Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДЖИП С ДЕСЕН ВОЛАН

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от V93
    Първоначално публикуван от vokel
    Все пак сме в България ,не в UK,та е простено .
    Ами то си личи. По броя на труповете по пътищата ...
    Англичаните попитали останалата Европа как най-бързо и безболезнено да обърнат движението защото вече не са обособен остров.
    Германците им отговорили - 5 години и 5 милиарда евро, постепенно изтегляне от пазара на моделите с десен волан, поощения за производителите ако навреме си опрвавят моделния ред и тн...
    Французите отговорили - 3 години и 3 милиарда евро, моментално спиране от производство на моделите с десен волан, драконови мерки за производителите, глоби и тн...
    Руснаците отговорили - 3 месеца и заплатите на 300 руски шофиора с КрАЗ-ове, които се пускат да обикалят по Англия свободно....
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #32
      Направи ли се статистика колега ,ще видиш ,че тия с десния волан са нищожна група,предизвикала ПТП , пред тия ,дето люркат усуканица всяка вечер и карат.
      B+

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от vokel
        Направи ли се статистика колега ,ще видиш ,че тия с десния волан са нищожна група,предизвикала ПТП , пред тия ,дето люркат усуканица всяка вечер и карат.
        Нямах предвид конкретно колите с десен волан, а компромисите въобще. Компромисите с гумите за мъгла, компромисите с лошата поддръжка на важни за безопасността системи на автомобила. Естествено и компромисите с правилата за движение, в т.ч. и карането след употреба на алкохол ...

        Безпаричието за мен не е оправдание. Ако имаш пари да притежаваш и караш кола, трябва да намериш начин да я поддържаш в изправно и безопасно състояние. Ако не можеш - ей ти градския транспорт!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от V93
          Ако не можеш - ей ти градския транспорт!
          Ха , ма те и там с пари го направили
          B+

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от vokel
            Направи ли се статистика колега ,ще видиш ,че тия с десния волан са нищожна група,предизвикала ПТП , пред тия ,дето люркат усуканица всяка вечер и карат.
            Е такава статистика няма как да се направи ! Как ще се сметне колко процента от тези дето са употрбили алкохол са участвали в птп! А ,че колите с десен волан са по опасни при изпреварване от колите с ляв е ясно!

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от BatGeorgeone
              Първоначално публикуван от veilside
              ...В момента има една тойтка 80,93 година,4,2 дизел за около 10 000 ЛВ с регистрация.Има ли мераклии?
              Продаваш тази красавица за 10 000 с регистрация ??? Това оптична измама ли е(видях, че е с десен волан, е и ..) - не бяха ли такива ТЛК 80 по над 20 000 ЕВРА по немско или се бъркам?...
              20.000 евро са извънредно запазени екземпляри. Подобни като на снимките по-горе са стандартно в границите от малко под 10К до 15К евро. В www.mobile.de.

              Коментар


              • #37
                http://home.mobile.de/SIDwiYw9F1-Pvc...F3P%F3R~BmSB11
                NhomepageSearchJ1168902570A1A1F523529NhomepageSearchD5000B-4Y-t-vctpLtt~BmPA1B41
                B20B62z-t-vQuVb_X_Y_x_yaIsO~BSRA6CEGNJinHomepageA0A0A0A0F523529A2/cgi-bin/da.pl?bereich
                =all&sr_qual=EGN&id=11111111240885354 Тази автокъща ако разгледате има две тоиоти. едната е за 6500 евро бругата за 8000 маи . смятаме и 1000лв транспорт до Бг. Митата и ддс паднаха проверено е вече

                Коментар


                • #38
                  Няма да споря ,ама статистика може да се направи за АБСОЛЮТНО всичко.Взема се представителна извадка и се прави познавателно разгръщане на генералните съвкупности в извадката.Може да се направи и социологическо изследване на социалните съвкупности.А именно с такива по рода си и свойства анкетни проучвания,може да се стигне до комбинационни таблици и анализи ,базирани на изчерпателни наблюдения на репрезантивни извадки ,а не само анкетни данни .Тогава ще разберем епистемологичните проблеми върху които е стъпила настоящата анкета и дали правилно отразява вижданията и статистическите данни и оборима ли е тя?

