Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цените на ГОРИВАТА?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цените на ГОРИВАТА?!

    Немога да разбера как така горивата вървят нагоре и нагоре - гледам бензина 2.03,газта - от 88 стана 94!
    Докога ще търпим това - да ни лъжат и ограбват!
    Бях в USA като дигнаха галона с 0,10-0,20 цента - То небеше митинги то небеше викане и пак го намалиха! Тук в момента цената на бензина е долу горе колкото в Европа - Но заплатите ни са супер!

  • #2
    Re: Цените на ГОРИВАТА?!

    Докато си траеме Българите-нищо чудно да стане бензина и 5 лева литъра.Ние сме свикнали да си траем

    Коментар


    • #3
      Re: Цените на ГОРИВАТА?!

      Прав си но аз мисля че ще дойде време да го правим със сила макар че сме в 21 век но само така ще има спасение! В момента положението в България отива от зле на по-зле, вдигат цени и сменят хора(някой ги сменят завинаги) а ни отвличат вниманието с избори и Биг Брадър. Просто сме смешни - не по скоро трагични!На нас ни е промита психиката - тези 500 години много лошо ни са се отразили!

      Коментар


      • #4
        Re: Цените на ГОРИВАТА?!

        Ей хора вие нещо май сте забравили в кое време живеем. Ами като сте против високите цени вземете отнякъде горива на по-ниски и ги продавайте... Уверявам ви че всички ще са ви фенове... Сега всички фирми които продават горива са частни. Никой не ви пречи да продавате бензин и по десет стотинки литъра ако искате...

        Недейте да говорите глупости. Няма държава в Европа която да може да си позволи по-ниски цени на горивата... защото всички останали ще си ги купуват оттам... Дори и в Албания и Македония горивата са на тукашните цени с разлика от няколко стотинки...

        А това за цените на горивата в САЩ не е вярно. Само преди по-малко от месец Веско беше там. Цените са се вдигнали яко и са почти колкото тук... И да им харесва и да не им харесва това е...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Re: Цените на ГОРИВАТА?!

          Както е тръгнало маи ще сменям колата. Стане ли бензина 5лв взимам V12.

          Коментар


          • #6
            Re: Цените на ГОРИВАТА?!

            Ти май нещо се объЛка!

            А това за цените на горивата в САЩ не е вярно. Само преди по-малко от месец Веско беше там. Цените са се вдигнали яко и са почти колкото тук... И да им харесва и да не им харесва това е...
            Незнам кой е бил там! Ама не само твоя Веско е ходил в USA скоро! Предлолагам знаеш колко литра са един галон! В Houstan преди 2 месеца беше 1,89 USD!, в New York - 2,20 а в Роrt Canaveral - 2,10! Така че смятай и не говори наизуст!
            А това за частния бизнес дето си го написъл пак помисли! Като толква много знаете - Знаеш ли че България не купува нефт от ОПЕК а само Руски на преференциални цени! Но дай като населенито не знае да му продаваме по ако искаш и по 10 лв. литъра - Нали си имаме баровци с лъскави джипове!

            Ама докато има такива които само се СРАВНЯВАТ с ЕВРОПА - Защото колкото и да не Ви се ЩЕ НИЕ НЕ БЯХМЕ готови да влизаме в Европа! Защо не направиха референдум - Мен кой ме е питал дали искам в Европа! Какво се или ще се промени?НИЩО само цените! Като се сравняваш с Европа - каква ти е заплатата - Европейска(може твоята дя е но на обикновенния учител или продавач не е) така че освен че ни имат за кръводарители нищо друго!

            Коментар


            • #7
              Re: Цените на ГОРИВАТА?!

              Е кой точно купува на преференциални цени от руснаците? Руската компания ЛукОйл нали. Ами я ходете вие да си купите от руснаците на преференциални цени като е толкова лесно. Не сме били купували от ОПЕК, еми добре ето ви поле за действие - договаряйте се купувайте и продавайте евтино... не разбирам къде е проблема. Или си купете от румънските рафинерии, гръцките, македонската, албанската и т.н. Кой ви пречи да го направите?

              А за цените в САЩ нещо не сте разбрали. Я добавете към цитираните от вас цени нашия акциз и ДДС и гледайте резултата. И не ми обяснявайте че може да се махнат защото там влизаме в един друг филм... че в щатите го няма този акциз ама и прилична здравна застраховка е от 2000$ месечно нагоре...

              И въобще не разбирам как може някой да се възмущава от нещо което е дефакто стандарт в цяла Европа. Или ние тук ще си караме с бензин от 30ст. литъра а останалата част от Европа с такъв от едно евро... Много ми е интересно как точно ще стане...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                Ама докато има такива които само се СРАВНЯВАТ с ЕВРОПА - Защото колкото и да не Ви се ЩЕ НИЕ НЕ БЯХМЕ готови да влизаме в Европа! Защо не направиха референдум - Мен кой ме е питал дали искам в Европа! Какво се или ще се промени?НИЩО само цените! Като се сравняваш с Европа - каква ти е заплатата - Европейска(може твоята дя е но на обикновенния учител или продавач не е) така че освен че ни имат за кръводарители нищо друго!
                Мен също никой не ме е питал дали искам или не но тези всичките години съм стоял тук и без значение дали съм гласувал или не и за кой съответно резултата е че сме там защото това беше в платформите на всички политически партии... Или поне аз не се сещам кой беше против...

