Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от Франция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на кола от Франция

    Някой има ли представа как става внос на кола от Франция ?
    Някакви тънкости при покупката ?
    Някакви изненади при прехвърлянето ?
    Някакви тънки пинизи при застраховката и прекарването през френска територия ?
    Ако някой е наясно и не му е "ноу-хау" - нека сподели .
    Благодаря !

  • #2
    От: Внос на кола от Франция

    Колеги, няма ли коли докарани на самоход от Франция във Форума ?

    Коментар


    • #3
      От: Внос на кола от Франция

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Колеги, няма ли коли докарани на самоход от Франция във Форума ?
      за Мишоци чул ли си той има най достоверна информация

      Чукни един телефон и се чуй с него
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: Внос на кола от Франция

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        за Мишоци чул ли си той има най достоверна информация
        Чукни един телефон и се чуй с него
        С него отдавна се разбрахме за среща.
        Благодаря приятелю!

        Коментар


        • #5
          От: Внос на кола от Франция

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          за Мишоци чул ли си той има най достоверна информация

          Чукни един телефон и се чуй с него
          Благодарим, благодарим!
          1. За разлика от други европейски страни тук във Франция няма транзитни номера - купуваш колата /камиона, буса, мотора/ и си я караш със нейните си номера.
          2. Естествено задължително застраховка /временна/. Лошото в случая е, че са твърде малко застрахователните компаний във Франция, които правят временни застраховки, тук всички застраховки са за поне 6 месеца. Ето например в нашия град няма нито една такава компания, та се принуждавам да ходя в едно друго градче /където има една такава/ на 40 км. от тук за да застраховам, когато някой купи за експорт.
          3. Мечо, ако искаш, когато купите колата и, ако в близост не намерите застраховател, който прави временни застраховки, споко, няма проблем - пращаш ми по факс талона на колата, договора за покупко-продажба, твоята шофьорска книжка, личната ти карта и аз ще ида при моя човек да ти направя една застраховка.
          Съветвам те да не караш и 1 метър без застраховка, щото /не дай Боже/, ако стане нещо по пътя ................ отиваш на съд, а там не те чака нищо добро. За такива работи тук не прощават.
          4. Знай, че договора за покупко-продажба е стандартен по образец, дават ги безплатно в Префектурата, или си ги печаташ от интернет. Всякакви там 'фърчащи листове са невалидни.
          6. Важно! - абсолютно, безусловно искай от продавача сертификат нон гаж - certificat de non-gage . Прави се направо в интернет - това е сертификат /така да се каже/, който удостоверява, че колата е административно чиста - не е крадена, не се издирва, в/у нея няма запор от Съда и т.н. Щото има случаи, човека си купува колата, кара си с кеф и като стигне първата граница /да речем Унгария-Сърбия/ там задължително автомобила се пуска за проверка в компютъра. Следва конфискация.
          7. Значи -
          - договор за покупко-продажба - казва се certificat de cession d'un vеhicule /в него не се пише цена/. В него се записва абсолютно точно километража. Казвам го, щото някои го ''закръглят''.
          - certificat de non gage
          - застраховка
          - естествено фактура с подпис и печат /ако е фирма/
          - оригиналния талон при продажбата се зачерква по диагонал, пише се VENDU /продадено/, пише се датата и часа на продажбата, продавача се подписва /без значение дали е фирма, или частно лице/, а ако е фирма - подпис и печат.
          - няма такива глупости като в Германия - ходене в Префектурата, па отчисляване, па транзитни номера, па ..............
          - ВАЖНО - във Франция абсолютно всички застраховки на ППС са Зелена Карта. Има към самата карта едно малко талонче, което се изрязва и се слага на предното стъкло в едно малко джобче, което се залепва за стъклото. Запомни - дори и да имаш застраховка, а талончето не е на стъклото в джобчето - ГЛОБА.
          - самата Зелена Карта има поле, на което титуляра на застраховката се подписва. Ако няма подпис - ГЛОБА.
          - във Франция забрави, че можеш да превишаваш скоростта - Тук радарите са повече от врабчетата, а глобите са такива, че ще ти се доповръща.
          - Ако спазиш всичко това - карай с кеф и не мисли.
          - ако все пак има нещо неясно - звънкай по всяко време.
          Последно редактирано от мишоци; 08-11-10, 01:10. Причина: допълнение
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #6
            От: Внос на кола от Франция

