Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Срок за регистрация на кола нов внос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Срок за регистрация на кола нов внос

    Здравейте,

    историята е следната:
    На майка ми има внесен Дайхатсу Фероза 1.6, 16 клапана. Внесен е като кола на инвалид първа група преди 2 години. Не е минавал КАТ, седи в гараж и събира прах, не пали. Вчера намалиха групара за инвалидност от първа на втора.

    Въпрос1 - Има ли някакви санкции, че колата не е минала КАТ за 2 години след вноса?

    Въпрос2 - Може ли да се изиска да се плати мито след като групата за инвалидност е намалена, а колата е под митнически контрол?

    Благодаря предварително.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    Re: Срок за регистрация на кола нов внос

    не мога да си обясня, защо не сте си я регистрирали, когато му е било времето??

    по-евтино ли ви излезе 2 години парите да стоят "замразени" в скапваща се от стоене кола???

    Всички коли, внесени преди 01.01.07г се обмитяват по стария ред /с МД и т.н./
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Re: Срок за регистрация на кола нов внос

      Работата с регистрацията е дебела, и аз незнам защо не я регистрираха, но така седи в един гараж. Даже започнаха и да я разграбват. Като цяло една от причините е кофти състояние - издран е, има тук-там по нещо криво, фаровете са спукани, гумите - калпави, не пали. Все неща, за които в КАТ само си мечтаят. Тъпото е, че го внесе наш познат с думите - перфектна е колата, перфектна... с предплащане разбира се. Финално изгодно излезе, но така и не стигна в КАТ.

      Та сега въпроса е дали има някакви санкции заради седенето без номера и дали заради намаляването на групата трябва да се обмити.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        Re: Срок за регистрация на кола нов внос

        Обмитява се според митническата декралация с която е внесена.
        Глобата е малка обаче ако те хванат да я караш ще ти вземат книжката.

        Коментар


        • #5
          Re: Срок за регистрация на кола нов внос

          Aз, нещо не разбрах...???!!!
          Колата обмитена ли е, или не?
          Т'ва, за регистрацията в КАТ, не е страшно,
          но ако не са платени митните сборове,
          подлежи на конфискация!!!!

          Коментар


          • #6
            Re: Срок за регистрация на кола нов внос

            В гараж на митницата ли стои колата/митнически склад/?
            B+

            Коментар


            • #7
              Re: Срок за регистрация на кола нов внос

              Колата седи в частен гараж, който със сигурност не е под митнически контрол. Внесена на името на инвалид първа група с право за внос на автомобил преди 2 години. Не е ходила никога в КАТ, иначе митническите документи са оправени.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X