Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кратко тестче на Lexus RX 450h

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кратко тестче на Lexus RX 450h

    Lexus RX 450h е много интересен модел - не е истински офроудър, дори няма кардан до задния мост, но все пак е 4х4. Удивително тих, при спокойно шофиране в интериора се чува само звука на вентилацията. Като казах вентилатори, "духалките" на вентилираните седалки са относително шумни - или може би просто автомобилът е неприлично тих - не знам. Но е факт, че когато вентилаторът на климатика е на първа степен, той почти не се чува, докато този на седалките на 3-та степен се чува доста по-силно. Но шумове от двигателя практически няма, освен при много яко ускорение. А колата върви като ненормална - на няколко пъти се заигравах с разни дизелови БМВ Х5 30d (които са 235 к.с. и вървят доста добре) - и без никакви усилия ги "направих на точка". Страхотен комфорт, въпреки 19-цоловите гуми вози приятно меко, но без да се клати или наклонява в завоите. Доста синтетично кормилно управление, но се свиква.
    Но най-удивителното при тази кола е разходът на гориво. Минах общо малко над 700 км, от които около 150 км градско в София и Серес - среден разход на градско между 6,4 и 6,6, извънградско между 5,7 и 6,9 л/100 км - в МНОГО ПРЯКА зависимост от тежестта на десния крак. Феноменален резултат за бензинов SUV с 3,5-литров V6 с мощност 296 к.с. и с тегло 2,2 тона.
    Цената също е необичайно ниска - за 99 900 лева с ДДТ получавате това технологично чудо с почти всякакви възможни екстри - кожени вентилирани седалки с електрически регулировки, биксенонови фарове, безключов достъп, всевъзможни електрически глезотии и какво ли не.

    Малко снимки

    Първо малко разходки в София - обичайните задръствания:














    От светофар до светофар (а и при всяко преместване с няколко метра напред "тролея" се движи само на електричество). Тихо като призрак, трябва много да се внимава с пешеходците по малките улички или паркингите на големите магазини - изобщо не чуват нищо - то и няма какво да се чуе де...



    Резултатът:



    После се отправих към Гърция - през Щъркелово гнездо, Самоков, Клисура, Дупница и надолу по Е79

    Разходът падна до 5,6-5,9 в зависимост от скоростта - но горе-долу през цялото време карах с около 110 км/ч









    Кратка разходка и преспиване в Мелник





    В Гърция нарушавах правилата по-умерено (95 км/ч)



    Малко серески задръствания



    На връщане реших да покарам малко по-бързичко - с около 130 (не казвайте на КАТ)



    Отново у дома



    И малко междинни резултати

    Изминати 400 км - с точно половин резервоар (64 литра)



    След 600 км - има още една четвърт

    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

    Явно малко или повече хибридните двигатели навлизат.
    Което е хубаво, само не знам как ще им е поддръжката...:
    Също така ми хареса проекцията на моментната скорост върху предното стъкло...

    Само скоростта ли може да се показва ?
    И един малко лаишки въпрос, как се постига това ?
    .

    Коментар


    • #3
      До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

      Имах щастието да ме повозят на 650h едвам ме свалиха от него, наистина хибридните технологии тепърва навлизат кои знае след 5 години още какви чудеса ще видим??
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

        Страхотен разход много се зарадвах че е икономичн но и малко се натъжих че не мога в момента да си го купя иначе е идеален за мен ,а аз обичам да карам със скорост 90-120 не повече
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

          Много ми харесва тази кола, но за сега (по финансови причини) съм на конвенционално задвижване.
          Сподели нещо за ускорението? Колега беше карал и беше много разочарован (негово мнение).

          Коментар


          • #6
            До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

            Ускорението е доста прилично, все пак бая конье има на разположение, а в Power mode помага и електромотора за моментен напън.

