Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екотаксата на автомобили .... неправомерно ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Екотаксата на автомобили .... неправомерно ?!?

    Незнам този раздел май е най-подходящ.
    http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/...ata_za_kolite/

    Излиза, че начисляваната екотакса, при вноса на автомобили втора употреба, ще излезе неправомерно събирана.
    "Таксата в България се нарича продуктова и се събира от колективните организации за оползотворяване на стари коли, като малка част от парите отиват и към държавното предприятие ПУДООС. Тя беше въведена през лятото на 2008 г. с постановление на Министерския съвет. Размерът й се променя всяка година. Той зависи от възрастта на колата, като при внос на нова в момента се плащат 146 лв.

    Продуктовата такса за автомобил до 5 години е 200 лв., за такъв от 5 до 10 години е 253 лв., а за най-старите - 267 лв. Без документ, че е платено за бъдещото претопяване на колата, внесеният автомобил не може да бъде регистриран в КАТ и да се движи по българските пътища."

    И още : "Евентуален успех на българско дело в Люксембург ще означава, че държавата ще трябва да върне парите на всички, внесли коли от юни 2008 г. до датата на съдебното решение. Сумата ще може да се търси с лихвата, ако събирането й бъде обявено за незаконно от Съда на ЕС."

    "Достатъчно е само един българин, платил екотаксата, да поиска възстановяването й, като се позове на чл. 90 от договора за Европейската общност, и да настоява българският съд да потърси отговор в Люксембург, обясниха юристи. Подобно дело, но за акциза при внос на коли, постигна пълен успех и на ощетените граждани им бяха възстановени сумите. "
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

  • #2
    От: Екотаксата на автомобили .... неправомерно ?!?

    Аз мисля да пробвам, да видим какво ще стане

    Коментар


    • #3
      От: Екотаксата на автомобили .... неправомерно ?!?

      Има ли резултат ?

      Коментар


      • #4
        От: Екотаксата на автомобили .... неправомерно ?!?

        Незнам защо но миналата седмица като питах един познат колко струва екотаксата ми каза че ще ми я направи за 70 лева незнам засхто така се получава.Миналата година ми я правиха на 180 а сега за 70 лева.
        0885719173-Красимир

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X