Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

    специално за шосе + сняг, мисля, че СФ е много по-добър вариянт - витарите от тия години са на практика със задно предаване (парт тайм) и поради сравнително късата база не са хич стабилни, на 4х4 можеш да караш докъм 80кмч и то само докато снега не е почистен... и се започва едно постоянно включване-изключване на 4х4 (по стар БГ обичай пътища са изчистени само на места - например където минават автобусите)...
    Аз със СФ съм карал доста по-бързо на сняг и киша... Естествено със хубави зимни гуми. Случвало ми се е да се кача на Алеко или на Мальовица по чисто бял път без нито едно поднасяне/пробоксуване и като слизам от колата да се хлъзна и да падна по г*з
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      специално за шосе + сняг, мисля, че СФ е много по-добър вариянт - витарите от тия години са на практика със задно предаване (парт тайм) и поради сравнително късата база не са хич стабилни, на 4х4 можеш да караш докъм 80кмч и то само докато снега не е почистен... и се започва едно постоянно включване-изключване на 4х4 (по стар БГ обичай пътища са изчистени само на места - например където минават автобусите)...
      Аз със СФ съм карал доста по-бързо на сняг и киша... Естествено със хубави зимни гуми. Случвало ми се е да се кача на Алеко или на Мальовица по чисто бял път без нито едно поднасяне/пробоксуване и като слизам от колата да се хлъзна и да падна по г*з
      Toва звучи като много весела реклама,но и на мен ми се е случвало да се разчекна там,като слизам от колата,така че... СФ-то е фул-тайм. Не е с виско,както си мислят много хора. с 3 диференциала е ,а в срдния има паралено свързано виско.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #18
        До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

        на подобен хлъзгав път, но за Шилигарника на Банско преди 5-6 години се "сурнах" назад с Тойотата /ЛК 73-ка/ и се спрях в "мантинелата" от сняг и лед... Нямах достатъчно скорост, загуби инерция и се върна назад
        Тъкмо се отказах от качването и се върнах на междинния паркинг и един "г*зар" с пежо 406 тръгна нагоре въпреки предупреждението ми... След минути като се изкатерихме нарамили ските, го видяхме... беше направил същия пирует като мен, но си беше счупил предната броня в стената от лед и сняг... та на такова място СФ се качва без буксуване с малко засилка...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

          От 2години карам Hyundai Santa fe 2.0-CRDI (112 000км)внос от Италия. След 9месеца каране около 7хил.км правих ремонт на скоростна кутия, сега при вече навъртяни 27хил.км ми се налага отремонтиране или подмяна на рейка , въпреки тези не дотам евтини ремонти харесвам страшно автомобила си. Комфортна возия и предостатъчно място за пасажери и багаж- перфектен семеен 4x4 автомобил.

          Коментар


          • #20
            До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

            Първоначално публикуван от MilenH Преглед на мнение
            От 2години карам Hyundai Santa fe 2.0-CRDI (112 000км)внос от Италия...
            А дали са реални километрите, защото мой познат закара един такъв "горублянски" на 120 хиляди км за оглед в Инд-комерс и се оказа, че е в пъти по-зле от моя (бивш), който пък е на 225 хиляди истински и е видял немалко кал...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              ...Имам мн. добра връзка в Инд комерс и хората твърдят, че 2.0СРДИ е безпроблемен до 350 000км...
              Не мога да се съглася с това, или поне с първите версии на 2.0CRDI, доколкото разбрах в последствие е имало промени по двигателя (който е производен на Мазда или си е баш Мазда...). Мой колега и приятел купи такова СФ на малко километри, карано от ново тук и поддържано тук в представителите на марката. В последствие прави двигател на стойност ремонтите на два произволно избрани дизели на Ленд Крузър. Като изключим проблемите с двигателя, който е доста приятен, докато работи, останалите впечатления от колата са доста прилични, да.

              Коментар


              • #22
                До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Не мога да се съглася с това, или поне с първите версии на 2.0CRDI, доколкото разбрах в последствие е имало промени по двигателя (който е производен на Мазда или си е баш Мазда...). Мой колега и приятел купи такова СФ на малко километри, карано от ново тук и поддържано тук в представителите на марката.
                Виж малко по-нагоре в дискусията какво е казал Carburettor за произхода на този мотор.Явно е на един друг,добре известен производител.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  А дали са реални километрите, защото мой познат закара един такъв "горублянски" на 120 хиляди км за оглед в Инд-комерс и се оказа, че е в пъти по-зле от моя (бивш), който пък е на 225 хиляди истински и е видял немалко кал...
                  За километрите не мога да бъда сигурен , но предполагам че ремонта на скоростната кутия който се наложи е в следствие на лоша поддръжка (в кутията почти не беше останало масло). А относно ходовата част всеки ден изминавам около 5км черен път вече 2години.

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                    Виждам че темата е приключила 2009 та дано някой ми отговори или ме насочи къде да пиша.Интересува ме кое е по добре Хюндай Санта фе или Туксан. Решил съм да си купя джип след 2005г колебая се между санта фе туксон или раф4 ако някой може да даде съвет ще съм благодарен.Моля кажете кои модификации са добри и са се доказали ,може и бензинови стига да може да се сложи газ.Преместих се да живея извън София и тази зима ми се видя трудна имаше много сняг махах и слагах веригите 1000000 пъти имам около 1 км. черен път по който минавам само аз и в общи линии ми трябваше снегорин.Само да кажа че карам пежо партнер 2.0 хди 2005г

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                      Първоначално публикуван от kosio67 Преглед на мнение
                      Виждам че темата е приключила 2009 та дано някой ми отговори или ме насочи къде да пиша.Интересува ме кое е по добре Хюндай Санта фе или Туксан. Решил съм да си купя джип след 2005г колебая се между санта фе туксон или раф4 ако някой може да даде съвет ще съм благодарен.Моля кажете кои модификации са добри и са се доказали ,може и бензинови стига да може да се сложи газ.Преместих се да живея извън София и тази зима ми се видя трудна имаше много сняг махах и слагах веригите 1000000 пъти имам около 1 км. черен път по който минавам само аз и в общи линии ми трябваше снегорин.Само да кажа че карам пежо партнер 2.0 хди 2005г
                      Колега драсни някои ред - взе ли си Санта Фето или ....
                      Аз съм кажи речи същия - 1 километър черън път и байр да искаш - и аз като теб съм с едно Берлинго от 2000г. - вериги и мъка , мъка )
                      Лошото е че и снегорин не ме оправя - та въпроса ми е как реши проблема с 4х4-то ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                        Най-добре старото Санта Фе след 2004-та, дизел.

                        П.П. Ако само това са кандидатите- Туксон/ старото СФ. Иначе възможности бол, било то по-добри или по-лоши. Все повече се убеждавам, че това е само до лични предпочитания.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X