            БРАВО, Мишо, супер информация.Поздравявам те за отзивчивостта!!!! А иначе колите как са ,поддържани ли са? Цените заслужават ли си?
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #7
              От: Внос на кола от Франция

              Това е отговор пътеводител при покупка на кола от Франция!
              Едва ли има по-изчерпателна информация някъде другаде .
              БЛАГОДАРЯ на колегата и приятел МИШОЦИ !
              Темата може да бъде заключена защото "мишоци" с един пост я изчерпи цялата !
              Още веднъж - поздравления !

              Коментар


              • #8
                От: Внос на кола от Франция

                Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                БРАВО, Мишо, супер информация.Поздравявам те за отзивчивостта!!!! А иначе колите как са ,поддържани ли са? Цените заслужават ли си?
                Струва си, братче, тук за 10 години /само пример давам/ още не съм видял ръждясал Опел.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  От: Внос на кола от Франция

                  Благодаря,Братле, супер е да имаме тук в България такава достоверна информация, иначе нали знаеш, тоз видял ма не чул, другия чул ма неразбрал щот било на чужд език....и така...
                  Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внос на кола от Франция

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Това е отговор пътеводител при покупка на кола от Франция!
                    Едва ли има по-изчерпателна информация някъде другаде .
                    БЛАГОДАРЯ на колегата и приятел МИШОЦИ !
                    Темата може да бъде заключена защото "мишоци" с един пост я изчерпи цялата !
                    Още веднъж - поздравления !
                    Поздравления и от мен , Мишоци , е голям пич си братче !
                    Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                    Желязото се кове докато ...се закове...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внос на кола от Франция

                      А може ли някой да ми обясни и обратния вариант-как става смяната на българска регистрация с френска. Доколкото разбрах от всичко, което четох в интернет-нужни са ми документ за самоличност, justificatif de domicile, контролен преглед извършен във Франция и след това Carte Grise. Но какви са точно стъпките след това не ми е ясно. Благодаря ви предварително.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внос на кола от Франция

                        Здравейте
                        Малко да съживя темата

                        Предстои ми да докарам една кола от Франция, та дали ще може някой да ми даде някои насоки как да стане по най добрия начин. Прочетох цялата тема и се чудя дали информацията е актуална. Ето на кратко за какво става въпрос:
                        колата се води на името на мъжа на сестра ми и е с френска регистрация, има си застраховка и винетка за Швейцария. Дали има някакъв начин да я докарам до България с пълномощно и после по куриер да оправиме документите за покупко продажба или колата трябва да е във Франция. През Хърватска ли е по добре да се прибера или през Австрия.
                        Мерси предварително

                        Коментар


                        • #13
                          От: Внос на кола от Франция

                          Искам да попитам дали информацията по-горе е актуална? Казват ми няма как да си направя застраховка ако не съм френски гражданин. Вярно ли е това?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Внос на кола от Франция

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            1. За разлика от други европейски страни тук във Франция няма транзитни номера.
                            Здравейте,

                            Първо мерси за изчерпателното мнение - в общи линии единственото истински информативно, което се намира в нета!

                            Имам няколко въпроса:

                            1. Все още ли нещата с транзитните номера във Франция седят така(т.е. няма специални номера)? Последното мнение е от 2010 а сега сме вече 2013.
                            2. В моят случай си купих колата от Германия (Карлсруе- където и живея) а тя е регистрирана във Франция- купих я от официален дилър на Ситроен с договор. Обаждах се на Алианц в най-близкото градче (където е била застрахована колата) и там ми отказаха застраховка защото не съм живеел във Франция. Нямам директен договор с предишният собственик а той е отрегистрирал колата на 23.04.2013, а аз я купих на 17.05.2013(това е датата в договора).

                            Идеята е колата да стигне до София на самоход.

                            Мерси предварително и поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Внос на кола от Франция

                              Само за информация. Всички коли идващи за регистрация от Франция, идват с френските номера. Какво и как се прави там, аз лично нямам представа. Ма пък като дойде и видя такъв автомобил ще попитам.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X