Обява

Свий
Няма добавени обяви.

абсурден проблем при регистрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • абсурден проблем при регистрация

    здравейте и аз се сблъсках с абсурден проблем
    внесох кола от Швейцария,минах митница изкарахме транзитни номера от Ямбол написах му договор/kafertrag/ я продадох на човек от София
    проблемът е следния в София не ми признават този договор изкат нотариално заверен,нотариуса не може да напише договор понеже автомобила не е с българска регистрация а в КАТ Ямбол не могат да я регистрират понеже вече има издадени транзитни номера на друг човек от друг регион
    какво да правя

  • #2
    От: абсурден проблем при регистрация

    Защо не я регистрираш на твое име и т.н. Развалили сте сделката. Е, малко се усложнява, но сега пък сте вързани.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      От: абсурден проблем при регистрация

      Щом колата е минала митница,значи неможеш да я продадеш с калфентрак,а можеш да я прехварляш само с нотарялно заверен договор.Другия проблем е че екземпляра от митническата декларация от митницата отива по служебен път в кат Ямбол.
      тел.0878908334-ИВО:roll:

      Коментар


      • #4
        От: абсурден проблем при регистрация

        нотариалния договор не важел за други региони
        накрая оправих нещата
        в крайна сметка излиза,че всяка институция работи сама за себе си,каквито документи важат някъде другаде не ги признават

        Коментар


        • #5
          От: абсурден проблем при регистрация

          Сега, дано ти помогна.
          Нека ти разкажа при мен как стана:
          Джипката не бе на мое име, карах си го докато бях в щатите.
          Когато си го качих на контейнера, попълних някакви формални документи за изпращането.
          Американския талон им дадох, нищо че не бе на мое име и се писах като получател.
          Тук имах доста разкарване по технотестове, но това е за една друга тема.
          Така, като бях в митническата агенция да ми попълват документи, жената ми каза че трябва да имам договор за покупко продажба на мое име, малко се очудих, но на следващия ден й закарах такъв писан от мен на Английски където фигурираше името на чието име е колата и моето Същия ми послужи и в КАТ като регистрирах
          Така че моя съвет е да си напишеш такъв документ на Швейцарски, в който пишеш че колата той я е купил от теб още там

          Коментар


          • #6
            От: абсурден проблем при регистрация

            Само да добавя в темата ..., че думата "Договор за покупко-продажба" на немски се казва: Kaufvertrag ... Кауффертраг ...

            Ето един много хубав:
            http://www.uniqa.at/uniqa_at/cms/img...tcm29-7213.pdf
            Ето още един ... още по-хубав:
            http://www.vm-wendt.at/formulare/kaufvertrag_x.pdf
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #7
              От: абсурден проблем при регистрация

              Колеги да попитам ако сте запознати. Трябва ли да се минава технотест ако в КАТ са регистрирани подобни автомобили?
              Каква ми е идеята - живея в щатите и имам Мерцедес, който мисля да си вкарам в БЪЛГАРИЯ.
              Тайтъла е на мое име и т.н. тък като има бая автомобили от тази марка внесени от автоджамбазите в България задължително ли се минава Технотест/Декра /май беше др. фирма?/ или директно в КАТ и по каналния ред?

              Коментар


              • #8
                От: абсурден проблем при регистрация

                Мисля,че всички автомобили внесени от страни които не са членки на ЕС се минава технотест.
                Управлява
                ЛР Дискавъри 1 300tdi
                Вектра А C20XE

                Коментар


                • #9
                  От: абсурден проблем при регистрация

                  Технотеста ти дава типово одобрение за конкретната марка и автомобил
                  Опитай да си набавиш такова типово одобрение от ТАМ за Европа.(за твоята марка и автомобил с номерата на рама и двигател)
                  Вероятно марката си има официален износител за Европа. Обърни се към него и вероятно ще стане.
                  Технотеста за леки автомобили произвеждани серийно в България си е една пирамида и далавера.Нищо повече.
                  Дори при внос на РЕНО(френска за европа) , но от Швейцария искаха технотест (но ядец)
                  Взех си типово одобрение от РЕНО - без посредници и съвсем нормално. Изпратих писмо до фирмата с марка, модел и номерата на рама и двигател. След време получих това одобрение и в КАТ .....клекнаха.Всичко ми струваше - 20 евро.
                  Дано съм бил полезен ?
                  Успех и ..... подготви се за живота в България. Добре дошъл ! (после да не съжаляваш.......)

                  Коментар


                  • #10
                    От: абсурден проблем при регистрация

                    Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                    Колеги да попитам ако сте запознати. Трябва ли да се минава технотест ако в КАТ са регистрирани подобни автомобили?
                    Каква ми е идеята - живея в щатите и имам Мерцедес, който мисля да си вкарам в БЪЛГАРИЯ.
                    Тайтъла е на мое име и т.н. тък като има бая автомобили от тази марка внесени от автоджамбазите в България задължително ли се минава Технотест/Декра /май беше др. фирма?/ или директно в КАТ и по каналния ред?
                    То в тоя ред на мисли, май е по-добре да почнеш да се интересуваш отсега, как новорегистрирания в Бг Бенц ще може да си го върнеш отново в US, за да има какво да си караш, като ти писне калинката от тукашната простотия....

                    Коментар


                    • #11
                      От: абсурден проблем при регистрация

                      Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                      Само да добавя в темата ..., че думата "Договор за покупко-продажба" на немски се казва: Kaufvertrag ... Кауффертраг ...

                      Ето един много хубав:
                      http://www.uniqa.at/uniqa_at/cms/img...tcm29-7213.pdf
                      Ето още един ... още по-хубав:
                      http://www.vm-wendt.at/formulare/kaufvertrag_x.pdf
                      знам как се пише колега грешка в бързината
                      за коли от Швейцария няма техно тест имат споразумение с ЕС дори има вариянт да не се плаща и мито ако в договора има евро текст а само ДДС
                      за всички автомобили внесени от другаде се минава техно тест тарифите ги има в тяхния сайт

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X