Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нафта.

    Колеги бачкам в голяма фармацевтична компания в Лондон...нямам нищо общо като позиция с транспорта, но менаджъра по транспорта ми я приятел. Веднъж в кръчмата след работа ся заговорихме за нафтата и го питах как се оправя, и човека ме застреля... вика хич не се занимавам. Нямам разходна норма, всяка кола се зарежда с карта дето си стои в жабката, има система която следи средния разход на всичко което има карта... и ако се повиши му праща емаил да види какво става. Вика ако доиде такова нещо ги пращам на сервиз да си ги прегледат и това е. На въпроса с кражбите се оказа че преди години слагали някяква джаджа да следи разхода само на камионите над 3.5 тона и имало силно негативен ефект, очудващо почнали да харчат бая повече....
    0-

    Коментар


    • #62
      От: Нафта.

      Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
      Колеги бачкам в голяма фармацевтична компания в Лондон...нямам нищо общо като позиция с транспорта, но менаджъра по транспорта ми я приятел. Веднъж в кръчмата след работа ся заговорихме за нафтата и го питах как се оправя, и човека ме застреля... вика хич не се занимавам. Нямам разходна норма, всяка кола се зарежда с карта дето си стои в жабката, има система която следи средния разход на всичко което има карта... и ако се повиши му праща емаил да види какво става. Вика ако доиде такова нещо ги пращам на сервиз да си ги прегледат и това е. На въпроса с кражбите се оказа че преди години слагали някяква джаджа да следи разхода само на камионите над 3.5 тона и имало силно негативен ефект, очудващо почнали да харчат бая повече....
      И това е правилният подход. Не правят микромениджмънт. Пример:
      Ако работника към момента на кражбата изкарва 110лв на фирмата и краде 10лв от гориво, за фирмата остават 100лв. Работата на мениджъра е да накара работника за изкарва 130лв на фирмата. и 20лв да открадне, пак ще са на печалба.

      Коментар


      • #63
        От: Нафта.

        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
        Колеги бачкам в голяма фармацевтична компания в Лондон...нямам нищо общо като позиция с транспорта, но менаджъра по транспорта ми я приятел. Веднъж в кръчмата след работа ся заговорихме за нафтата и го питах как се оправя, и човека ме застреля... вика хич не се занимавам. Нямам разходна норма, всяка кола се зарежда с карта дето си стои в жабката, има система която следи средния разход на всичко което има карта... и ако се повиши му праща емаил да види какво става. Вика ако доиде такова нещо ги пращам на сервиз да си ги прегледат и това е. На въпроса с кражбите се оказа че преди години слагали някяква джаджа да следи разхода само на камионите над 3.5 тона и имало силно негативен ефект, очудващо почнали да харчат бая повече....
        Абе то и тук пускаш стотинки в машината, тя се отваря, вътре куп вестници, взимаш един и я затваряш. Ама кой е балък в България да не награби цялото тесте вестници, тъй ли да ги остави, че друг да ги гепи?!

        По лодките имаме електронни разходомери /тия по-модерните де/. И помнят и записват. Не може ли нещо такова да се сложи по камионите?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #64
          От: Нафта.

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Което не им пречи и да крадат от колите. Последния път-един диск за флекс......и диска го нЕма! Кога успяха да го отмъкнат, въобще не ги усетих.
          Що, предпочиташ да ти сложи нещо?
          А по темата- ако не го ,,биеш", колкото и да му плащаш, все ще краде, не задължително нафта. Основният източник пак е държавното и биещите се в гърди ,,частници".
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #65
            От: Нафта.

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Не може ли нещо такова да се сложи по камионите?
            Може и се слага. Даже по-често на камионите. Темата си е пълноценен arms race - и далеч не само у нас.

            Относително актуална методика е да се отклонява частично обратното гориво в допълнителен съд, в процеса на работа. Щото няма флийт мениджмънт система която да не реагира на 20л за 5 минути разход.

            Съответно съществуват маркучи без снадки и с датчици за прекъсване от резервоара до двигателя и какво ли не още.

            Коментар


            • #66
              От: Нафта.

              На камионите го има от поне десет години. А откакто камионите станаха комънрейл, е още по-лесно.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #67
                От: Нафта.

                Абонаметна карта към някоя от веригите бензиностанции, всеки път въвеждаш километрите при зареждане и gps. Никаква инвестиция е това.

                Коментар


                • #68
                  От: Нафта.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Може и се слага. Даже по-често на камионите. Темата си е пълноценен arms race - и далеч не само у нас.

                  Относително актуална методика е да се отклонява частично обратното гориво в допълнителен съд, в процеса на работа. Щото няма флийт мениджмънт система която да не реагира на 20л за 5 минути разход.

                  Съответно съществуват маркучи без снадки и с датчици за прекъсване от резервоара до двигателя и какво ли не още.
                  На маркуча на обратната нафта ще ми хванеш опинците Да не говорим че ако е голям дебита мога да го стисна с една скоба някъде по средата връзвам си тубата и си карам . Реален случай от една голяма варненска транспортна фирма . След като им сложили подобни умни джаджи разхода на всички камиони скочил драстично . Преди всеки крепел камиона в най икономичния режим а след това изключва ограничителя и газ до ламарината . Та шефа им бързо се отказал от тези дивотии .
                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  По лодките имаме електронни разходомери /тия по-модерните де/. И помнят и записват.
                  При вас е за да не останеш без гориво . Щото в океана едва ли има на всеки 50 километра бензиностанция .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нафта.

                    Щото една гума или скъсано водно съединение няма да е далавера
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нафта.

                      Предвиждат се и кражбите в допустими норми, и който не го мързи да си краде, а чорбаджията да си спи спокойно. Така и няма да се мори да организира други бонуси.
                      Цял живот за това точно, хем ме е мързяло, хем ми е било съвестно...
                      Лек срещу тия кражби, е промяна на жизнения стандарт и манталитета. Доколкото тия неща са свързани, може и да не стане.
                      В момента където работя в Германия, никой не контролира горивото, но кражби няма, или поне аз не знам да има.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нафта.

                        Когато бензина беше 20ст и нафтата за печки 8,5 що се крадеше?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нафта.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          На маркуча на обратната нафта ще ми хванеш опинците
                          Срежи маркуча на обратката с проводниците за отопление и на връщане минаваш през работилницата, а после в ТРЗ.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нафта.

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Когато бензина беше 20ст и нафтата за печки 8,5 що се крадеше?
                            Мани го тогава, някога и се е изливала нафта в канала, за да се отчете, че си работил и да можеш да зареждаш и утре пак.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нафта.

                              Зилове бяха повечето, миенето на декар, общото е, че все е общинско, Частна фирма.
                              Баш като и у частници, дето нещат да си развалят рахата. Сега чорбаджията ,,частник" не вижда ли, че според разхода гумите трябва да са на милион, крана работи цяла машсмяна, а има и 200км пробег и тн
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нафта.

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Когато бензина беше 20ст и нафтата за печки 8,5 що се крадеше?
                                Щом помниш времето с тия цени, не може да не познаваш хора с жизнено кредо "РаботИ да се храниш, крадНи да си имаш". Апропо, крадеше се яко бензин-поради естеството на държавния автопарк. Въпреки оцветяването. Един познат на баща ми си купи нов Москвич 412 и след каране с краден бензин 78 октана му такова мамата за нема и две години...
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X