Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Sharan.......или нещо подобно.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Sharan.......или нещо подобно.....

    Здравейте колеги.Решил съм да си купувам някакъв ван.Бях се спрял на Sharan-a,но пуснах тема в VW раздела и от там имаше само негативни мнения за него(макар и само две).Ама започвам да се замислям.Помагайте.Трябва ми нещо подобно на шарана,дизел,след 2000 година и на не повече от 130-140 000 км.Даже започвам да се замислям дали да не е Мерцедес Вито.Ще го ползвам за всекидневна употреба.Веднъж-два пъти в годината ще го впрягам от Финландия до България и обратно.Гледам в Германия доста и на хубава цена(мога да отделя 4-5 000 евро....не повече).Та .......Шарана наистина ли е боклук?Ако да с какво може да се замени?Мерцедеса става ли за ползване като семейна кола?Не съм карал и незнам колко е комфортно.Абе.....всичко каквото ми кажете по темата ще е от полза.Само моля да споделят хора които са сигурни в това което пишат и са имали допир до тези машини,а не...."комшията ми каза че...".Благодаря предварително.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

  • #2
    От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

    Аз, каквото имаше да казвам, го казах.
    Впечатленията са ми лични. Може и да е бил някакво изключение, ама не ми се вярва.
    Просто нямаше нещо което да не направи проблем с тази кола.
    Само купето не е сменяно.
    Още беше гаранционна - водна помпа, шарнир ляв, хидравлична помпа, изпарител на климатика.
    След гаранцията проблемите си продължиха с пълна сила.
    Още си пазя тефтерите.
    Иначе вози добре. И като обем е добра.

    Коментар


    • #3
      От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Аз, каквото имаше да казвам, го казах.
      Впечатленията са ми лични. .
      Аз също! Препоръчвам ти Touran, но моделите след 2004-а. 2000 куб. см. и 140 к.с. Само не знам с този бюджет дали ще се включиш...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

        Аз така преди време тръгнах за Шаран но си купих Теракан.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

          Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
          Аз така преди време тръгнах за Шаран но си купих Теракан.
          Радо си има високопроходим автомобил. Трябва му комфортен и икономичен за дълги пътувания!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

            Е....айде де..никой ли няма да каже нещо в подкрепа на шарана....или да предложи нещо друго.Имам вече няколко добри мнения от хора които го ползват.
            Touran-а ми идва малко скъпичък.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
            0877стоидевет215–Радослав

            Коментар


            • #7
              От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

              Здрасти,обратно на всички аз мога да кажа само добро за Шарана,по точно мога да говоря Сеат Алахамбра ,те са едно и сьщо както и Форд Галакси.Но ти искаш да е след 2000г и предполагам те оттам започват проблемите.Мое лично мнение за модел 98г добра возия,много удобно и лесно за шофиране,добра видимост,вьтре е повече от широко,6+1,като махнеш заните седалки можеш да товариш доста.Моторае достатьчно пьргав,говоря за модел 1800 бензин.Аз лично немога да се сетя за някакьв конкретен минус.И цените на тези модели са 4-5-6хил.лв.Според мен е подобьр вариант е да не взимаш от по новите модели,за малко повече лукс и по добра визия ,повече проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Трябва му комфортен и икономичен за дълги пътувания!
                Toчно комфортен ,особено за тези на двата реда седалки,не е...Карал съм за кратко и основно се возих в Шаран...Доста люлее отзад,дори и нормални завои,с не голяма скорост и заради това е некомфортен.Става дума за модела от преди 5 години,ако сега има някакви електронни асистенти,може да е ок.
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #9
                  От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                  Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                  Toчно комфортен ,особено за тези на двата реда седалки,не е...Карал съм за кратко и основно се возих в Шаран...Доста люлее отзад,дори и нормални завои,с не голяма скорост и заради това е некомфортен.Става дума за модела от преди 5 години,ако сега има някакви електронни асистенти,може да е ок.
                  Aз карам Touran. Всички седалки се ползват и е удобно. Средния ред се мести навсякъде, за да има място за задните, обръщат се във всички посоки, за да се гледат(хранят) деца, играят карти и т.н. Отделно се махат за секунди, застопоряват в сгънато положение и т.н. При изваждане на една от средния ред, има възможност другите две да се сложст в средата и стават 3 реда по две седалки, далече от вартите за повече пространство. Люлеенето да не е било заради нещо в окачването? Според мене има много прилична возия, по-твърда от Рено, но по-мека от Пасат, да речем. То и не трябва да е много мека според мене, защото колата си е пъргава и трябва да е и устойчива. Поздрави!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                    Здравей колега!Да кажа и аз моето мнение за тези автомобили.Имах щастието да карам такъв автомобил,само че 99 година 1.9ТДИ 110 коня.Никакви проблеми,вървеше като луд.От невнимание (не сменен ангренажен ремък)му събрах двигателя накуп.Направих го,и така го продадох.Още ме е яд.Сега имам Галакси,същата година и кубатура,но нищо общо с Шарана.Единствената прилика (според мен,и от моя опит) е горе долу еднаквото купе.Колегата по-горе коментираше Рено.Преди Шарана имах Рено Еспейс.Верно по-хубаво на вид,вътре дигитално табло,седалките на коловози,слагаш ги където поискаш в купето,ама и с него не случих.Все по-нещичко си имаше да се прави по него.Така че аз бих те посъветвал:взимай Шарана.Поздрави...

