наложеното наказание е глоба и тя респективно не е събрана.
            2.шест месеца ,когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност,за определен срок /разабирай да ти вземат книжката/
            3.3 месеца когато наложеното наказание е обществено порицание/има и такова наказание/.Доста връзкари ,"чичко полицай" само му се скарва в отдел наказателни постановления в КАТ ,че карал миналата седмица с 240км /чи бил засечен с радар и не спрял на "слънчоглед".
            Ама такива "герои" видяхте кой ги наказва накрая -вчера на магистрала "Тракия".Добре ,че няма други невинни жертви.
            B+

            Коментар


            • #7
              До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

              Опашки за плащане няма да има. Глобите се плащат само по банков път и парите могат да бъдат приведени от всяка банка. Друг е въроса обаче как може да се разбере колко пари дължиш с разните лихви и т.н...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

                отиваш в НАП където се водиш по ЛК, казваш си ЕГН-то на касата и ще ги разбереш...

                крайно време е да се вземат някакви мерки - в момента се стимулира нарушаването, а не спазването на ЗДП...
                лоигчното решение е, да не връщат талончето, докато не се плати акта...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  До: Хайде пък сега юруш да си плащаме глобите от КАТ

                  Това е на теория. На практика в повечето случаи информацията не е стигнала до тях. Мисля, че дори вече не им я подават изобщо и не се плаща на тях, а с директен банков превод към КАТ.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X