Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зелена карта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зелена карта.

    Тази година, през месец март, направих една услуга на роднина! А именно, да закарам една кола от Русия до Сърбия. Имах известни преживявания, но като цяло всичко си беше ОК. След като разбрах, че българския ферибот вече е "кацнал" на пристанището в Новоросийск, запалих джапанките и отидох на място... оказа се, че трябва да го чакам цял ден, (че и цяла нощ), да се разтовари и да се натовари с други ТИР-ове! През цялото това време се скъсах да тарся, къде да си направя зелена карта! НИКОЙ НЕ БЕШЕ ЧУВАЛ ТАЗИ ДУМА!!! Обадих се и на българския представител в пристанището, той ми каза, да си я изкарам на място в България! ОК, тръгвам аз с фериботчето и някаде към 2ч. на 18-ти (ако не се лъжа) март, пристигам на пристанището в Бургас! И пак всичко е ОК...

    НО! Вече съм в България... на граничния пункт ми взимат талона на колата и ми искат зелена карта! Аз обяснявам, какъв ми е случая, че така и така искам да си я направя тая пуста зелена карта тук и сега!!! Обаждам се аз на моята застрахователка и какво си мислите, че ми каза..... ОТ 17-ТИ ЯНУАРИ ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ НЕ ПРАВЯТ ЗАСТРАХОВКА НА КОЛИ С ЧУЖДА РЕГИСТРАЦИЯ!!!!!!!!
    Тогава започнах да обикалям ВСИЧКИТЕ бензиностанции в Бургас, такситата ми излязоха колкото билетите за ферибота! И наистина, никой не искаше да ме застрахова! Накрая отчаян влязох в поредния Шел.... Нали, Чичко Шел може вшичко!!! Та там не знам какъв късмет извадих, но хванах някаква застрахователка, която тамън си трагваше... явно не беше много в час горката, защото, като я попитах дали прави застраховки на коли с чужда регистрация, тя каза: "Разбира се, как!" Не знам от къде го изкарах този кьорав късмет, но кам 8:30ч. вече излитах от Бургас със двеста, докато тая не се е осетила!!!

    На другия ден, пак към обяд някъде съм на Калотина! Българите пак нещо ми се заяждаха, при това забележете, искаха ми документ, че са платени данъците на колата!!! А тя е с руска регистрация и е купена нова 2006 година! Както и да е... По същество!
    Сърбите: "Имаш ли зелена карта?"
    Аз: "Ми, не!"
    Сурбите: "Заповядаите, тук е банката, ако имате нужда да обмените валута, а следващата врата са застрахователите...:
    И на мен ми падна чеинето.... Работа за 15 минути!!!

    Обобщение на проблема: Тук, в България, ми искат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО някой да ме застрахова, а застрахователите не го правят!!! (Защото не им било изгодно...) Е кажете, до къде ще я докараме така?!?
    Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

  • #2
    Re: Зелена карта.

    Ъъъ дали си ти зелена карта за чужди номера ? Ти ме хвърли в тъч. Аз това ако си го намеря изобщо няма да си я регистрирам колата тук.

    Пълно каско правят, но гражданска (зелена карта) не можело, ако колата не е с БГ номера. Не че не искат - не можело.

    Ако греша казвайте да търся да разпитвам.
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • #3
      Re: Зелена карта.

      Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
      Ъъъ дали си ти зелена карта за чужди номера ? Ти ме хвърли в тъч. Аз това ако си го намеря изобщо няма да си я регистрирам колата тук.

      Пълно каско правят, но гражданска (зелена карта) не можело, ако колата не е с БГ номера. Не че не искат - не можело.

      Ако греша казвайте да търся да разпитвам.
      Точно така, не можело!!! Но мога да ти покажа, къде правят! Жената си ми написа нормална Българска застраховка гражданска отговорност!!!
      Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

      Коментар


      • #4
        Re: Зелена карта.

        Дай л.с.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #5
          Re: Зелена карта.

          Е нещо не разбирам - как да не може. Те как правят тогава ГО на временните номера.
          Имах и аз такъв казус по едно време и от Левинс ми отказаха, от ДЗИ казаха ОК. Иди ги разбери

          Коментар


          • #6
            Re: Зелена карта.

            Вярно е ,не правят ГО на коли с чужда регистрация,иначе не само колегата Тутин ще сключва ГО в България,но и всякакви други граждани на ЕС,а българските застрахователи ще трябва да плащат милиони за покриване на щети причинени на германиц от австриец (примерно).Един познат с двойно гражданство си закара кола с БГ регистрация в Германия,щото тука и плаща около 200 лв. ГО+зелена карта годишно,а в Германия за тамошна кола му излизало около 100евро на месец.
            Всъщнос,като прочетох кво съм написал и гледам-грешка.Правят ГО на коли с всякаква регистрация,но с валидност само за територията на България.Зелена карта не правят-по гореспоменатите причини.Май е време да лягам,че почнах да пиша тъпотий тук там.Поздрави.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X