                  П.С.Освен право ,съм завършил и политология и мога да ти направя анкета или проучвание с точност до "микрон".Има формули .Само поискай,няма да ти се откаже.
                  B+

                  Коментар


                  • #39
                    Мисля 4е ако участниците в движението спазват пътните знаци никога няма да има катастрофи.Така че десния волан няма отношение към безопастноста.След като закона го позволява следователно е безопастно.Ако някои иска да напише нов закон за движение по пътищата то това е нещо друго.Вярно е 4е когато се изпреварва е трудно но просто се захожда от по далече и то само когато отпред ти е камион или бус.Въпроса е до навик.Аз лично съм забелязал че добрите шофиори свикват за ден два,а другите постояно мрънкат и наистина не могат да се справят.Така 4е е въпрос на навик и умения.Напоследък се появиха доста автомобили с десен волан,явно мита за неудобния десен волан запо4на да се развен4ава.Все пак си е личен избор и всеки има право да избира.Докато мога да намирам в Англия коли на половин цена не виждам кога ще си купя с ляв волан.
                    TЛК 80-4.2ТД
                    ТЛК 73-2.4ТД
                    ...................

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от veilside
                      Аз лично съм забелязал че добрите шофиори свикват за ден два,а другите постояно мрънкат и наистина не могат да се справят.
                      Това някаква мода ли да се раздават квалификации на тези, които са на друго мнение?!?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        Не,просто статистика,в компанията ми имам различни шофиори и при всеки е различно.Имам едно момче дето и с ляв волан не може да кара.Сменихме над 7 автомобила с десен волан за над 4 години.Не карам никои да ги харесва,просто това са ми впе4атленията.
                        TЛК 80-4.2ТД
                        ТЛК 73-2.4ТД
                        ...................

                        Коментар


                        • #42
                          ...

                          Здравейте,

                          Аз също мисля, че хората които са карали ( известно време и километри не 300 метра извънградско,аз имам доста хиляди КМ с десен волан, дори повече с десен от колкото с ляв) знаят, че не толкова трудно особено ако говорим за висок джип или ван, тогава проблемните моменти стават 2-3 минути на ден(ако попаднат зад автобус и т.н.).

                          За мен въпроса е ясен при толкова голяма разлика в цените на МПС и огромния плюс на подръжката и контрола в Англия бонусите за английско возило надминават минусите от обратния волан.

                          Поздрави
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            Както каза V93 в белите страни коли с десен волан не се регистрират помислете малко, виждали ли сте кола с десен волан с друг рег. номер освен с ENG. Може да се свиква и да не е толкова терсене но, според мен си е компромис и предпоставка за ПТП. Би трябвало да се приема за техническа неизправност при опит за рег. в КАТ както примерно ако ти е затъмнено задното стъкло те връщат. А кое е по опасно тъмно стъкло или десен волан

                            Коментар


                            • #44
                              Колега маи се изказа доста неподготвен....
                              Прилагам извадка от интернет ециклопедия която е на английски:
                              ,,....Both RHD and LHD vehicles may generally be registered in any European Union member state, but there are some restrictions and regulations. Slovakia, despite being a member of the European Union, does not allow the local registration of RHD vehicles,[10] even if the vehicle is imported from one of the four EU countries that drive on the left (UK, Ireland, Cyprus, and Malta)......,,
                              Тоест единствено Словакия не позволява това!За пълната статия вижте тук:
                              http://en.wikipedia.org/wiki/Driving...litary_transit





                              слагам един линк омобиле.де за да видиш 4е в германия ги регистрират,или може би тя не бяла страна!
                              TЛК 80-4.2ТД
                              ТЛК 73-2.4ТД
                              ...................

                              Коментар


                              • #45
                                Независимо от това къде ги регистрират и къде не,смятам че безопастността за всички на пътя е най-важното.Ако,човек разсъждава рационално неминуемо би приел,че липсата на осветление на номера е незначителен проблем от гледна точка на сигурността в сравнение с обратния волан.Всеки с обратен волан е потенциална опастност за себе си,и което е по важно,за другите!
                                Пътят е целта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X