Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

    Вчера се замислих по този казус.
    Кола с валидна и платена ГО до август идва от малък град в София и се пререгистрира тук. Знаем, че ставката за ГО на автомобили със софийска регистрация е бая по-солена отколкото навсякъде другаде. Това съчетано и със смяна на собственост. (За конкретния автомобил застраховката е платена 163лв. а софийската ставка е 224).
    Валидна ли е в крайна сметка тази застраховка, както за пред "органите", така и в случай на реален инцидент?
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

    Не съм най-запознат, но до колкото знам при прехвърляне на автомобила трябва да се отиде до най-близкият офис на застрахователното дружество и там да уредите нещата със застраховката. Предполагам се прави нещо като анекс към полицата, т.е. сменя се лицето собственик, и предполагам може би ще преизчислят някакво доплащане.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

      Застраховката е валидна за срока, в който трябва да се предоговори със застрахователя. Дали той ще поиска доплащане - май няма право и контрата си е у него.

      Коментар


      • #4
        От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

        Преди няколко месеца имах аналогична ситуация.

        Решението е следното - полицата си е полица - тя е сключена от името на бившия собственик, и за автомобил с друг рег. номер ( стария )
        В застрахователната компания ми издадоха една бумага, със странно име, което забравих веднага, в което пише, че застраховката на оня човек, и на автомобил с еди-какъв си рег. номер се прехвърля на мое име и на автомобил с новия - моя - номер.

        Автомобила се идентифицира по VIN.

        Сега си нося старата застраховка и бумагата.

        Коментар


        • #5
          От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

          Странната бумага се казва "Добавък" на застрахователски език. Въпросът е дали в моя случай застрахователят няма да предяви претенция за доплащане на разликата в тарифите м/у Плевен и София. Защото ако е така, 61лв за по-малко от пет месеца и без зелена карта са по-скоро безсмислен разход.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

            Едва ли ще се занимава да ти иска добавък. Той по същата логика може да реши, че ти си по-рисков шофьор и т.н., но застраховката е на колата. Освен това, не може да ти иска доплащане със задна дата, а само за оставащия период от време - това е абсолютно сигурно.

            Коментар


            • #7
              От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

              Ясен +1
              И аз мисля, че за да е справедливо, би трябвало тея 61лв да ги разделят на 12 и да се плати (ако въобще се доплаща нещо) за останалото до август време.
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Освен това, не може да ти иска доплащане със задна дата, а само за оставащия период от време - това е абсолютно сигурно.
                Тук не си прав - имам опит с друг застраховател, който при при сключена застраховка "само за територията на РБ" и последваща (след повече от 6 месеца) необходимост от излизане зад граница, не само че си калкулира цялата разлика в тарифите за целия период, но има претенции и за възстановяване на направените, при първоначалното сключване на застраховката, отстъпки.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Тук не си прав - имам опит с друг застраховател, който при при сключена застраховка "само за територията на РБ" и последваща (след повече от 6 месеца) необходимост от излизане зад граница, не само че си калкулира цялата разлика в тарифите за целия период, но има претенции и за възстановяване на направените, при първоначалното сключване на застраховката, отстъпки.
                  Това е друго. Зелената карта по идея не може да се издава за друг срок, освен за календарна година и не може да има срок различен от основната застраховка. Така че те просто ти я издават със задна дата с всички произтичащи последствия.

                  И най-накрая, застрахователят може да прави каквото си иска. За някои неща ти можеш да го плашиш с жалби до Органите, но за 30 или 50 лева остатъчна стойност едва ли ще си направиш труда и те го знаят. Просто можеш да разчиташ, че няма да им се занимава с изчисления - от тях те да спечелят максимум 60 лева - при това, няма да ги спечели човекът, който ти издава документа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГО при покупка на автомобил с регистрация от друго населено място?

                    Правилото е че при смяната на собственост на автомобила новият собственик трябва да отиде в офис на застрахователя и застрахователя издава добавък към вече съществуващата ГО. В повечето случаи се ходи не в официалното представителство на застрахователната компания, а при нейн дилър. Това дали ще се доплаща или не доста често е въпрос на пазарлък - например имам още една кола застрахована при теб, ще сключа каско и т.н.
                    По отношение на Зелената карта са ми предлагали издаването на такава дори за 20 дена. Тук също има място за договорки.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X