                Аз лично съм против нашето членство в ЕС поради много причини които са в страни от темата. Но то е факт с който като всеки разумен човек се съобразявам. И за разлика от Дон Кихот съм съвсем наясно с вятърните мелници...

                Били се променили само цените и нищо друго. Еми за някой е така за друг иначе. Моята "заплата" е "европейска" много отдавна и никога не съм чакал някой да ми я вдига или определя...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                  Венци , прав си братче , ама малко хора могат да имат европейски заплати. Не искам да влизам в сравнения , но в провинцията нещата са много , много по-зле отколкото в София. И тук се работи здраво , и тук има хора вземащи що-годе добри пари , но като цяло нещата са повече от трагични , наистина. И вдигането на цените на горивата допълнително утежнява и без това тежкото икономическо положение на болшинството от хората. А и няма да е само това - очаква се повишаване на цените на земеделската продукция заради сушата , а оттам и на всички храни , на електроенергията - също. И то какво излиза?.. Не знам , но все някога този цирей ще избие нанякъде , въпрос на време и нерви е...

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                    Готов съм да се обзаложа че нищо няма да стане. Малко по-малко земеделците ще почнат да навлизат в дебрите на евро субсидиите. Тук там ще почнат да се инвестират разни инфраструктурни проекти... и така лека полека всеки ще си намери своята си ниша. Проблемът на повечето хора е че не осъзнават колко много нещата зависят от собствената им квалификация и знания. Като стана на въпрос за моята "заплата" всъщност за да съм точен ще кажа че ако утре ида в Мюнхен или Ню-Йорк или на още няколко стотин места най-вероятно ще получавам повече отколкото тук. Въпросът е че тук имам най-ценния ресурс а именно достатъчно свободно време... например да пиша в портала и да си дискутирам разни теми... А това също е въпрос на стандарт нали?

                    А колкото до стандарта то въпросът е също спорен. Защото мнозинството българи имат и то не малко недвижима собственост. Което въобще не може да се каже за мнозинството англичани например. И редовно ми се случва някой който има не малко недвижима собственост да се оплаква от нямане и липса на средства...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                      Дано да си прав , дано...Що се отнася до земеделците и евросубсидиите , позволи ми да съм настроен доста скептично към тях. При сегашното ръководство на земеделското министерство нали знаеш къде ще отидат? Най-малкото не там , където наистина има нужда от тях. Което от своя страна само ще задълбочи проблемите.
                      А за недвижимата собственост - болшинството хора с такава имат по една къщичка или апартаментче и в това се и заключава т.н. недвижима собственост за тях. Нали не очакваш всички да ги ипотекират , за да получат заем с който да развиват бизнес? Най-малкото защото цените на недвижимата собственост в Кричим и в София са на светлинни години една от друга и парите , получени от нея ще са несъизмерими и недостатъчни.

                      Както и да е - това е тема , по която може да дискутираме до утре и файда никаква... Кучетата си лаят , керванът си върви...

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                        Докато политиците се занимават с БИЗНЕС а не с Политика положението на обикновенния гражданин ще е трагично.А те ПОЛИТИЦИТЕ нямат намерение да се откажат от БИЗНЕСА,че нали заради него са в Политиката.Ако не са правят на ощипани девойки и не свалят митата и акцизите на горивата ЦЕНИТЕ НИ ЩЕ СА ЕВРОПЕЙСКИ.Ако нашите политици мислят за нас обикновените хора трябва да го направят моментално.Е питам имали или няма начин цените на горивата да паднат?Важно е да има политическа воля да стане.Къде са сега синдикати и неправителствени организации за да вдигнат хората на протест?ДОКАТО СИ МАЛЧИМЕ И ОБСАЖДАМЕ ПРОБЛЕМИТЕ СИ ПО-ОПАШКИ,ФОРУМИ И КАФЕНЕТА А НЕ ИЗРАЗИМЕ ЯСНО ПОЗИЦИЯТА СИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТА ПРОБЛЕМИТЕ НИ НИКОГА НЯМА ДА СЕ РЕШАТ.За съжаление всичко е благодарение на манталитета ни.
                        "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                          Акциз на горивата има навсякъде в ЕС. Тъй че няма как да стане в България да няма. Същото е с цигарите и алкохола. Все пак акцизите са едно от важните пера за формиране на държавния бюджет. Според мен не това е начинът за подобряване на икономическото състояние на народа. А и колкото и да изразяваме позицията си пред парламента няма да има ефект. Трябва тотално и изцяло да се смени политическата класа и едва тогава може да има някаква надежда за положителни промени. А със събрания и митинги просто не виждам как ще стане това.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                            С митинги не става ама с митинг бутнахме Жан Виденов нали?Да си бяхме мълчали и да чакаме той сам да си подаде оставката???????
                            Естественно,че държавния бюджет се формира от акцизи мита и прочие... но кой БЮДЖЕТ?Този с огромни излишаци които си разходват по-усмотрение на УПРАВЛЯВАЩИТЕ
                            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Цените на ГОРИВАТА?!

                              Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                              Акциз на горивата има навсякъде в ЕС. Тъй че няма как да стане в България да няма. Същото е с цигарите и алкохола. Все пак акцизите са едно от важните пера за формиране на държавния бюджет. Според мен не това е начинът за подобряване на икономическото състояние на народа. А и колкото и да изразяваме позицията си пред парламента няма да има ефект. Трябва тотално и изцяло да се смени политическата класа и едва тогава може да има някаква надежда за положителни промени. А със събрания и митинги просто не виждам как ще стане това.
                              +1
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X