Обява

Свий
Няма добавени обяви.

База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

    Скъпи приятели, стига де. Вас ви знам, винаги ще намерим подходяща форма за интензивно продължаване на спора..., в правилната посока... Но да не забравяме, че е хубаво и да се опитаме да помогнем на автора и останалите любопитни относно възможният избор, че даже и алтернативите му...

    Аз лично бих предпочел ресьорното окачване... То е и единственото, което много ми липсва в Тойота80, която от друга страна съм избрал за подобни пътувания... Има си много предимства ресьорното окачване за такива цели, недостатъците му са само и единствено в субективни неща като комфорт... Излизам, та ако на някой му е интересно, по-късно повече...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

      Това за инструментите е важна забележка и напълно я приемам. Нужния комплект при път с Тойота определено е наполовина по-малък, още повече, че при мен има някои резби и болтове в инчове, например на карето на кардана.
      Сега вече и някои други неща ми светнаха, но казваш чугунен шестак, разтоварен. Това добре, за инструментите ОК, но как е като подръжката в Европа, намират ли се резервни части( в Азия и Африка е друго сигурно)? Друг е въпроса колко често се налага да се търсят и дали се налага? Аз знам цените на частите за 300ТДИ, нещата наистина са с огромен брой опции като цени, качество и доставка често от няколко дни до седмица. Нисани 3,3 съм виждал доста, дори и у нас, но 60-цата е рядък звяр по нашите ширини. но явно човека е решил, ще чакаме да видим.
      ПП За ходовете ми стана любопитно, нали пружината е по-гъвкав елемент, как влияе ресьора при хода на моста?
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

        Имах HZJ61ца, сега имам BJ 73 и К160 . Имал съм и Класик Вог. Луд фен съм на ресорните окачвания. Единственият проблем там е комфорта, незаменими са при определена употреба.

        От тези трите който гледа автора, най-подходящо според мен е 60та серия на Тойота. Повечето вече е казано. Аз ще добавя само още някой неща. Разтоварени полуоски отзад. Моята, бившата се кара зверски от мен и от последващият собственик с 35ци вече 3та година, никакви ядове. Окачването се сваля от един човек и качва за един ден, Консуматив са тампоните на ресорите при претоварване и здраво блъскане. Скоростната кутия и раздатка са "камионски". Скапват се обикновено лагерите който не са много пари, стандартни са, кутията и раздатката се правят качествено от един човек за два дни. С моята неколкократно съм теглил ТИР. Дежурен влекач при разходките. Частите за нея се произвеждат и доставят, дори и най безумните дреболии. Последно за бившата поръчахме маншона на вилката на съединителя-оригинален, от представителя, за 22лв., доставка 4 дни. Голям вътрешен обем. Много стабилна дори и качена върху мостовете. Много малък разход на фона на работния обем и масата на автомобила при движение до 90км/ч.

        За мен този автомобил е по-добър дори и от 80ката. На Яни, човека който я закупи от мен съм му казал като реши да я продава да се обади първо на мен. Дано види темата и напише неговите впечатления. Сменил съм над 30лични автомобила, включително и два почти нови пикапа. Не съм имал по удовлетворяваща джипка от ТЛК 61.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Имах HZJ61ца, сега имам BJ 73 и К160 . Имал съм и Класик Вог. Луд фен съм на ресорните окачвания. Единственият проблем там е комфорта, незаменими са при определена употреба.

          От тези трите който гледа автора, най-подходящо според мен е 60та серия на Тойота. Повечето вече е казано. Аз ще добавя само още някой неща. Разтоварени полуоски отзад. Моята, бившата се кара зверски от мен и от последващият собственик с 35ци вече 3та година, никакви ядове. Окачването се сваля от един човек и качва за един ден, Консуматив са тампоните на ресорите при претоварване и здраво блъскане. Скоростната кутия и раздатка са "камионски". Скапват се обикновено лагерите който не са много пари, стандартни са, кутията и раздатката се правят качествено от един човек за два дни. С моята неколкократно съм теглил ТИР. Дежурен влекач при разходките. Частите за нея се произвеждат и доставят, дори и най безумните дреболии. Последно за бившата поръчахме маншона на вилката на съединителя-оригинален, от представителя, за 22лв., доставка 4 дни. Голям вътрешен обем. Много стабилна дори и качена върху мостовете. Много малък разход на фона на работния обем и масата на автомобила при движение до 90км/ч.