            Коментар


            • #7
              До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

              Колега имам един въпрос. След 700-те километра доляхте ли резервоара за да видите точния разход? Поне според мен това е точния начин да се изчисли разхода. Поздрави.
              [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

              Коментар


              • #8
                До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                Разхода е такъв. Колата е ненормално здрава. Чак да го яд сервиза. Другия голям кеф който автора е забравил да спомене е че кутията е безстепенна, няма никакво включване, но не е вариатор а доста сложен планетарен механизъм. Моторите са безчеткови. Абе чудна кола, на ниска според мен цена, но и електрониката пада като цени.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                  Днес и Аз успях,да покарам това автомобилче- на тест драйв,останах впечатлен от възможностите му и от скоростната кутия.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                    Мм,красиво... Много хубава кола,наистина. Бях на тест-драйв,е за цената си наистина слага много "големи" СУВ-ове в малкия си джоб. А само един въпрос имам. Фаровете не са ли диодни? Мисля,че бяха с диоди тези,или се бъркам?
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                      Имам познат в Пловдив с такова чудо. Само го оглеждам и се облизвам. По думите на собственика: "Разход 6-7/100, само настъпваш газта и върви като тролей (безстепенната кутия ...)"
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                        И аз съм карал няколко такива хибрида, но специално този по звук ми напомня точно тролей(е по тих де), а когато го настъпиш изкарва друг приятен звук(аз го оприличавам на слаба детонация) и дърпа доста добре, но 2-3 собственици с които говорих с оплакват от "високия" разход -пак бил добре, но не толкова колкото ги убеждавали преди да го купят, а всички казват че са си взели хибрид заради идеята, не заради икономията. Относно поддръжката един познат каза така "имам гаранция 3год(или 5 не помня точно) и след това го махам така че не е по-скъпа за поддръжка"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                          Не знам как ги правиш тези разходи,ама онзи ден карах на един приятел ls 600h. Взех го на 11,3 разход, аз го направих 11,5 - без задръствания /не, че оказват влияние на хибрида/ - Павлово - Горна Баня - Изток - Павлово ...
                          До сега само се бях возил, сега я и покарах - после се качих в мойто ауди - а8 и се почувствах доста по-добре ... не са за мен тея японски коли ...
                          А извънградско ls600h харчи колкото мойто 4.2 бензин - около 10 по магистралата със 140 ...
                          Грандоман WJ 3.1 QD

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                            Истина е за разхода. Имам познат в Пловдив с хибриден лексус и от него го знам. Номера е че за да е икономичен трябва да спазваш правилника .
                            Извън майтапа: за да се получи този икономичен разход е важно колкото може повече да се кара на електрозадвижване, а не на бензин. Минеш ли над 60km/h, автомат включва бензина, а при тази машина рахода на бензин си е сериозен. То и затова хибридния Лексус е по-икономичен в града, отколкото извън него. Друго интересно за тази машина е, че на практика няма палене. Даваш на контакт, изписва реди и потегляш - винаги потегля на ток. Докато се движи на електродвигател бензиновия мотор е изключен и разхода на бензин е 0! За мен е пълна мистерия как толкова бързо и гладко успява при нужда да запали безнзиноеия мотор, но е факт - изобщо не се усеща кога го пали.
                            А бе много хвалби мога да напиша за тая кола - много ме впечатли, ама кога ли и ние ще се качим на такова...
                            Иначе наистина слага в малкия си пръст доста по-скъпи коли. И по черните пътища в Родопи се представи забележително добре !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кратко тестче на Lexus RX 450h

                              Първоначално публикуван от GeorgeCh
                              А бе много хвалби мога да напиша за тая кола - много ме впечатли, ама кога ли и ние ще се качим на такова...
                              Иначе наистина слага в малкия си пръст доста по-скъпи коли. И по черните пътища в Родопи се представи забележително добре !
                              То всички я хвалят ама никой не писа по въпроса с батерията.

                              Колко цикъла издържа?
                              Колко струва смяната?

                              Ако е литиево-йонна предполагам сте наясно, че не е нужно да се ползва батерията, за да се износва. Има естествена загуба на капацитет с времето. Подобно на лаптопите, мисля, че до 4-5 години е заминала независимо дали е била ползвана или не. Това ако е литиево-йонна.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X