                    Коментар


                    • #11
                      От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                      Шарана е хубава кола (поне за мен де) аз имам алхамбра - май само емблемите им са различни, но при галаксито повечко неща са различни. За година и половина откакто я вземах съм навъртял малко над 25 000км. Двигателя е 1,9 ТДИ 90 к.с. Проблемите дотук: разбита предница шарнири, кормилни накрайници, тампони, биалетки, няколко криви джанти за които аз съм си виновен. На около 250-300 лв излезе ремонта по точно за чарковете аз си ги сменях ремонтопригодна и лесна за подръжка е като се има предвид че нямам канал и или подемник. Двигателя макари да не е като 110-те коня пак е пъргав а и икономичен но си е слаб за това купе . По него дебитомер и отдушника за маслото съм сменил и подгревните свещи до една бяха изгорели и зимата малко повечко зор и беше паленето но дори и така палеше по добре от другите дизели пред блока с изрядни свещи. Вътре е широко и удобно а като се махнат седалките събирам 6 бидона по 120 литра с джибри - става за товарно муле
                      Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                      Коментар


                      • #12
                        От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                        Аз карам sharan 99 1.9d.Нямам никакви сериозни проблеми,навартял сам му 140 хиляди километра.Работата е на късмет братле,тъй че зимай и не са чуди каквото ти е писано.

                        Коментар


                        • #13
                          От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                          Радо, какво стана с тая риба бре (шаранчето)? Купи ли? Да те навивам още малко за Touran или няма смисъл. Той вече и Дядо Владо му е фен....
                          Поздрави!
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                            Имам колега с VW Sharan ,много често пристига на работа с тържествен водосвет -отвсякъде тече , проблеми с всички агрегати , всяко лято проблеми с климатика, пари за ремонт не се жалят , но явно всички материали и части са с много ниско качество. Чистачките също са хит - при силен дъжд и вятър (работят една срещу дуга) се е случвало да се засекат.(лични случки). Единствения плюс е че вътре е широко , има обем. Имам лични наблюдения и върху Mitsubishi Grandis , при него ги няма и половината проблеми на Sharan-а ; може би всичко е късмет Поздрави.
                            Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                            Желязото се кове докато ...се закове...

                            Коментар


                            • #15
                              От: VW Sharan.......или нещо подобно.....

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Радо, какво стана с тая риба бре (шаранчето)? Купи ли? Да те навивам още малко за Touran или няма смисъл. Той вече и Дядо Владо му е фен....
                              Поздрави!
                              Не съм купил още.Така както вървят нещата.......няма да е Шаран.Лошите неща които прочетох и чух за него са повече от добрите.Работата е там че не намирам нищо друго подобно което да ми хване окото.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                              0877стоидевет215–Радослав

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X