          За мен този автомобил е по-добър дори и от 80ката. На Яни, човека който я закупи от мен съм му казал като реши да я продава да се обади първо на мен. Дано види темата и напише неговите впечатления. Сменил съм над 30лични автомобила, включително и два почти нови пикапа. Не съм имал по удовлетворяваща джипка от ТЛК 61.
          Би ли споделил дали и как се реши окончателно Шими-проблема?
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

            Аз мисля съм го писал на няколко места. При мен се реши със смяна на тампоните на ресорите с по твърди. В момента проблема го има пак, но скоро ще бъде решен. Чакат се частите доколкото знам.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #21
              От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

              Когато цял мост се кара с 35" гуми (аз вече 5 години карам с такива а колегата 2г) най-малката хлабина в кормилното управление, тампоните или шарнирните болтове са предпоставка за "шими" всичко трябва да е в перфектно състояние за да не влиза в "шими". Друг съвет е поставянето на два усилени демфера или един с пружина на "яките кучета", понякога помага и затварянето на предницата една идея в повече от предписанието на производителя. А относно коя марка е правилната, ще кажа че не съм променял нищо по диференциали и полуоски на двете ни TOYOTI 75 и 80 а вече знаете с какви гуми ги карам.

              Коментар


              • #22
                От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                Автомобилът за дълги преходи трябва да е НОВ. Да, ама новите имат компютрии...а на компютър не може да се разчита.
                Значи трябва кола от старото поколение, която да стане като нова. Въпросът е колко ще струва подготовката, та да останат пари и за дългия преход. А какво е съотношението дълъг преход-финансови възможности е отделен въпрос, който пък яви ли се от първостепенно значение, то тогава изобщо може да не се стигне до "дълъг преход".....

                Коментар


                • #23
                  От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                  Не си прав за компютрите на новите коли. На Тойотските може да се разчита. Това не са на Форд недуразуменията, монтирани на Ланд Ровър. Не са и на ТПК Бош.

                  Проблемът е в ресурса на агрегатите при работа без път. Значително са намалели тези пътища по света, отам и потребителите за такива коли, и ресурса за извън пътя се жертва за сметка на комфорта и сигурноста.

                  Ако подготвиш 61ца за офф и 120ка за офф, единствената разлика е, че на едната ще правиш окачване на 200к, а на другата на 30к, при еднакво каране без път.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #24
                    От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                    Ами добре, приемам тогава, че може да се разчита на един новите хай-лукси(примерно).
                    Ако всичко(комп, окачване и т.н.) изкара 30 хил. км, то тогава това е напълно достатъчно за 4-5 дълги прехода.
                    Е, тогава хайлукса не си ли заслужава цената и има ли смисъл да се взима стара джипка, който след ремонтите ще стигне цената на един нов хайлукс?
                    Което пак ме връща на въпроса от предното ми мнение. За какъв дълъг преход си тръгнал ако не ще може да си го позволиш? Щото да тръгнеш на дълъг път с 20-годишен дръгел си е чист авантюризъм.
                    Последно редактирано от Lazar; 04-08-10, 21:58.

                    Коментар


                    • #25
                      От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                      В единия случай даваш 10к за кола + 5к за окачване (за 200к. км) и 2к за профилактика, в другия случай даваш40+к за кола, 3к за първоначално окачване (за около 30к.км), и после се почва, амове, рейка, носачи, маншони, полуоски....

                      Това е ако се кара извън пътя. На пътя и двете окачвания ще изкарат еднакво дълго. Просто хората са сметнали, че много малко от живота на средностатистическа джипка минава извън пътя и не е необходимо да са толкова здрави за там. На който му трябва за извън пътя си купува модел от старата генерация. Винаги съм се чудил защо народа слага окачване, броня за офф, лебедка, АТта, джек и т.н. и не влиза в гората. Безумие и пари на вятъра.

                      Ако няма да ходиш до Танзания и да стоиш половин година там и не ти дреме за първоначалната инвестиция, определено с новият Хайлукс ще ти е по добре.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #26
                        От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                        Точно! Аз искам да карам, а не да ремонтирам насред пустошта. Винаги има алтернативен път.

                        Изобщо, въображението и мераците, рядко имат допирна точка с реалността.

                        Коментар


                        • #27
                          От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                          Ако ще е 25 год. Патрул, аз бих търсил такъв в Италия и не-турбинирания двигател.
                          Тоест, с колкото се може по малко корозия и по запазен двигател.
                          Корозията, освен рама и купе съсипва маса възли и системи необратимо.
                          "Турбото" пък скъсява живота на двигателя на половина.

                          Коментар


                          • #28
                            От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                            Новите автомобили (мое лично мнение) след ~1996г не стават за подобни цели... Много ще ми е дълго да се обосновавам, писал съм достатъчно в доста теми по въпроса... Старите пък са стари и наистина трябва да станат по-добри от нови ако някой ще разчита на тях за дълго пътуване... Накратко, това което най-трудно е оправя е купето... Всичко друго тъй или иначе трябва да "ви мине през ръцете" иначе няма да сте сигурно в нищо... Практиката показа, че с по малко от ~50 000лв. за подготовка не може да се говори за сериозен експедиционен автомобил... Първоначалната цена на автомобила почти няма отношение към крайният резултат... Но има и хора дето са обиколили светът, с лека кола и то без нищо правено по нея специално... Та всичко е относително и най-вече зависи от Човекът дето ще пътува...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              В единия случай даваш 10к за кола + 5к за окачване (за 200к. км) и 2к за профилактика, в другия случай даваш40+к за кола, 3к за първоначално окачване (за около 30к.км), и после се почва, амове, рейка, носачи, маншони, полуоски....

                              Това е ако се кара извън пътя. На пътя и двете окачвания ще изкарат еднакво дълго. Просто хората са сметнали, че много малко от живота на средностатистическа джипка минава извън пътя и не е необходимо да са толкова здрави за там. На който му трябва за извън пътя си купува модел от старата генерация. Винаги съм се чудил защо народа слага окачване, броня за офф, лебедка, АТта, джек и т.н. и не влиза в гората. Безумие и пари на вятъра.

                              Ако няма да ходиш до Танзания и да стоиш половин година там и не ти дреме за първоначалната инвестиция, определено с новият Хайлукс ще ти е по добре.
                              Аз съм на мнение, че подобни сметки не са особено коректни. В подготовката на една такава машина, според мен, роля играят много повече фактори. Ако щете дори тръпката да "пипнеш" повечето неща сам, за да им имаш повече вяра след това. И не отричам, че в един такъв проект има и не малка доза "ексхибиционизъм". Идеята винаги е къде можеш да отидеш и до къде можеш да стигнеш. Другото - да правиш автомобил, с който да отидеш до точно определено място - е различно; тогава обикновено експедицията се планира предварително, има си предварително уточнен и осигурен бюджет, в който обикновено цената за подготовка на машината е под 20%. Този тип проекти, обикновено се правят на базата на нови машини, просто защото често част от бюджета се осигурява от производителя на автомобила, с рекламна цел. Пример - африканската мотоекспедиция на Йън МакГрегър, където поддържащият автомобил беше дълго Паджеро 4.

                              Аз по-скоро споделям виждането на Венци:
                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Новите автомобили (мое лично мнение) след ~1996г не стават за подобни цели... Много ще ми е дълго да се обосновавам, писал съм достатъчно в доста теми по въпроса... Старите пък са стари и наистина трябва да станат по-добри от нови ако някой ще разчита на тях за дълго пътуване... Накратко, това което най-трудно е оправя е купето... Всичко друго тъй или иначе трябва да "ви мине през ръцете" иначе няма да сте сигурно в нищо... Практиката показа, че с по малко от ~50 000лв. за подготовка не може да се говори за сериозен експедиционен автомобил... Първоначалната цена на автомобила почти няма отношение към крайният резултат... Но има и хора дето са обиколили светът, с лека кола и то без нищо правено по нея специално... Та всичко е относително и най-вече зависи от Човекът дето ще пътува...
                              Във връзка с последното - имам приятел италианец, който е ходил до Ирак, преди първата война, с тогава 30-годишна 40-ка, абсолютно без никакви "ъпгрейди", при това сам. Е, сега вече не прави такива работи, но "тоталния авантюризъм" е и до възраст, все пак...
                              Последно редактирано от stargazer; 05-08-10, 09:42. Причина: допълнение
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #30
                                От: База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi

                                Все пак е хубаво и да се види мнението на хора с опит в такива пътувания.
                                Например тук:
                                http://www.elphick-pooley.co.uk/

                                Човека препоръчва за Африка да не се купуват скъпи брони, багажници и т.н. , а тези пари да се дадат за по-добро окачване и хубави гуми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X